Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
fabris
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 00:07
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: fabris »


A Reclock Audio Renderer filter a videomegjelenítéshez szinkronizálja az audiót, pont forditva, mint a Microsoft Directsound Audio Renderere: az a hanghoz szinkronizálja a a videomegjelenítést.
Hátránya, hogy az audio-video szinkronizációhoz valós időben átkonvertálja a hangot ha éppen szükséges, emiatt romlik a hangminőség.

Avatar
DenyVL
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 19:04
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DenyVL »


1. Zplayer pro kell.2. Lecci ne idezzetek be ekkorakat az elozo hozzaszolasokbol. koszi
3. Ami kell: ffdshow, windvd5 vagy sonic cineplayer 1.5, ac3 filter, reclock filter. Mas nem. (xvid/divx-hez sem kell mas)
 
Viszont a zplayert meg kell tanulni kezelni/beallitani. De legalabb nem kell manualisan filtergraph-ot szerkeszteni. Az meg nehezebb

ZoomPlayer Pro-t honnan lehet leszedni?
Mindenkinek ajánlom az XLOBBY-t. Lassan kezdem megérteni hogy kell konfigolni. www.xlobby.com azt hiszem.
A reclock filter mire való?
kösz
TV: Thomson Projektoros Tv, Vászon: Projecta ProCinema 139x240, Projektor: InFocus SP5700, DVD: Sony, Receiver: Denon 3802, CD: Technics, front: Klipsch RF35, center: Klipsch RC35, surr: Klipsch RS35, surr.back: Klipsch RS25 kábelek: hangfalak: NeoTech KS1034M, Táp: NeoTech NP-3PS52

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


1. Zplayer pro kell.
2. Lecci ne idezzetek be ekkorakat az elozo hozzaszolasokbol. koszi
3. Ami kell: ffdshow, windvd5 vagy sonic cineplayer 1.5, ac3 filter, reclock filter. Mas nem. (xvid/divx-hez sem kell mas)
 
Viszont a zplayert meg kell tanulni kezelni/beallitani. De legalabb nem kell manualisan filtergraph-ot szerkeszteni. Az meg nehezebb
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
DenyVL
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 19:04
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DenyVL »


ha minöség kell akkor a zoomplayer+ffdshow és annak effektjei, ahogy balageee is irtaha egyszerű kezelhetőség akkor SHOWSHIFTER, linket irtam alant

Kérdés:
Zoomplayer Standard letöltése után, találtam leszedhető programokat. Ezek közöl mi az ami feltétlen kellhet?
 
 
----------------------------
The following list contains a description of the most well known and used file formats (or decoders) and the components required to play them using Zoom Player.
 
Media Formats:
Matroska
MPEG2
OGM (OGG Movie)
RealMedia
QuickTime
 
Video Decoders:
DIVX 3.11
DIVX 4 and newer
XVID
 
Audio Decoders:
AAC
AC3/DTS
FLAC
Monkey (APE)
MusePack (MPC)
SHOUTcast
Vorbis
 
Disc Readers:
CD Audio
CDXA (SVCD Disc Images)
 
Additional Filters worth mentioning:
DirectVobSub (VERY IMPORTANT!)
FFDShow Multi-Format Decoder
 
Rare or Obsolete formats:
FLIC Video
MO3/IT/XM/S3M/MTM/MOD/UMX Audio
 
Some of the downloads may not contain an installer. For information on installing DirectShow Filter Components, click here.
 
-------------------------------
 
 
köszi
TV: Thomson Projektoros Tv, Vászon: Projecta ProCinema 139x240, Projektor: InFocus SP5700, DVD: Sony, Receiver: Denon 3802, CD: Technics, front: Klipsch RF35, center: Klipsch RC35, surr: Klipsch RS35, surr.back: Klipsch RS25 kábelek: hangfalak: NeoTech KS1034M, Táp: NeoTech NP-3PS52

Avatar
DenyVL
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 19:04
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DenyVL »


DVD-hez ezeket hasznalom: 
Zoomplayer frontend
+ windvd 5 (vagy sonic 1.5) dekoder filterek + ffdshow + ac3filter.
 
FFDShow-on belul.
- Dscaler sharpen (A valtozo mertekben),
- temporal zajszuro (ha zajos vagy makroblokkos az anyag),
- dering (csokkenti az eles konturok koruli tomoritesi hibat),
- Noise (ha rossz minosegu, pl makroblokkos a video)
- Lanczos resize 1280x1024-re luma sharpennel
 
Ezen kivul meg sok helyen bele lehet nyulni a kepbe, de egy jo dvd-nel annyira nem kell. Igazabol a sharpen es a jo resize amit erdemes eroltetni. (Foleg nagyobb felbontasu megjelenitonel.)
 
