Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
electro_static
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 17:50
Értékelés: 0

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: electro_static »


Köszi. Milyen buffer beállításnál próbáltad ki a HDD kikapcsolós dolgot?Az lenne az érdekes, hogy 0 buffer esetén mit csinál.

Az XP-nél azt hiszem 3 perc a minimum alapból, nem tudom, hogy lejjebb lehet-e tornázni. A próba egy komolyzenei tétel volt ami vagy negyed órás, szépen ment tovább a winyo leállása után is.
Persze az átlag 4-5 perces számoknál amik külön fájlokban vannak nem sok értelme van így csökkenteni a lemez élettartamát.
 
Azt nem próbáltam, hogy mondjuk egy USB lemezről beolvasva, majd a lemezt eltávolítva mit szól, illetve a 0 beállítást sem próbáltam, de lehet, hogy kíváncsiságból megteszem. Legfeljebb :foto:.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi. Milyen buffer beállításnál próbáltad ki a HDD kikapcsolós dolgot?
Az lenne az érdekes, hogy 0 buffer esetén mit csinál.

Avatar
electro_static
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 17:50
Értékelés: 0

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: electro_static »


Erre a "full file buffering"-re gondolsz? Mi értelme van? Úgy értem, hogy ha 0-n van, mint gyárilag, akkor mit csinál másképp?Ha jól sejtem, így is, úgy is RAM-ból játszik, nem közvetlenül a HDD-ről?!
 
 
Hogy hogy DS-t használsz?

belekotnyeleskedem: Tudtommal 0-ra állítva a lemezről olvassa a cuccot, az Advanced menüben elég nagyra állítva a tárat gyakorlatilag memóriából (mint pl. a cPlay). Nyilván nem bájtonként nyúlkál a lemezhez, hanem valamilyen blokkokban, illetve ugye a hdd-nek is van saját puff memóriája, de azért elvi szinten a memóriából lejátszás tűnik kevésbbé rendszerigényes feladatnak. Foobarban annyit kipróbáltam, hogy a hdd leállása után is kitartóan folytatta tovább a műsort, úgyhogy a funkció maga (memóriából lejátszás) működni látszik.
 
Más kérdés, hogy különböző rendszerekben meghallható e-vagy sem. Nálam be van állítva, de még tudománytalan tesztet sem végeztem, hogy hallom-e különbséget.
 
A DS és az ASIO4ALL-t használva én nem hallottam saját rendszerben nagy különbséget, de egy hangkártya saját ASIO driverével már lehet, hogy más a helyzet. Ahogy olvastam a DS is bithelyesen adja ki az adatokat; a 'tudorok' szerint inkább a jitter spektruma és különböző lejátszók / driverekből és a gép különböző terheléséből adódó zaj adja a különbséget - de ez számomra annyira nem determinisztikus, hogy marad a fülelés.
 
Az nálam jól átjön, hogy pl. a foobar és a cPlay - puff ide vagy oda - máshogy szól. Faguriga legyek ha tudom, hogy pontosan miért. Elvileg mindkettő úgy van beállítva, hogy ne tornásszon az adatokon, adja ki a 44.1/16-ot. Mégis más. Egyébként kipróbáltam Pistán futtatva a foobar-t WASPI drivert használva kisebb a különség a cPlay és a foobar között, mint DS vagy ASIO4ALL-lal. Nálam.
uff. üdv.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Foobar2000 9.5.3.DS USB audio output
az Advanced menüpontban be lehet állítani a lejátszó puffer tár méretét, ha ezt elég nagyra állítjuk, (mondjuk 100MB), akkor az egész számot betölti ezen pufferba, és onnan olvassa ki, számolja át a tömörített állományt wavba, és azt játsza le.

Erre a "full file buffering"-re gondolsz? Mi értelme van? Úgy értem, hogy ha 0-n van, mint gyárilag, akkor mit csinál másképp?
Ha jól sejtem, így is, úgy is RAM-ból játszik, nem közvetlenül a HDD-ről?!
 
 
Hogy hogy DS-t használsz?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


a forever cis szénkábelnek mi a helyes bekötési iránya?
Újkorában nincs kifejezett bekötési irány, de ahogy valaki el kezdi használni folyamatosan, az lesz a továbbiakban a helyes bekötési irány.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szia Zoli! 
Te most melyik zenelejátszó programot használod ?

Foobar2000 9.5.3.
DS USB audio output
az Advanced menüpontban be lehet állítani a lejátszó puffer tár méretét, ha ezt elég nagyra állítjuk, (mondjuk 100MB), akkor az egész számot betölti ezen pufferba, és onnan olvassa ki, számolja át a tömörített állományt wavba, és azt játsza le.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szia Zoli!Már május vége van, és még nem nagyon hallani a "rudakról"...
Lehet már kapni? És mennyiért?

Nem hozzuk forgalomba, de aki megkeres, az kaphat fültársi áron...

Avatar
vaspapucsok
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2007.12.16., vas. 20:40
Értékelés: 7

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: vaspapucsok »

a forever cis szénkábelnek mi a helyes bekötési iránya?

