Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Köszönöm szépen!A lemez gazdája azt mondta, hogy próbálta más típusú (nem tudom milyen) Pana lejátszóban és ott ment. Mindenesetre érdekes a jelenség, de az megnyugtat, hogy a lejátszónak nem lett baja. Valószínű egyébként, hogy NTSC formátumú volt a lemez, de úgy tudtam, hogy ez nem lehetne akadály!

szvsz nem az NTSC a probléma, inkább valóban valami rosszul megírt lemez, esetleg nincs rendesen lezárva... Egyes lejátzsók arra is érzékenyek (voltak?) hogy miloyen programmal írták meg a DVD-t... De végül is a lényeg, hogy nem (valószínű) hogy a lejátszó hibája, szóval megnyugodhatsz

Avatar
Seftelő
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.11.12., szer. 11:34
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Seftelő »


Köszönöm szépen!
A lemez gazdája azt mondta, hogy próbálta más típusú (nem tudom milyen) Pana lejátszóban és ott ment. Mindenesetre érdekes a jelenség, de az megnyugtat, hogy a lejátszónak nem lett baja. Valószínű egyébként, hogy NTSC formátumú volt a lemez, de úgy tudtam, hogy ez nem lehetne akadály!
TV: Panasonic TX-36PL35D; DVD: Panasonic S75; VHS: Panasonic NV-FJ612; Erösítö: Panasonic SA-XR45; Hangfalszett: Onkyo HTP-103E (6.1); CD író: Mitsumi; DVD író LG GSA-4160

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A napokban betettem egy Ritek-R -re másolt lemezt a Pana S75 DVD lejátszómba. Elkezdte beolvasni, majd lefagyott. Semmilyen gomb nem működött, a kikapcsoló gomb is csak kb. 20-25 mp után reagált. Megpróbáltam mégegyszer, a jelenség ugyanez. Kipróbáltam ugyanilyen típusú írott lemezekkel és gond nélkül megy. A kérdésem az lenne, hogy ez biztos, hogy lemezprobléma, vagy a lejátszónak is lehet (kezdődhet) valami baja és hogy az ilyen vagy ehhez hasonló lefagyások nem károsítják-e a lejátszót?
Nálam is volt ilyen rosszúl megírt lemezzel.
Azóta se volt gondja a lejátszónak.
gordon314.fw.hu

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


A napokban betettem egy Ritek-R -re másolt lemezt a Pana S75 DVD lejátszómba. Elkezdte beolvasni, majd lefagyott. Semmilyen gomb nem működött, a kikapcsoló gomb is csak kb. 20-25 mp után reagált. Megpróbáltam mégegyszer, a jelenség ugyanez. Kipróbáltam ugyanilyen típusú írott lemezekkel és gond nélkül megy. A kérdésem az lenne, hogy ez biztos, hogy lemezprobléma, vagy a lejátszónak is lehet (kezdődhet) valami baja és hogy az ilyen vagy ehhez hasonló lefagyások nem károsítják-e a lejátszót?
Legnagyobb valószínűséggel lemez probléma. vagy az alapnyag szar, vagy az írással volt valami gond... Én is tapasztaltam már hasonlót.

Avatar
Seftelő
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.11.12., szer. 11:34
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Seftelő »

A napokban betettem egy Ritek-R -re másolt lemezt a Pana S75 DVD lejátszómba. Elkezdte beolvasni, majd lefagyott. Semmilyen gomb nem működött, a kikapcsoló gomb is csak kb. 20-25 mp után reagált. Megpróbáltam mégegyszer, a jelenség ugyanez. Kipróbáltam ugyanilyen típusú írott lemezekkel és gond nélkül megy. A kérdésem az lenne, hogy ez biztos, hogy lemezprobléma, vagy a lejátszónak is lehet (kezdődhet) valami baja és hogy az ilyen vagy ehhez hasonló lefagyások nem károsítják-e a lejátszót?
TV: Panasonic TX-36PL35D; DVD: Panasonic S75; VHS: Panasonic NV-FJ612; Erösítö: Panasonic SA-XR45; Hangfalszett: Onkyo HTP-103E (6.1); CD író: Mitsumi; DVD író LG GSA-4160

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Még annyit, hogy a lejátszó a CSS kódok és Macrovision eltávolítása után már nem "érez" semmit. Az, hogy írott lemezen van az semmit sem jelent (persze ha képes az írott formát olvasni - na ez aztán a zűrzavar ). Gondolj bele, ha a házi felvételeket is ff-ben nyomná csak azért mert írott lemezen van!
Jóvanna.
Látom már, hogy hülyeséget kérdeztem. De legalább megint tanultam valamit.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Még annyit, hogy a lejátszó a CSS kódok és Macrovision eltávolítása után már nem "érez" semmit. Az, hogy írott lemezen van az semmit sem jelent (persze ha képes az írott formát olvasni - na ez aztán a zűrzavar ). Gondolj bele, ha a házi felvételeket is ff-ben nyomná csak azért mert írott lemezen van!