Szoktam meg hasznalni dscaler tomsmocomp deinterlacert ha interlaced dvd-t jatszom le.

Balage és Arty - Köszönöm az infókat. Megpróbálom leszedni a Netről a sw.-et amiket ajánlottatok. PIV3.2 Ghz - szerintem is jobb lett volna, de sajna várnom kellett volna rá, az meg nekem néha nem megy.
Még1x kösz, és prübálkozom...
TV: Thomson Projektoros Tv, Vászon: Projecta ProCinema 139x240, Projektor: InFocus SP5700, DVD: Sony, Receiver: Denon 3802, CD: Technics, front: Klipsch RF35, center: Klipsch RC35, surr: Klipsch RS35, surr.back: Klipsch RS25 kábelek: hangfalak: NeoTech KS1034M, Táp: NeoTech NP-3PS52

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


gemini ! 
" ..Erre már egy celeron 700 is bőven elég+ 5.1 hangkártya, ami már szionte minden alaplapon megtalálható, és egy min 64 mb-os videokártya megfelelő kimenettel. .. "
 
Ez azért így sajnos nem igaz. Pont , hogy bika erős proci szükséges, ha mindenféle filtert szeretne az ember használni, ami a HTPC előnye szemben egy asztali lejátszóval.
 
balagee-val pont nálunk teszteltük az én gépemet, egy 1.2 TBird-el és 512 SDram-mal ( Gef4Ti4200-es VGA) szerelve és ha jól emlékszem kb 3 filtert kapcsoltunk be az ffdshow-ban és máris kifekütt a proci ( 100 % usage ), gyakorlatilag lejátszhatatlan volt a film.
Egy összehasonlító tesztet végeztünk, hogy a HTPC-vel jobb képet lehet-e nyerni , mint az én asztali lejátszómmal ( Sony NS900 ) az SP5700-et hajtva.
balagee legnagyobb meglepetésére gyakorlatilag azonos képet produkált ez az asztali.
Egy szó, mit száz valóban csak akkor éri meg a HTPC , ha eleve erős configja van és olyan proj. , aminek gyenge a deinterlace-re és scaler-e. Az SP5700 ebben erős ( + DCDi ) , tehát ilyen projt bőven elég egy igényesebb lejátszóval meghajtani.
Egyébként tényleg jó téma, mert az alacsonyabb árkategóriájú proj.-okat egyértelműen így érdemes hajtani . 

Kedves Scott!
 
Nekem is SP5700-asom van. Pontosan a mai napon raktam össze egy HTPC-t. 19"rackbe építhető PC ház, Aopen Max alaplap, 1 Giga RAM, 2 db SATA HDD szumma 240GB tároláshoz, 1 db IDE HDD Xp-nek, Ati Radeon 9600XT ventillátor nélküli video kártya. PIV 2.8 Ghz processzor.
Próbáltam az Xlobby nevű sw. használni de még egyenlőre csak tapogatózom vele.
Szóval ilyen hw-re milyen sw.-eket javasolt felrakni, illetve használni?
A Dscaler-t is sokan használják, de én csak most raktam fel és azt sem tudommire való, csak sejtem.
Az AVSForum.com-on nagyon sok sw.- javasolnak, de szinte egyet sem ismerek közülük.
Milyen szűrőkkel meg hasonlókkal lehet minnél jobb rendszert elérni esetemben?
Milyen sw-t használnak általában?
 
előre is köszi

latom nem garasoskodtal a HTPCn az 1 giga ram helyett egy p4 3.2 jobb lett volna már mind1 ...
 
ha minöség kell akkor a zoomplayer+ffdshow és annak effektjei, ahogy balageee is irta
ha egyszerű kezelhetőség akkor SHOWSHIFTER, linket irtam alant

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Arty!
 
Koszi. Mint kiderult a 9200 tud 720-ba beszedni, de nem jellemzem milyen minosegben A kb 5-6 eves miro pctv pro-m hoz kepest eleg gyenge volt. Persze ennyi penzert tok jo meg minden. Nem is kell jobb az uriembernek akinek beepitettem a gepebe.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


DVD-hez ezeket hasznalom:
 
Zoomplayer frontend
+ windvd 5 (vagy sonic 1.5) dekoder filterek + ffdshow + ac3filter.
 
