Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Bolond vagy?
Szerintem NTSC-s a lemez, és a tv-d nem támogatja. Vagy a lejátszóba nincs konvertáló, ami átnyomja PAL-ba lejátszásképpen.
Ha rossz a lemez nem szintelen lesz a kép, hanem ugrál, és szaggatni fog.
A divx-es hozzászólás szvsz baromság. Pio is fog divx-et gyártani, csak még szerintük nincs itt az ideje.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: close652 »


Bármit csináltam csak fekete-fehér kép jött be, a hang pedig sztereó lett.

próbáltál "játszani" az asztali lejátszó beállításaival?
esetleg PAL/NTSC probléma?
bocs, ha hülyeség.
(Hasonlót nekem a gyári Speed2 RC1 dvd produkált egyszer,
csak oly régen volt, hogy nem tudom hogy oldottam meg.)
system

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Szintén kezdő lévén, kérek egy kis segedelmet, ötletet.
 
Van egy onkyo dv-sp501-es dvd lejátszóm. Amúgy tök jól működik, de a múlt héten kaptam kölcsön egy (másolt) filmet amivel problémám akadt.
Bármit csináltam csak fekete-fehér kép jött be, a hang pedig sztereó lett. Ez azért érdekes, mert akitől kaptam megesküdött rá, hogy szines és 5.1-es hang van rajta. Beraktam a pc-be, ott szines volt, meg a srác is esküdött, hogy nála otthon az asztalin gond nélkül megy.
Amikor a lejátszó beolvassa, a képernyő menü is átvált fekete-fehérbe és eltűnik pl. a hangerő kijelzés is. Ezt pl. abszolút nem értem miért.
Eddig ilyennel még nem találkoztam, igaz nem is volt nálam túl sok másolt dvd, a boltban vett eredetieket meg gond nélkül játsza.
Szal az a kérdés, hogy most a dvd-val van baj vagy a másolt (asszem princo) lemez volt selejtes?
 
Előre is kösz.
trumpf

Hello!Szerintem a lejátszó nem viszi!A probléma az hogy a márkás készülékeket gyártó cégek nem engedhetik meg maguknak hogy olyan készülékeket gártsanak amely mindent visz(pl divixet) mert az törvényellenes.Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Sziasztok!
 
Szintén kezdő lévén, kérek egy kis segedelmet, ötletet.
 
Van egy onkyo dv-sp501-es dvd lejátszóm. Amúgy tök jól működik, de a múlt héten kaptam kölcsön egy (másolt) filmet amivel problémám akadt.
Bármit csináltam csak fekete-fehér kép jött be, a hang pedig sztereó lett. Ez azért érdekes, mert akitől kaptam megesküdött rá, hogy szines és 5.1-es hang van rajta. Beraktam a pc-be, ott szines volt, meg a srác is esküdött, hogy nála otthon az asztalin gond nélkül megy.
Amikor a lejátszó beolvassa, a képernyő menü is átvált fekete-fehérbe és eltűnik pl. a hangerő kijelzés is. Ezt pl. abszolút nem értem miért.
Eddig ilyennel még nem találkoztam, igaz nem is volt nálam túl sok másolt dvd, a boltban vett eredetieket meg gond nélkül játsza.
Szal az a kérdés, hogy most a dvd-val van baj vagy a másolt (asszem princo) lemez volt selejtes?
 
Előre is kösz.
trumpf

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gordon314,Mester: köszi mindkettőtöknek!
 
Azt nem mondom, hogy huú de értem, de legalább nagyjából tudom, hogy hová tegyem "őket".

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A helyzet azért nem ilyen egyértelmű: a lejátszókba épített dekóderek ÁLTALÁBAN rosszabb minőségűek, mint a receiver-ekbe építtettek. Ahogy ezt Mester is írta.
 