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Szia Zoli!
 
Te most melyik zenelejátszó programot használod ?
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Szia Zoli!
Már május vége van, és még nem nagyon hallani a "rudakról"...
Lehet már kapni? És mennyiért?

Avatar
Speti53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2007.07.06., pén. 07:04
Értékelés: 0

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Speti53 »


MPClassic meg ffdshow az micsoda? :foto:
Windows Media Player
ffdshow pedig egy kodek csomag

Alces-3-6 > Oppo DV980H(hiVOX) > ETHOSZ RTP > Forever CLB > Scrofa Mblock > Clarus Dimension~Cat7 > Klipsch RF82
AlcesOne > CA Azur 840C > Forever XLR > CA Azur 840A~V2 > Nordost-SuperFlatline MkII > Clarus Proteus(hiVOX.mod)

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »

MPClassic meg ffdshow az micsoda? :foto:

Avatar
madmedve
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 07:34
Értékelés: 0

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: madmedve »


Ilyesmi engem és érdekelne!Már régota szeretném a PC-t a házimozi procimra rákötni. :foto: 10méteres minőségi USB kábel létezik?Meg olyan kérdesem volna még,hogy többcsatornés hang is átmegy rajta?Meg Driver szükséges hozzá vagy felismeri az XP?
Szia, Felder!
 
A probléma megoldható. Nemrég még fülelek is készített nagyfelbontáshoz és 5.1-hez usb-spdif átalakítót, nekem is tőle van, csak ő nem szereti a problémakört. De lehet, ha szépen megkéred... :kiraly: Egyetlen korlát, h nincs 44,1k átvitel sztereónál, csak 48k.
Ugyanúgy nem kell telepíteni semmit, viszont ajánlott winXP Pro SP2 az USB Audio-hoz! Vegyél két 5 méteres HighSpeed USB kábelt, elvétve lehet kapni, egyik legyen bufferes, és már meg is van a hardver. 24/192-ig visz.
Zene nem fog kimenni többcsatornás, csak nagyfelbontású sztereó (foobar), ez nagyon megérős, ha vannak ilyen zenéid. Filmeknél, koncert DVD-knél meg ajánlott MPClassic magában, vagy ffdshow kodekpakkal digit kimenettel, és már szól is. WinDVD-nek is elég tisztességes a kimenete. VLC viszont sajna csak koaxon nyomja ki a többcsatornát.
 
DTS meg rulez, akkor is, ha veszteséges. Két órás filmnél 500-600 megánál kisebbel én még nem nagyon találkoztam, hacsaknem ocsú magyar maszatolmány volt. Közel már az idő, és itt lesz a veszteségmentes 5.1, akkor már ez a kifogás sem lesz.
 
Egyébként meg a sztereó fülünkkel simán jönnek hátulról is a hangok, meg is lennénk lőve, ha nem így lenne, mivel látni tutira nem látunk hátrafelé. Meg mondjuk egy körszínpados akusztikus felállás, ahol a nézők teljesen körbeülik a zenészeket, amúgyis szakít a sztereós konvenciókkal, és lehet hiábavalóan követelni az "eredeti térelrendezés leképezését", a teljes mértékben szerkesztett stúdiós térelrendezésekről nem is beszélve. De egyébként élő zenés mikrofonozást se láttam még olyat, ahol a mikrofonokat betették a nézők közé. Ergo, ahogy a mikrofonok hallották, úgy soha senkisem sehol. A többi játék és mese...

Stereo: Alces szűrők, Dell laptop USB-n, Lupus B DAC (fadobozos), Scrofa M végfokpár, Sound Art W2 (Hivox-tuning), Forever Main, Forever CLB, Cat7, Libra, 2 db Hivox-diffúzor
 
Kábelt, dugót és hátat is fordítok, ha kell.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: violin »


Tudna valaki vmi infót a Forever kábelről? Esetleg képet róla? :kiraly:
http://www.hivox.hu/hun_fomenu_termekek_kabelek.htm

Köszönöm! :kiraly: Úgy néz ki,hogy egy pár hi-fi újságért cserébe kapok vmi hasonlót....
Bár az eladó Neotech szénszálas kábelként emlegeti....de olyat sehol sem találtam.
Esetleg még Van de Hul lehet....... :foto:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tudna valaki vmi infót a Forever kábelről? Esetleg képet róla? :foto:
http://www.hivox.hu/hun_fomenu_termekek_kabelek.htm

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: violin »

Tudna valaki vmi infót a Forever kábelről? Esetleg képet róla? :foto:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
_Lacos_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007.03.10., szomb. 12:05
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Miskolc

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: _Lacos_ »

Láthatnánk pár képet az új USB-Spdif átalakítóról? Illetve kapható már?
PC:mITX,i5-4570, GTX960WF2, Samu830 128GB, Dell2209WA|ThinkpadX200
NAS: HP MicroServer N36L, 4GB, ??TB HDD
Mozi: SONY50W829,Yamaha RX-V659 Black , DaliIKON2, DaliConceptCenter, Creative sats/sub
Zene: PC(foobar)>hiFace>MarantzPM-75>EvidenceAudioSirenII (biwire)>DaliIkon2