FFDShow-on belul.
- Dscaler sharpen (A valtozo mertekben),
- temporal zajszuro (ha zajos vagy makroblokkos az anyag),
- dering (csokkenti az eles konturok koruli tomoritesi hibat),
- Noise (ha rossz minosegu, pl makroblokkos a video)
- Lanczos resize 1280x1024-re luma sharpennel
 
Ezen kivul meg sok helyen bele lehet nyulni a kepbe, de egy jo dvd-nel annyira nem kell. Igazabol a sharpen es a jo resize amit erdemes eroltetni. (Foleg nagyobb felbontasu megjelenitonel.)
 
Szoktam meg hasznalni dscaler tomsmocomp deinterlacert ha interlaced dvd-t jatszom le.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
DenyVL
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 19:04
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DenyVL »


Elnézést, de az előbb Guestben kérdeztem.
Ja, és én is örülök a Topicnak..
TV: Thomson Projektoros Tv, Vászon: Projecta ProCinema 139x240, Projektor: InFocus SP5700, DVD: Sony, Receiver: Denon 3802, CD: Technics, front: Klipsch RF35, center: Klipsch RC35, surr: Klipsch RS35, surr.back: Klipsch RS25 kábelek: hangfalak: NeoTech KS1034M, Táp: NeoTech NP-3PS52

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


gemini ! 
" ..Erre már egy celeron 700 is bőven elég+ 5.1 hangkártya, ami már szionte minden alaplapon megtalálható, és egy min 64 mb-os videokártya megfelelő kimenettel. .. "
 
Ez azért így sajnos nem igaz. Pont , hogy bika erős proci szükséges, ha mindenféle filtert szeretne az ember használni, ami a HTPC előnye szemben egy asztali lejátszóval.
 
balagee-val pont nálunk teszteltük az én gépemet, egy 1.2 TBird-el és 512 SDram-mal ( Gef4Ti4200-es VGA) szerelve és ha jól emlékszem kb 3 filtert kapcsoltunk be az ffdshow-ban és máris kifekütt a proci ( 100 % usage ), gyakorlatilag lejátszhatatlan volt a film.
Egy összehasonlító tesztet végeztünk, hogy a HTPC-vel jobb képet lehet-e nyerni , mint az én asztali lejátszómmal ( Sony NS900 ) az SP5700-et hajtva.
balagee legnagyobb meglepetésére gyakorlatilag azonos képet produkált ez az asztali.
Egy szó, mit száz valóban csak akkor éri meg a HTPC , ha eleve erős configja van és olyan proj. , aminek gyenge a deinterlace-re és scaler-e. Az SP5700 ebben erős ( + DCDi ) , tehát ilyen projt bőven elég egy igényesebb lejátszóval meghajtani.
Egyébként tényleg jó téma, mert az alacsonyabb árkategóriájú proj.-okat egyértelműen így érdemes hajtani .

Kedves Scott!
 
Nekem is SP5700-asom van. Pontosan a mai napon raktam össze egy HTPC-t. 19"rackbe építhető PC ház, Aopen Max alaplap, 1 Giga RAM, 2 db SATA HDD szumma 240GB tároláshoz, 1 db IDE HDD Xp-nek, Ati Radeon 9600XT ventillátor nélküli video kártya. PIV 2.8 Ghz processzor.
Próbáltam az Xlobby nevű sw. használni de még egyenlőre csak tapogatózom vele.
Szóval ilyen hw-re milyen sw.-eket javasolt felrakni, illetve használni?
A Dscaler-t is sokan használják, de én csak most raktam fel és azt sem tudommire való, csak sejtem.
Az AVSForum.com-on nagyon sok sw.- javasolnak, de szinte egyet sem ismerek közülük.
Milyen szűrőkkel meg hasonlókkal lehet minnél jobb rendszert elérni esetemben?
Milyen sw-t használnak általában?
 
előre is köszi

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Hat igen az asztali keszulekek kenyelmet es csendjet nehez elerni A csendesseg egesz jol elerheto, de a kenyelem....
 
Nincs valakinek 9200 radeon VIVO kartyaja?
Tud az 720x576 (full pal) beszedni?

hwsw forumai alapjan a 9600asok tudnak... gondolom ebbol a szempontbol a ketto azonos.
 
ezt ma mar minden tudja ... vagy illene tudnia ...
 
vannak ilyen CDrol pillanatok alatt bebootolo linuxok, direkt medialejatszasra....
 
nevuk: Movix es ennek ragozasa... mindenesetre en szenvedtem veluk, de nem erte meg mondjuk ez fel evvel ezelott volt.
 
sztem a windowsos hibernate eleg gyors, a standby eseten ugyanis megy a gep... ill. a suspend to RAM megjobb, azt a mai lapok mindegyike tudja! am akkor is kell aram....
 
kenyelmes HTPC: showshifter : sosifter
 
tv, dvd, divx, mp3, jpeg, recorder, timeshift... blabla ...
 