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Az előbbit szerkeszteni akartam, csak közben csöngött a telefon.
Kopi/paszte működik
 
Ez hülyeség. Majdnem 100%, hogy NTSC. Valami kalóz példány lehet, ami még az amerikai NTSC filmből készült úgy, hogy hozzágyógyítottak egy szar kétcsatornás magyar hangot. Én már láttam olyan lemezt is, ahol 5.1-re kódolták a két csatornát, hogy "a hülye paraszt" azt higyje, hogy tényleg 5.1-es a magyar szinkron. Sajna ilyenek a kalóz lemezek.
Megértettem. Köszönöm.
 

Az elkeseredésedet nem értem a noname lejátszóval is ez lenne a gondod. Vagy a tévd nem vált át NTSC-be, vagy a lejátszód van úgy beállítva, hogy ne váltson át. Esetleg NTSC esetén 60 Hz-es PAL-ban próbálkozik, ami szintén zavarhat egy két tévét
Első körben ellenőrizném a lejátszó beállításait. Ha az sm segít, akkor közvetlenül kötném a tévére, az erősítő kihagyásával (ez amúgy is ajánlott!).
Ja egyébként mindegyik dvd lejátszónak ismernie kell az NTSC rendszert ugyanis a nullás régiókódu lemezek közt sok ilyen van, sőt  kettes régióba beletartozik Japán is, ahol szintén NTSC-t használnak.

Nem vagyok (nagyon) elkeseredve csak meglepett a dolog.
A tv-re nem tudom közvetlenül dugni, mert csak egy scart csati van rajta (ca. 15 éves ITT Nokia, erősen nyugdíjas korú, spórolok már a cserére) azon meg az erősítő csücsül. Állandóan átdugdosni meg elég macera. A dvd-n pedig mindent kipróbáltam.
Persze így belegondolva azért egy próbát megér a dolog. Csak, hogy megnyugodjak.
 
Köszönöm a türelmet.

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Ez hülyeség. Majdnem 100%, hogy NTSC. Valami kalóz példány lehet, ami még az amerikai NTSC filmből készült úgy, hogy hozzágyógyítottak egy szar kétcsatornás magyar hangot. Én már láttam olyan lemezt is, ahol 5.1-re kódolták a két csatornát, hogy "a hülye paraszt" azt higyje, hogy tényleg 5.1-es a magyar szinkron. Sajna ilyenek a kalóz lemezek.Az elkeseredésedet nem értem a noname lejátszóval is ez lenne a gondod. Vagy a tévd nem vált át NTSC-be, vagy a lejátszód van úgy beállítva, hogy ne váltson át. Esetleg NTSC esetén 60 Hz-es PAL-ban próbálkozik, ami szintén zavarhat egy két tévét
Első körben ellenőrizném a lejátszó beállításait. Ha az sm segít, akkor közvetlenül kötném a tévére, az erősítő kihagyásával (ez amúgy is ajánlott!).
Ja egyébként mindegyik dvd lejátszónak ismernie kell az NTSC rendszert ugyanis a nullás régiókódu lemezek közt sok ilyen van, sőt kettes régióba beletartozik Japán is, ahol szintén NTSC-t használnak.

Megértettem. Köszönöm.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Szerintem nem NTSC. A Gyűrűk ura II. része volt a tettes. Arról azt írják, hogy PAL.
 
Az erősítő onkyo 601-es. Klassz kis osd-vel.
 
Majd elfelejtettem, hogy a hang se sikeredett valami fényesen.
5.1 helyett sztereó lett. Az pedig tuti nem lehet a PAL/NTSC miatt ugye?
 
Nekem az volt a benyomásom, mintha a lejátszó "érezte" volna, hogy nem igazán tuti az anyag (értsd nem gyári) és bekapcsolt valami védelmet. Ez hülyeség?
 
A leírt nyűgjeim (fekete/fehér és sztereó) a tulajnál nem jelentkeznek. Neki asszem valami philips cucca van, nem tudom milyen erősítővel.