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Buffer áramkör az milyen? Az valami adapter szerüség?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nem vagyok "megrögzött sztereós". Sokat mozizok, és rengeteg koncertem van. De ezzel a DTS -es dologgal nem teljesen vagyok tisztában. Én csak azt nem értem, hogy egy két órás filmnek a DTS hangja kb. 300-350Mb. Ez 6 csatorna. Vagyis 2 csatorna kb. 110Mb. Ha veszteségmentes, akkor 110Mb egy kicsit kevés. Így akkor egy normál Cd ilyen veszteségmentes tömörítéssel kb. 50 Mb.
Akkor mit vesződünk mi pl. Flac fájlokkal. (kb. 300Mb)
Valaki ezt elmagyarázhatná.

 
 
Elolvastam a linket, és ezt nem értem:
"Összefoglalva: a DTS Coherent Acoustics, mint hangtömörítő algoritmus, kifejlesztői szerint nem tartozik a veszteséges (perceptual vagy lossy) tömörítést használó kódolók sorába, inkább a veszteségmentes (lossless) eljárásokhoz hasonlítható."
 
Emlékeztet engem ez a kijelentés a "kicsit szűz" fogalomzavarra.
 
Maradjunk annyiban, hogy a DTS lehetne veszteségmentes is, de a gyakorlatban veszteséges tömörített eljárás, hogy ez mennyire jó vagy se, azt most hagyjuk.
Nekem ne szóljon hátulról a zene, mert az a koncertteremben is idegesítő.
Semmilyen előnyét nem látom a DTS-nek ezért aztán nem is foglalkozom vele.
Az usb-s cuccaink mind kétcsatornásak, úgyhogy kedves Felder, kérlek, sokcsatornás ügyben ne tegyél fel errefelé kérdéseket, biztos találsz a fórumon megfelelő topikot, ahol kielégítik heveny kíváncsiságodat. Mindenesetre 10méteres usb kábel nem létezik, 5 méterenként kell egy buffer áramkör.
http://www.cablestogo.com/product.asp?c ... &sku=39978

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem csak az 5.1 miatt szertném a PC-t a procira kötni hanem mert nagyobb felbontású zenéket is megkisérelnék lejátszani a proci DAC-ján keresztül. Mondjuk azt már ez az átalakitó nem támogatná. Lehet egy jóféle USB DAC lenne a megoldás.
Zsebbenyúlós az a DAC ami a Hidef zenét támogatja.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem vagyok "megrögzött sztereós". Sokat mozizok, és rengeteg koncertem van. De ezzel a DTS -es dologgal nem teljesen vagyok tisztában. Én csak azt nem értem, hogy egy két órás filmnek a DTS hangja kb. 300-350Mb. Ez 6 csatorna. Vagyis 2 csatorna kb. 110Mb. Ha veszteségmentes, akkor 110Mb egy kicsit kevés. Így akkor egy normál Cd ilyen veszteségmentes tömörítéssel kb. 50 Mb.
Akkor mit vesződünk mi pl. Flac fájlokkal. (kb. 300Mb)
Valaki ezt elmagyarázhatná.

Azért nem egészen.Logikusan ha belegondolsz a hátterek nem tartalmaznak annyi adatot igy már nem 100/2 csatorna ám.
Van olyan film ahol kb 3 csatorna dolgozik csak,sőt zömével igy van.Max a sub is segit néha.
Így már valósabb az adatméret.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van pár HDCD lemezem is szépen fel is ismeri a proci.


Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem csak az 5.1 miatt szertném a PC-t a procira kötni hanem mert nagyobb felbontású zenéket is megkisérelnék lejátszani a proci DAC-ján keresztül. Mondjuk azt már ez az átalakitó nem támogatná. Lehet egy jóféle USB DAC lenne a megoldás.


Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Nem vagyok "megrögzött sztereós". Sokat mozizok, és rengeteg koncertem van. De ezzel a DTS -es dologgal nem teljesen vagyok tisztában.
Én csak azt nem értem, hogy egy két órás filmnek a DTS hangja kb. 300-350Mb. Ez 6 csatorna. Vagyis 2 csatorna kb. 110Mb. Ha veszteségmentes, akkor 110Mb egy kicsit kevés. Így akkor egy normál Cd ilyen veszteségmentes tömörítéssel kb. 50 Mb.
Akkor mit vesződünk mi pl. Flac fájlokkal. (kb. 300Mb)
Valaki ezt elmagyarázhatná.

Vendég

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Vendég »


MP3-mal sohasenem foglalkozok. Csak DD, DTS,

Szerinted ezek mik?!

a dts mióta mp3as?
 
ni

Megrögzött sztereósoknak néha elkel egy kis okitás. Én is többet halgatok sima CD-t de azért néha berakok egy kis DTS 96/24-es lemezt is annak azért elég jóféle hangja szokott lenni.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”