Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Akit érdekel a Sennheiser cég legújabb (és legdrágább) modellje, a HD800, az Húsvét után, kedden és szerdán meghallgathatja műhelyünkben előzetes telefonos egyeztetés után.
Nagyot dobott a cég, ezt a fejhallgatót már valóban oda lehet tenni a sztatikusokkal egy polcra, ahol minden tekintetben megállja a helyét.
Sajnos az ára kicsit magasnak tűnik, de véleményem szerint arányos (high end viszonyokat ismerve) a minőségével.
http://www.sennheiser.com/sennheiser/ho ... 0319&row=2

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szia Fülelek! 
A HiVox erősítőkkel kapcsolatban lennének kérdéseim.
 
1. Miért nincs nekik külön topik? :kiraly:
 
2. Az egyik topikban olvastam, hogy a Myotis erősítő kérhető fejhallgató kimenttel is. Ez minőségben mennyiben maradna el egy különálló füles erősítőtől (már ha egyáltalán)?
 
3. Lehet-e 1 optikai és 1 koax bement helyett két koax bemenettel kérni a Myotist?
 
4. Milyen formátumokat kezel a benne lévő DA? (24 bit / 96kHz-et tudja?)
 
Tudnál nekem egy ajánlatot küldeni egy ilyen Myotisra? (fejhallg. kimenet, 2 koax, 1 usb, 1 analog bemenet).
 
Kösz,
TR

1.Nemsokára lesz erősítő topik is.
2.Semmivel nem rosszabb a fejhallgatókijárata, mint a különálló füleserősítőnek
3.Lehet.
4.Optikai és koax bemeneten 24 bit/96kHz, usb-n 16 bit /44,1/48kHz.
5.Ugyanaz az ár.

Online
Avatar
TigerRick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 11:10
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: TigerRick »


Szia Fülelek!
 
A HiVox erősítőkkel kapcsolatban lennének kérdéseim.
 
1. Miért nincs nekik külön topik? :kiraly:
 
2. Az egyik topikban olvastam, hogy a Myotis erősítő kérhető fejhallgató kimenttel is. Ez minőségben mennyiben maradna el egy különálló füles erősítőtől (már ha egyáltalán)?
 
3. Lehet-e 1 optikai és 1 koax bement helyett két koax bemenettel kérni a Myotist?
 
4. Milyen formátumokat kezel a benne lévő DA? (24 bit / 96kHz-et tudja?)
 
Tudnál nekem egy ajánlatot küldeni egy ilyen Myotisra? (fejhallg. kimenet, 2 koax, 1 usb, 1 analog bemenet).
 
Kösz,
TR
SqueezeBox Touch -- lampizatOr Level2 DAC / Zidoo UHD3000, Sony UHP-H1 
Marantz NR1710, CA 851A / Epos M16 - Monitor Audio Silver RS LCR - Monitor Audio Silver RS1
LG OLED65B8PLA
Teac NT-503 / AKG Q701
HiVox Alces4 & Alces6, Synology 1515+, Excalibur kábelek

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


kifejezetten szereti a Sennheisereket.
Ez így van, én is azt hajtok vele...

Nos, úgy néz ki, pár hét és én is :-)

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


kifejezetten szereti a Sennheisereket.
Ez így van, én is azt hajtok vele...

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Ha nem tetszik a hangja, pár napon belül visszaküldöd, és mi visszaadjuk a teljes árát. Nem zsákbamacskát adunk, hanem egy kipróbálhatóan jó füleserősítőt, amely kifejezetten szereti a Sennheisereket.
Ettől nem is félek. Tudom, hogy nem fogom visszavinni, mivel a hang biztos jobb lesz mint előtte nélküle és az első napok/hetek/hónapok nagy elégedettségben telnek majd :-) Ismerőseim körében sincs senki aki ilyenekre költene, nem is tudják hogy létezik olyan, hogy fejhallgató erősítő, így majd hasonlítgatni sem tudom mihez. Úgyhogy később is jól elleszek vele :-)
RobeeK

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ha nem tetszik a hangja, pár napon belül visszaküldöd, és mi visszaadjuk a teljes árát. Nem zsákbamacskát adunk, hanem egy kipróbálhatóan jó füleserősítőt, amely kifejezetten szereti a Sennheisereket.

