Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
Thecult72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 16:21
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Thecult72 »


A mai nap megérkeztek a várva várt ValhallA hálózati kábeleim. :kiraly:
 
Nem akarom a kedves ValhallA fórumtársat szembe dicsérni (de miért ne, ha egyszer megérdemli), de ilyen szakszerű, csodaszépen kivitelezett, minőségi termékekkel, igen korrekt áron régen volt dolgom. Ilyet az ember boltban soha az életben nem kap.
 
A hangban okozott változáshoz meg csak annyit, hogy Clapton bácsi ott zenélt a nappalimban. :kiraly:
 
Csak így tovább, és köszi. :baby:

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon jól hangzik de ez még a jövő zenéje.Most egy monster zavarszűrős elosztóm van de elég sokat levett a dinamikából ugyhogy sokat sz*rakodtam mire megleltem azt a beállítást ami az egész jó kategóriába tartozik.Mert azért valjuk be hogy ezek az elosztók is azért fényévekre vannak a simáktól.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


ValhallA ! Gratulalok a kábeleidhez! Látványosak nagyon. Az állvány is, de az elosztó a kedvencem!
Vallhala te csinálsz elosztót is?Jöhetne róla egy kép esetleg ár is.. :kiraly:

Ez a kép az én egyik régi elosztómról készült,ami USA duplexekkel volt szerelve.
Lehetséges,tetszőleges minőségű aljzatokkal,bármilyen minőségű belső kábelezéssel.
Természetesen,Schuko aljzatokkal is készíthető hasonló minőségű kivitel.(Kevésbé poros kivitelben,mint az a képen létható...
 
Olyan 30ezer környékén,igen korrekt kivitelű(7N réz,ezüstözött réz belső kábelezés,nem filléres lapp,eupen és társai villanydrót),minőségű elosztót össze lehet hozni,ami nem köszön vissza rád egyik villanyszerelési bolt kirakatából sem.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi srácok! :kiraly: :kiraly:
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ValhallA ! Gratulalok a kábeleidhez! Látványosak nagyon. Az állvány is, de az elosztó a kedvencem!
Vallhala te csinálsz elosztót is?Jöhetne róla egy kép esetleg ár is.. :kiraly:

Avatar
kate02
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008.09.30., kedd 15:50
Értékelés: 1

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kate02 »


És hangra is annyit ad, mint amennyit a látvány ígér! Tanúsíthatom! :kiraly:
Én is
Pioneer VSX AX10AI HM/hifi erősítő, Pioneer DV 989 AVI S DVD lejátszó, Jamo Concert 8 bi-amp, Jamo Concert 8 center, Jamo Cornet 40 háttér, bi-amp 2,2 m Cable Talk Symphony hangfalkábel,55" Samsung S UHD led TV

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: boubacar »


ValhallA ! Gratulalok a kábeleidhez! Látványosak nagyon. Az állvány is, de az elosztó a kedvencem!
És hangra is annyit ad, mint amennyit a látvány ígér! Tanúsíthatom! :kiraly:
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
Thecult72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.07.14., hétf. 16:21
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Thecult72 »


Tekeredik a kígyó, rétes akar lenni...
Óhhhhhh, igen!!!!!! :kiraly:

alfaati

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: alfaati »

ValhallA ! Gratulalok a kábeleidhez! Látványosak nagyon. Az állvány is, de az elosztó a kedvencem!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Írtam privit a kígyókkal kapcsolatban tegnap!Vagy a rétesekkel kapcsolatban...? :kiraly:
Elnézést a késlekedésért,orvosoltam a rétes kérdést.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Írtam privit a kígyókkal kapcsolatban tegnap!Vagy a rétesekkel kapcsolatban...? :kiraly:

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Tekeredik a kígyó, rétes akar lenni...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Tekeredik a kígyó, rétes akar lenni...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Tekeredik a kígyó, rétes akar lenni...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Tekeredik a kígyó, rétes akar lenni...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


ugye ez nem az az eset, mikor a cipésznek nincs cipője :lol!:
videjókazetta rack-ra gondoltam..