75 dolcsi ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Doki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 10:39
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Doki »


Linux-ban nem vagyok otthon, aki jártas a témában attól kérdezem, hogy mik a lehetőségek. - léteznek-e stabil össze-vissza állítgatható, plugin-ezhető lejátszók
- IR (távirányító) support megoldott-e
- és sleep módból akárhányszor pik-pakk fel tud állni-e a rendszer
 
lényeg hogy látszólag tudna-e úgy működni mint egy hagyományos asztali lejátszó

Linuxhoz is van infra progi, például itt: http://www.extra.hu/infraled2000/
Thomson DPL2000 erőlködő, JBL NSP1 szet, Heco Spirit sub,HTPC, Sanyo PLV-Z1 (BARCO HDTV 1600 projektor-talonban /emoticons/default_sad3.gif" alt=":(" data-emoticon="" srcset="/emoticons/sad@2x.png 2x" width="15" height="15" /> )

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: >k< »


lényeg hogy látszólag tudna-e úgy működni mint egy hagyományos asztali lejátszó
latszolag tudna

Na, akkor elcseteljed a részleteket légyszives.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Hat igen az asztali keszulekek kenyelmet es csendjet nehez elerni
A csendesseg egesz jol elerheto, de a kenyelem....
 
Nincs valakinek 9200 radeon VIVO kartyaja?
Tud az 720x576 (full pal) beszedni?
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
MoBBo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2003.03.06., csüt. 09:38
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: MoBBo »


lényeg hogy látszólag tudna-e úgy működni mint egy hagyományos asztali lejátszó
latszolag tudna
o v e r p o w e r e d

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: >k< »


Linux-ban nem vagyok otthon, aki jártas a témában attól kérdezem, hogy mik a lehetőségek.
- léteznek-e stabil össze-vissza állítgatható, plugin-ezhető lejátszók
- IR (távirányító) support megoldott-e
- és sleep módból akárhányszor pik-pakk fel tud állni-e a rendszer
 
lényeg hogy látszólag tudna-e úgy működni mint egy hagyományos asztali lejátszó

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


HDTV forras eseten tapasztalataim: AMD 2-2.2ghz (2500-3200+), P4 2.6-3.2 amin jol emlegy egy 19xx WMV rendesen.
 
Erre a filtereket egyenlore felejtsuk el
 
Az ATI kartyak kimenete ajanlott, egy 9200SE/64Mb 10-13+afa, erre a celra ez az ajanlott, raadasul low-profile is lehet, azaz teheted picike szamitogep dobozba.
 
Melle egy mATX vagy FLEX-ATX alaplap(kis meretu), az olcsobbak mar 10-15+fa aron megvannak, izleses kicsi haz, alulhajtott CPU ventilator es kesz. Digit kimenet az alaplapi hangkartyan is van.
 
Sztem jobban megeri, mint egy 200 ezres dvdplayer... csak igazan izleses szamitogep haz, ami mondjuk olyan asztali geppe varazsolhatna, nem beszerezheto itthon (sem).

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


htpc config :
 
az aláirásban szereplőt ~28-30% -ban hatja meg egy 720x576-os divx, ffdshow lanczos rescale+sharpen -el tehát ekkora gép nem kell hozzá, a munkahelyi xp2000 -men meg a fene tudja mert mingíg 100%-ot ír ki, de működik.


Ezzel most az elégséges konfiguráció már adott
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
>k<
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2004.02.02., hétf. 19:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: >k< »


xbox :
 
Multkor csináltunk kiváncsiságból egy xbox evo vs. panasonic s35 dvd/divx lejátszási tesztet (dvd persze csak a panán). De sok pozitívumot nem tudok mondani az xbox-ról, pc-s tv kimenetnél valóban jobb, de messze elmarad egy alapnak mondható dvd lejátszótól. Külön lehet kapni hozzá komponens kimeneti kütyüt azzal talán jobb. Mint olcsó divx lejájszó elmegy, de csak tv-n, komolyabb dolgokra nem alkalmas szerintem.
 
htpc config :
 
az aláirásban szereplőt ~28-30% -ban hatja meg egy 720x576-os divx, ffdshow lanczos rescale+sharpen -el tehát ekkora gép nem kell hozzá, a munkahelyi xp2000 -men meg a fene tudja mert mingíg 100%-ot ír ki, de működik.
 