A digitális átvitel előnye kétségtelen, de ellentmond ezzel az a tény, hogy a komolyabb rendszerekben a dvd lejátszóról megy a jel digitálisan a dekóderbe (hangprocesszorba) majd onnan már analóg kábelekkel megy tovább a végerősítő(k)be.
megint ellentmondó, hogy nem csak a számítógépes világban használnak aktív hangszórókat, hanem pont a másik végén is a dolgoknak, a stúdiókban is aktív monitorokat szoktak használni. Ekkor a hangfalba utanként van beépítve egy-egy végerősítő.
 
Előfok: az előerősítést végző egység. Itt megy végbe a hangerő, hangszínszabályozás, ballance, bemenetválasztás ... (nem mindenhova szükséges)
Végfok: a vég, vagy teljesítményerősítést végző egység. Egy vonalszintű bemenete van és erre kötik a hangszórót, hangszórókat.
Az integrált erősítőkben a két rész egy készülékben helyezkedik el.
gordon314.fw.hu

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Előbbiekben sajnos nem nagyon tudok magyarázatot adni, talán FAQ, meg majd az okosabbak válaszolnak...
Végfokról megy a jel a hangfalakra asszem, meghatározza a rányomható impedanciát. Szörnyű, elektro szakos vagyok, és nem tudom. Hajrá magyar oktatási rendszer!
 
Ezer különbség van, már a dekóder terén is, sokkal jobb minőség az, ami az erősítőben van, ezért jobb optikai/coax-on átvinni a jelet, mint az 5.1 kábelen.
Ha azt tudod, hogy milyen gagyik például egy számítógép "szatelit" féle hangszórócskája, akkor szerintem könnyen lehet következtetni hogy mennyivel jobb minőség mindent szépen külön megvenni.
Ez olyan egyértelmű, mint a templom egere!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Senki sem akar segíteni? (egyébként előfok helyett előerősítőt akartam írni)

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! A következő fogalmakat légyszives magyarázza már el valaki, hogy mit jelentenek. Tehát:
 
-előfok
-végfok
 
Továbbá érdekelne még az is, hogy milyen hangzásbeli különbség tapasztalható egy dekóderes dvd lejátszóra kötött 5.1-es hangfalszett ill külön házimozi erősítő + hangfal kombinációja között. (Csak általánosságban gondoltam)
 
Előre is köszi!

Avatar
Bodem
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.04.14., szer. 17:54
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Bodem »


Sziasztok! 
Nekem egy DIMARSON 350-es van. Azt kezdte el csinálni, hogy nem játsza le sem a filmeket, sem a zenéket, sem az mp3. Amikor jó napja van kb. 2 perc lemezforgatás után nekikezd, de csak a zenének. Ha megállítom, újra elindítom akkor hang nincs az időszámláló pedig két másodpercenként vált. Az mp3 ugyanez. Filmekkel semmi. Lehet, hogy semmiköze nincs hozzá, de akkor kezdődött a jelenség amikor egy másolt DVD-t néztem meg. A 40. perc környékén elkezdte kockázni a képet, a hang kattogott. Kikapcsoltam. Azután még volt egy kisérlet akkor pár perc forgatás után rendben lejátszott DVD eredeti filmet. Ismét kikapcs. És most itt tartok. Gyári setup visszatöltve.
Akinek van valami hasznos ötlete várom. köszi

Lehet, hogy DVD olvasó feje megadta magát. Bár lehet mechanika is, ha már CD-vel is csinálja. Nincs furcsa hangja a lejátszónak? Nem volt valami matrica ragasztva a másolt lemezre?
Nem úgy néz ki, mint aminek szoftveres hibája lenne.
Valszeg szervíz lesz belőle

Köszi a választ. Nagyon úgy néz ki, hogy szervíz séta lesz. Matrica nem volt a lemezen. Hangja szinte nincs, normálisnak mondható. Mégegyszer kösz.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


A helyzet az hogy kölcsönzős lemez volt és számítógépről nézem oly módon hogy a lemezt már visszavittem mivel nálunk így csak 300FT(3 órán belül).(persze a gépről 24 órán belül törlöm)A gépre pedig csak a magyar szinkront húztam le.