Most fején találtad a szöget.Nincs cipőm,csak papucsom... :taps:
 
Amikor készítek magamnak egy állványt és bepakolok,másnap tuti elkunyizza valaki.
Bár nem igen kell hatalmas állványrendszert tartanom,mert manapság 90%-ban stúdió hangkártyákat használok forrásként.Egyedül marad a Premier,ami állványra szorul,mert a végfokoknak van saját állványa.
 
Manapság a VHS kazetta,max. távtartónak jó.Szerintem, hamarosan így végzik majd a CD lemezek és társaik is.Szerintem a Vinyl még a Blu-Ray lemezeket is túl fogja élni,hiába temetik több évtizede!
 
Persze a komoly készülékek alátámasztására szigorúan S-VHS studio metal master,vagy Betacam-SP kazettákat használok!

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Most egy 5x Tesco gazdaságos elosztóba van dugva minden, és már gondolkodtam egy zajszűrős elosztón v. valami jobb minőségűn.
Zajszűrőst érdemes használni vag elég egy jó minőségű, kábelezésű elosztó ?
 
köszi

Én nem szeretem a szűrős elosztókat.Minden esetben degradálják a hangot,kisebb-nagyobb mértékben.
A Bese és Hivox megoldásokat érdemes fülügyre venni.Ezeknek a termékeknek van létjogosultsága,tapasztalataim szerint.
 
Készítettem magamnak USA duplexes elosztót,kettő IEC bemeneti csatlakozóval,kettő külön ág fut az órától és így volt legegyszerűbb bontható kapcsolatot kiépíteni a készülékekhez.
A belső kábelezése ezüst-arany és ezüst-palladium.Természetesen itt már az anyagköltség is tetemes volt.A két átlátszó házas duplex a legdrágább Oyaide típus volt amikor építettem.A többi egyszerűbb hospital grade Hubbell.
 
Porvédett ipari aljzatokkal,fém házban,jó minőségű belső kábelekkel,alumínium ötvözet állítható lábakkal,olyan 30-ból lehet kihozni.
 
Olcsóbban,használtan lehet venni Pointe elosztót 10-15ért kb,ezen van fázisjelző is.Viszonylag gyenge minőségű belső kábelezés,elfogadható hang jellemzi.
 
Esetleg,lehet viszonylag jó minőségű Kontavill szerelhető elosztót kapni 1-2 ezer Ft-ért,amiben réz lapok futnak kábelek helyett.Ilyet használ a Bese és a Taylor Acoustic is.Ehhez elég egy jobb minőségű hálózati kábel és kész is a költséghatékony "audiófül" elosztó.
Nem a legjobb,ám ár/teljesítmény viszonylatban nagyon jó termék.
Régen ez is hazai cég volt,ám megvásárolta a Legrand,ha jól tudom.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
mackohaz
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2326
Csatlakozott: 2008.02.04., hétf. 22:59
Értékelés: 672

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mackohaz »


Tényleg :ha minden kábelt kicserélnék akkor mi lenne ? még javulna ennyit, vagy már csak picit ?
 
Megéri kipróbálni. Nem adod vissza  

Köszi a positive feedback-et. :taps:
 
Forráshoz jobb a CuAg II,AG II,mint a kizárólag réz vezetőt használó kábelek.Jobb felbontású,levegősebb hangot kapsz.
Érdemes még a hálózati elosztó kábelét is kicserélned,mert ott is sok minden elveszik egy Tesco gazdaságos megoldás esetében.
Nálam a Premier Power Plant-nál is nagyon meghallani az elé kötött tápkábel minőségét...
 