Annak örülnék ha mondjuk egy via epia-val meg lehetne oldani a dolgot, ez ha jól tudom olcsó is, kicsi is, meg nem kell bele rettenetes hűtés és akkor nem kell a "nagy gépet" ilyenekkel ba**tatni.

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt ismeritek? XBox Media Player 
Ugyan ez nem PC, hanem XBox, de attól még kiválóan alkalmas házimozizásra is. Sajnos még nem láttam működés közben, de csak jókat hallottam róla.
Hálózatba köthető a PC-vel és nagyon szép képet ad még DivX file-ok esetében is. Az egyik ismerősöm szerint nagyságrendekkel szebb a képe, mintha a PC videokártyáját használná.
 
Nem elhanyagolható apróság az sem, hogy az XBox-ok ára eléggé nyomott: kábelekkel és módosító chippel együtt 300 euróból kijön az egész. Ennyiért az ember csak egy videokártyát kap, ráadásul még játszani is lehet vele.

X-Boxban nem nagyon vagyok otthon, de ha jól tudom nem paraméterezhető a kimenete szóval maximum egy DVD lejátszót helyettesíthet de nem egy PC-t.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Ezt ismeritek? XBox Media Player
 
Ugyan ez nem PC, hanem XBox, de attól még kiválóan alkalmas házimozizásra is. Sajnos még nem láttam működés közben, de csak jókat hallottam róla.
Hálózatba köthető a PC-vel és nagyon szép képet ad még DivX file-ok esetében is. Az egyik ismerősöm szerint nagyságrendekkel szebb a képe, mintha a PC videokártyáját használná.
 
Nem elhanyagolható apróság az sem, hogy az XBox-ok ára eléggé nyomott: kábelekkel és módosító chippel együtt 300 euróból kijön az egész. Ennyiért az ember csak egy videokártyát kap, ráadásul még játszani is lehet vele.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Aj, aj egy nem teljesen pontos kérdés mit nem okozhat... :smile35:
 
Szűkítsük és pontosítsuk a kérdést:
 
Adott egy Pana300 vetítő és egy S35 lejátszó komponens összekötéssel.
 
Mi a minimum konfig hogy a htpc jobb képet adjon mint az előző? A médium legyen dvd, pillanatnyilag a hangfeldolgozást hagyjuk. Ha ehhez filterek is kellenek azok gépigényét vegyük figyelembe. A spec. ugyan egyéni de talán nem teljesen önkényes és érdektelen.
 
Minden építő hozzászólást köszönök
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »


Projektoron egy alap HTPCnek (legyen ez mondjuk mondjuk 1ghz+radeon7500+sonic cineplayer) gyonyoru kepe van pl egy atlag asztali player + svideo paroshoz kepest. En anno azert kacsingattam PC + projektor fele mert mindenkeppen progresszivben akartam nezni a filmeket. Es ez volt a legesszerubb legolcsobb megoldas.
 
Egy jo asztali playerrel es mondjuk DCDi-vel kiraly lesz a kep, de lattam en ott is mar csoda dolgokat. Pl Pioneer 868-as lejatszo a 14bites 206 mhz-es video koderevel elkepesztoen szep kepet nyomat ugy 300ezerert, de mikor meglattam hogy progresszivben milyen ordenare 'chroma unsampling bug'-os kepet ad le aszittem lefordulok a szekrol.
 
Fabris!
 
Na mi a palya a lanczos scalerrel?
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: gemini »


akkor inkább térjünk vissza az eredeti témához és valaki válszoljon ropi01 kérdésére és akkor talán abból én is tanulhatok. Az már kiderült, hogy egy 700-as celeron és egy 1.2 AMD kevés. De akkor mi kell hozzá?
P4 2.6/800+512/400 DDR?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Projectort sosem kötöttem még rá a gépre, de simán lejátsz az a konfig amit írtam. Nem tudtam, hogy egy projektor jobban leterheli a gépet mint egy tv...és ha jól értelmeztem csak sima dvd nézésről volt szó. Szal mindenkinek igaza lehet

Ha visszaolvasol akkor kiderülhet, hogy pont a post-processing a lényege a HTPC-nek. Azzal, hogy erről lemondasz -bár valóban elfut egy C700-on- az egész értelmét veszed el.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”