Akkor majd legközelebb...

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha erősítő nélkül akarod, akkor vehetsz olyan hangfalrendszert, amibe bele van nyomva az erősítő... pl. sub-ba. De nem érsz el vele olyan minőséget, mintha erősítőn keresztül néznéd. 

Ezt akkor is meg lehet csinálni ha nincs az erősítőben dekóder? Vagy akkor már kell az erősítő is? Konkrétan thomson dth 212 lejátszóhoz kérdezném ezt....

Elnézést...úgy akartam kérdezni, hogy ha nincs a lejátszóban dekóder...

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: apuci »



motorzúgás stb kivágott a székből úgy szólt.Mondjuk az eredeti szinkront nem próbáltam.

ilyen esetben érdemes meghallgatni az eredeti hangsávot is, mert ha ott jó, akkor tuti a masterelés hibája és nem idegeskedk az ember, hogy valami gáz van otthon a készülékekkel

A helyzet az hogy kölcsönzős lemez volt és számítógépről nézem oly módon hogy a lemezt már visszavittem mivel nálunk így csak 300FT(3 órán belül).(persze a gépről 24 órán belül törlöm)
A gépre pedig csak a magyar szinkront húztam le.
 
Na ez most kezd kicsit OFF lenni.Bocs.
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha erősítő nélkül akarod, akkor vehetsz olyan hangfalrendszert, amibe bele van nyomva az erősítő... pl. sub-ba. De nem érsz el vele olyan minőséget, mintha erősítőn keresztül néznéd.

Ezt akkor is meg lehet csinálni ha nincs az erősítőben dekóder? Vagy akkor már kell az erősítő is? Konkrétan thomson dth 212 lejátszóhoz kérdezném ezt....

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


motorzúgás stb kivágott a székből úgy szólt.Mondjuk az eredeti szinkront nem próbáltam.

ilyen esetben érdemes meghallgatni az eredeti hangsávot is, mert ha ott jó, akkor tuti a masterelés hibája és nem idegeskedk az ember, hogy valami gáz van otthon a készülékekkel

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: apuci »



Köszike a segítséget.Pontosítok!Az a baj,a hanggal,hogy mondjuk beszélnek a filmben egyszer csak elhalkul,de ha közben csinál valamit,az ugyan olyan hangos!Ez miért van?

Több lemezzel próbáltad? Lehet a dekóder hibája is, vagy aza dott hangságv a gynege. Ez tipikus jellemzője néhány magyar szinkronnal ellátott lemeznek. Az effektek hangosak, a szöveg érthetetlenül halk...

Na ez jó.
Pont a napokban bosszantottam magam a Taxi 3 kölcsönzős lemezével.
Ha érthetőre állítottam a beszédhangokat akkor a motorzúgás stb kivágott a székből úgy szólt.Mondjuk az eredeti szinkront nem próbáltam.
A kapitány és katona hasonló volt de nem annyira durva.
 
Üdv.
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
DocBrown
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 18:11
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: DocBrown »


....Nekem egy DIMARSON 350-es van. ....
Szerintem is a leírtak alapján szervíz lesz belőle. Jobb túlesni rajta mielőbb!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Köszike a segítséget.Pontosítok!Az a baj,a hanggal,hogy mondjuk beszélnek a filmben egyszer csak elhalkul,de ha közben csinál valamit,az ugyan olyan hangos!Ez miért van?

Több lemezzel próbáltad? Lehet a dekóder hibája is, vagy aza dott hangságv a gynege. Ez tipikus jellemzője néhány magyar szinkronnal ellátott lemeznek. Az effektek hangosak, a szöveg érthetetlenül halk...

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszike a segítséget.
Pontosítok!Az a baj,a hanggal,hogy mondjuk beszélnek a filmben egyszer csak elhalkul,de ha közben csinál valamit,az ugyan olyan hangos!Ez miért van?