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Ha már említve lett Millett Hybrid Starving Student csöves füleserősítő, megnéztem, érdekes kapcsolás, de:"At 1V RMS out, THD is around 0.39%" -nos ez azért elég nagy torzítás egy fejhallgatós üzemmód esetén, mert van egy csomó füles, amelyik csak 0,1-0,2%-ot torzít még nagy hangnyomásnál is.

Köszönöm. Keresgéltem adatokat, olvasgattam fórumokat, de ez valahogy sikeresen elkerülte a figyelmem. Sennheiser HD600-ashoz lesz egyébként, azt hiszem még nem írtam.
Még egy volt, hazai konkurencia, szintén csöves, de ott az anyagiak (is) közrejátszanak (Dénes Péter féle fejhallgató erősítő). Olvasottak alapján és ár/értékben is a Bubo jött ki nálam jól, aztán ha mégsem válik be az már az én bajom :-)
RobeeK

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha már említve lett Millett Hybrid Starving Student csöves füleserősítő, megnéztem, érdekes kapcsolás, de:
"At 1V RMS out, THD is around 0.39%" -nos ez azért elég nagy torzítás egy fejhallgatós üzemmód esetén, mert van egy csomó füles, amelyik csak 0,1-0,2%-ot torzít még nagy hangnyomásnál is.

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


A Bubo-val meg csak tudnék hová fordulni ha baja lenne.

Hát ja... Amíg Szabó Zoli él a hivox termékeknek lesz szupportja...

Eegen, végülis ez az amiért erre húz a szívem :-)
Másikat már nem is hiszem hogy ki merem próbálni :-)
RobeeK

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Bubo-val meg csak tudnék hová fordulni ha baja lenne.

Hát ja... Amíg Szabó Zoli él a hivox termékeknek lesz szupportja...

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


én is dilemmáztam, de nem sokat
Szép. Én sem szeretnék sokat, ezért is szeretnék egy Bubo-t. Hja és nekem is Sennheiserrel menne :-)

Rendben, kapsz egy Bubot Húsvétra :lol!:

Köszi :-)
Megmondom - ill írom - őszintén, nézegettem másfelé, mást is, belefutottam egy ilyenbe (ill ajánlotta egy úr): Millett Hybrid Starving Student. Vonzanak a csövek mint legyet a légypapír, számomra exotikum, dicsérik is, de félek is tőle, nekem ez a szereld magad mozgalom nem jön be, egy tisztességes forrasztást nem tudok megcsinálni :-) A Bubo-val meg csak tudnék hová fordulni ha baja lenne.
RobeeK

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


én is dilemmáztam, de nem sokat
Szép. Én sem szeretnék sokat, ezért is szeretnék egy Bubo-t. Hja és nekem is Sennheiserrel menne :-)

Rendben, kapsz egy Bubot Húsvétra :lol!:

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: turizoli »


én is dilemmáztam, de nem sokat :lol!:
Szép. Én sem szeretnék sokat, ezért is szeretnék egy Bubo-t. Hja és nekem is Sennheiserrel menne :-)

Öcsémet kérdezted már?
Itt: http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=15107


 
 


Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


én is dilemmáztam, de nem sokat
Szép. Én sem szeretnék sokat, ezért is szeretnék egy Bubo-t. Hja és nekem is Sennheiserrel menne :-)

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


én is dilemmáztam, de nem sokat


Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Tapasztalataim szerint annyira nem is vagyok annyira audiofül
ajaj... nálam is így kezdődött... Genius sw5.1 sett: "nekem ettől sohasem kell több"

Taarzan, pont így voltam én is :lol!: Nekem is az bőven elég (volt)

Ezen túl vagyok :-) Lehet hallanám, de mivel a DAC-ot magát nem használnám ki (CD játszón nincs digitális kimenet, PC-ről meg mint írtam csak háttérzajnak hallgatok zenét és nagyon ritkán, most csak azért változtassak a szokásaimon, mert vettem valamit ami eddig sem hiányzott?).
Korábban próbáltunk tápkábeleket. Rajtam kívül más el volt ájulva, hogy na igen, csak így érdemes zenét hallgatni. Én meg félóra után hallani véltem valami, de nem tudom, hogy nem csak bebeszéltem-e magamnak. De 45 ezret biztos nem adtam volna érte. Mással is voltam így.
Most itt van árban egy több mint kétszeres szorzó, szól annyival jobban? Igénylem én magam ezt a különbséget? Na itt vagyok bizonytalan :-)
RobeeK

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: tukacsin »