Sajnos nagyon sokat számít a kábel!A kábel egy teljes értékű komponens,amely képes pozitív,illetve negatív irányba befolyásolni a rendszer megszólalását.

ugye ez nem az az eset, mikor a cipésznek nincs cipője :lol!:
videjókazetta rack-ra gondoltam..
"Még egy kávé és teret váltok." Star Trek - Voyager (Jane Way)
Audio Analogue Maestro & Chario & TEAC & Era300

Avatar
kate02
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2008.09.30., kedd 15:50
Értékelés: 1

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kate02 »


Tényleg :ha minden kábelt kicserélnék akkor mi lenne ? még javulna ennyit, vagy már csak picit ?
 
Megéri kipróbálni. Nem adod vissza 

Köszi a positive feedback-et. :lol!:
 
Forráshoz jobb a CuAg II,AG II,mint a kizárólag réz vezetőt használó kábelek.Jobb felbontású,levegősebb hangot kapsz.
Érdemes még a hálózati elosztó kábelét is kicserélned,mert ott is sok minden elveszik egy Tesco gazdaságos megoldás esetében.
Nálam a Premier Power Plant-nál is nagyon meghallani az elé kötött tápkábel minőségét...
 
Sajnos nagyon sokat számít a kábel!A kábel egy teljes értékű komponens,amely képes pozitív,illetve negatív irányba befolyásolni a rendszer megszólalását.

Te csinálsz elosztókat is ?
 
Most egy 5x Tesco gazdaságos elosztóba van dugva minden, és már gondolkodtam egy zajszűrős elosztón v. valami jobb minőségűn.
Zajszűrőst érdemes használni vag elég egy jó minőségű, kábelezésű elosztó ?
 
köszi
Pioneer VSX AX10AI HM/hifi erősítő, Pioneer DV 989 AVI S DVD lejátszó, Jamo Concert 8 bi-amp, Jamo Concert 8 center, Jamo Cornet 40 háttér, bi-amp 2,2 m Cable Talk Symphony hangfalkábel,55" Samsung S UHD led TV

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Süllyesztettből náladmia legkisebb méret? Ha márigy el.....tam, kompletten kellene alzat és dugó is . Mi lenne az ára? Válaszodat előre is köszönöm.
Írtam privátban választ.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Rumika »

Süllyesztettből náladmia legkisebb méret? Ha márigy el.....tam, kompletten kellene alzat és dugó is . Mi lenne az ára? Válaszodat előre is köszönöm.
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Rumika »

IEC aljzatból csak süllyesztett létezik?
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Mire gondolsz konkrétan?

Bármilyen villanyszerelési anyagokat árusító boltban kaphatóak pár ezer Ft-ért ilyen,vagy hasonló műanyag dobozok.:
 
http://www.muszakilapok.hu/elektroinsta ... a-feladata
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


A képen a Power Plant zöld színű aljzatában lévő kábelen milyen dugó van?Innen fémnek tűnik...

A fém házat én készítettem a csatlakozóra.Természetesen nem birkózógép,életvédelmi szempontokat maximálisan szem előtt tartva.Az alumínium ötvözet ház alatt egy 2mm vastag teramid köpeny alatt fut a 3x-os szigetelésű kábel.
 
Az Oyaide gyárt méreg drágán fém házas csatlakozókat.:
 
http://www.oyaide.com/e_audio/audio_pro ... /f1_m1.htm
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Halihó! Nagyon tetszetős a vontatókötél.  Lehet, hogy mégiscsak kellett volna mindkét oldalra csatlakozó . Létezik olyan aljzat ami nem süllyesztett? Ha létezik mik a paraméterei?
Lehetséges,hogy érdemes lenne egy műanyag szerelő dobozba kihoznod a belső kábelt és abba építeni egy IEC aljzatot. Amennyiben tényleg annyira körülményes a bekötés.
Főleg ilyen vastag vezetőkkel nehéz boldogulni.Még a csatlakozók közül sem mindegyik képes befogadni a teljes keresztmetszetet.

Mire gondolsz konkrétan?
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”