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Sziasztok! 
Nekem egy DIMARSON 350-es van. Azt kezdte el csinálni, hogy nem játsza le sem a filmeket, sem a zenéket, sem az mp3. Amikor jó napja van kb. 2 perc lemezforgatás után nekikezd, de csak a zenének. Ha megállítom, újra elindítom akkor hang nincs az időszámláló pedig két másodpercenként vált. Az mp3 ugyanez. Filmekkel semmi. Lehet, hogy semmiköze nincs hozzá, de akkor kezdődött a jelenség amikor egy másolt DVD-t néztem meg. A 40. perc környékén elkezdte kockázni a képet, a hang kattogott. Kikapcsoltam. Azután még volt egy kisérlet akkor pár perc forgatás után rendben lejátszott DVD eredeti filmet. Ismét kikapcs. És most itt tartok. Gyári setup visszatöltve.
Akinek van valami hasznos ötlete várom. köszi

Lehet, hogy DVD olvasó feje megadta magát. Bár lehet mechanika is, ha már CD-vel is csinálja. Nincs furcsa hangja a lejátszónak? Nem volt valami matrica ragasztva a másolt lemezre?
Nem úgy néz ki, mint aminek szoftveres hibája lenne.
Valszeg szervíz lesz belőle

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


- A hullámzó hangot valami dinamikakompresszor okozhatja. Vagy a TV-d van ellátva vele, vagy a DVD lejátszódban be van kapcsolva egy dialoge enacher, vagy hasonló.
 
- Ha van a DVD lejátszó hátulján analóg 6 csatornás kimenet (FL, C, FR, SL, SR, LFE), akkor nem szügséges hozzá dekóderes erősítő, ha nincs csak digitális (coax, optika), akkor egy dekóderrel ellátott házimozi erősítő kell, vagy egy külső dekóder.

Avatar
Bodem
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.04.14., szer. 17:54
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Bodem »


Sziasztok!
 
Nekem egy DIMARSON 350-es van. Azt kezdte el csinálni, hogy nem játsza le sem a filmeket, sem a zenéket, sem az mp3. Amikor jó napja van kb. 2 perc lemezforgatás után nekikezd, de csak a zenének. Ha megállítom, újra elindítom akkor hang nincs az időszámláló pedig két másodpercenként vált. Az mp3 ugyanez. Filmekkel semmi. Lehet, hogy semmiköze nincs hozzá, de akkor kezdődött a jelenség amikor egy másolt DVD-t néztem meg. A 40. perc környékén elkezdte kockázni a képet, a hang kattogott. Kikapcsoltam. Azután még volt egy kisérlet akkor pár perc forgatás után rendben lejátszott DVD eredeti filmet. Ismét kikapcs. És most itt tartok. Gyári setup visszatöltve.
Akinek van valami hasznos ötlete várom. köszi

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Nincs videón keresztül kötve?
Macrovision csinálhat ilyet... ha igen, akkor közvetlenül a tv-be nyomd a kimenetet!
Ha erősítő nélkül akarod, akkor vehetsz olyan hangfalrendszert, amibe bele van nyomva az erősítő... pl. sub-ba. De nem érsz el vele olyan minőséget, mintha erősítőn keresztül néznéd.
 
De erre minek kellett új topic?

Avatar
poli
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.04.13., kedd 18:11
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: poli »


Sziasztok!
Tudna nekem segíteni abban a dologban,hogy van egy PHILIPS 625-ös DVD lejátszom és nem tudom miért csinálj azt,hogy hullámzik a hangja!Sztereo TV-n nézem és nincs 5.1es rendszerem! Valaki tudj miért csinálja ezt? Illetve a mási kérdésem az lenne,hogy erre a tipusu DVD lejátszora csak erösítövel együtt lehet 5.1es rendszert rákapcsolni?
A segítséget elöre is köszi! pá

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”