Tapasztalataim szerint annyira nem is vagyok annyira audiofül
ajaj... nálam is így kezdődött... Genius sw5.1 sett: "nekem ettől sohasem kell több"

Taarzan, pont így voltam én is :lol!: Nekem is az bőven elég (volt)

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tapasztalataim szerint annyira nem is vagyok annyira audiofül
ajaj... nálam is így kezdődött... Genius sw5.1 sett: "nekem ettől sohasem kell több"

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Látom, hogy van rajta fejhallgató kimenet, szóval ez most egy Bubo-val egyenértékű hangot tud...
Lehet, hogy jobbat

Kösz. Itt még mindig ott van árban a 2-es szorzó amit most hirtelen nehezen tudnék kinyerni a költségvetésből :-) Ráadásul annyira a pc-s zenehallgatásra sincs igényem, pc-ről csak akkor hallgatok zenét ha úgy is ott ülök mellette és csinálok valamit, akkor meg csak háttérzajként szól valami.
Tapasztalataim szerint annyira nem is vagyok annyira audiofül hogy túl komoly darabba fektessek, mert úgy sem hallanám - a korábbi tapasztalatok alapján :-(

Te csak azt gondolod, hogy nem hallod meg......
NL

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Látom, hogy van rajta fejhallgató kimenet, szóval ez most egy Bubo-val egyenértékű hangot tud...
Lehet, hogy jobbat

Kösz. Itt még mindig ott van árban a 2-es szorzó amit most hirtelen nehezen tudnék kinyerni a költségvetésből :-) Ráadásul annyira a pc-s zenehallgatásra sincs igényem, pc-ről csak akkor hallgatok zenét ha úgy is ott ülök mellette és csinálok valamit, akkor meg csak háttérzajként szól valami.
Tapasztalataim szerint annyira nem is vagyok annyira audiofül hogy túl komoly darabba fektessek, mert úgy sem hallanám - a korábbi tapasztalatok alapján :-(

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látom, hogy van rajta fejhallgató kimenet, szóval ez most egy Bubo-val egyenértékű hangot tud...
Lehet, hogy jobbat

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Üdv, nekem egy olyan laikus kérdésem lenne - és nem is épp technikai - hogy a Bubo erősítőt lehet kapni fekete fém vagy bármi más előlappal is, vagy csak a fa előlappal?Kösz, RobeeK

Most épp nincs Bubo semmilyen, de ha lesz, akkor illeszkedik a mostani fekete plexi előlapokhoz (lásd hivoxponthu).
Jobban járnál egy Lupus D dac + füleserősítővel, mert akár pécéről, akár cd-ről nagy eséllyel sokkal jobban fog szólni.

Üdv, csak az jutott eszembe, hogy ez a Lupus D + füles erősítő mit jelent? Látom, hogy van rajta fejhallgató kimenet, szóval ez most egy Bubo-val egyenértékű hangot tud, vagy pedig ha azt szeretném elérni, akkor kell mellé még egy Bubo? Kösz, RobeeK

Avatar
RobeeK
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2009.02.24., kedd 07:47
Értékelés: 9

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: RobeeK »


Üdv, nekem egy olyan laikus kérdésem lenne - és nem is épp technikai - hogy a Bubo erősítőt lehet kapni fekete fém vagy bármi más előlappal is, vagy csak a fa előlappal?Kösz, RobeeK

Most épp nincs Bubo semmilyen, de ha lesz, akkor illeszkedik a mostani fekete plexi előlapokhoz (lásd hivoxponthu).
Jobban járnál egy Lupus D dac + füleserősítővel, mert akár pécéről, akár cd-ről nagy eséllyel sokkal jobban fog szólni.

Köszönöm. A helyzet az, hogy a pénz is számít és ott árban van kb egy kettes szorzó ha jól tudom, amit jelenleg nem tudok rászánni, a fejhallgató erősítő meg még belefér...ha nem jön addig semmi közbe :-)
RobeeK

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Üdv, nekem egy olyan laikus kérdésem lenne - és nem is épp technikai - hogy a Bubo erősítőt lehet kapni fekete fém vagy bármi más előlappal is, vagy csak a fa előlappal?Kösz, RobeeK

Most épp nincs Bubo semmilyen, de ha lesz, akkor illeszkedik a mostani fekete plexi előlapokhoz (lásd hivoxponthu).
Jobban járnál egy Lupus D dac + füleserősítővel, mert akár pécéről, akár cd-ről nagy eséllyel sokkal jobban fog szólni.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”