Ez hülyeség. Majdnem 100%, hogy NTSC. Valami kalóz példány lehet, ami még az amerikai NTSC filmből készült úgy, hogy hozzágyógyítottak egy szar kétcsatornás magyar hangot. Én már láttam olyan lemezt is, ahol 5.1-re kódolták a két csatornát, hogy "a hülye paraszt" azt higyje, hogy tényleg 5.1-es a magyar szinkron. Sajna ilyenek a kalóz lemezek.
Az elkeseredésedet nem értem a noname lejátszóval is ez lenne a gondod. Vagy a tévd nem vált át NTSC-be, vagy a lejátszód van úgy beállítva, hogy ne váltson át. Esetleg NTSC esetén 60 Hz-es PAL-ban próbálkozik, ami szintén zavarhat egy két tévét
Első körben ellenőrizném a lejátszó beállításait. Ha az sm segít, akkor közvetlenül kötném a tévére, az erősítő kihagyásával (ez amúgy is ajánlott!).
Ja egyébként mindegyik dvd lejátszónak ismernie kell az NTSC rendszert ugyanis a nullás régiókódu lemezek közt sok ilyen van, sőt kettes régióba beletartozik Japán is, ahol szintén NTSC-t használnak.
gordon314.fw.hu

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Szerintem 90%, hogy NTSC-s lemezt próbálsz meg lejátszani egy arra nem alkalmas TV-n. 
Erősítőnek OSD menüje van? Mert eltünhet egy NTSC-s képtől, ha abszolút nem támogatja.

Szerintem nem NTSC.
A Gyűrűk ura II. része volt a tettes. Arról azt írják, hogy PAL.
 
Az erősítő onkyo 601-es. Klassz kis osd-vel.
 
Majd elfelejtettem, hogy a hang se sikeredett valami fényesen.
5.1 helyett sztereó lett. Az pedig tuti nem lehet a PAL/NTSC miatt ugye?
 
Nekem az volt a benyomásom, mintha a lejátszó "érezte" volna, hogy nem igazán tuti az anyag (értsd nem gyári) és bekapcsolt valami védelmet. Ez hülyeség?
 
A leírt nyűgjeim (fekete/fehér és sztereó) a tulajnál nem jelentkeznek. Neki asszem valami philips cucca van, nem tudom milyen erősítővel.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nekem az az 50 is sok mert ugyan olyan mint a többi pio lejátszó csak a szoftvere más, hardverben =.
Gondolod, hogy szoftveresen játsza le a Divx-et? Nem mondom, hogy lehetetlen de ez volna az első ilyen lejátszó.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Jól megvígasztaltatok  
Megkértem az ismerőst, hogy írjon már próbaképpen az eredetiről (gyári) egy másik kopit. Majd elmesélem mi lett.
 
Azt még mindig nem találta ki senki, hogy miért ment el az erősítő menüje is??

Szerintem 90%, hogy NTSC-s lemezt próbálsz meg lejátszani egy arra nem alkalmas TV-n.
 
Erősítőnek OSD menüje van? Mert eltünhet egy NTSC-s képtől, ha abszolút nem támogatja.

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Jól megvígasztaltatok
 
Megkértem az ismerőst, hogy írjon már próbaképpen az eredetiről (gyári) egy másik kopit. Majd elmesélem mi lett.
 
Azt még mindig nem találta ki senki, hogy miért ment el az erősítő menüje is??

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Ez elég hülye egy elmélet!
"Várd meg míg lemegy az ára"
Én úgy egy éve vettem a 430 dvd-met, 49-ért. Most a 330-as van 29-ért.
De nem mondom azt, hogy inkább vártam volna, elég lett volna 29-ért, mert akkor az eltelt időben nem néztem volna semmit.
És még mindíg azt mondom hogy kerülni kell a túl olcsó cikkeket, mert gázosak.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.
Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban.

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

mostmár a divixé a jövő, a cégeknek versenyezni kell a divx lejátszó gyártásban!Ezt a versenyt kezdte a kiss, technosonic,jamo......és már a pio gyár is rávette magát de nem szívesen!

nekem az az 50 is sok mert ugyan olyan mint a többi pio lejátszó csak a szoftvere más, hardverben =.

jó lett volna ha az én lejátszómat is megpakolták volna egy -két avi codec-kel!!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.
Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban.

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

mostmár a divixé a jövő, a cégeknek versenyezni kell a divx lejátszó gyártásban!Ezt a versenyt kezdte a kiss, technosonic,jamo......és már a pio gyár is rávette magát de nem szívesen!

nekem az az 50 is sok mert ugyan olyan mint a többi pio lejátszó csak a szoftvere más, hardverben =.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyébként a drágább modell valóban 70-100 környékén lesz, de PAL progresszív kimenete is lesz szóval nem az 50 ezres kategóriába szeretne indulni. Lejátsza az SACD és DVD-Audio lemezeket is.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.
Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban.

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

mostmár a divixé a jövő, a cégeknek versenyezni kell a divx lejátszó gyártásban!Ezt a versenyt kezdte a kiss, technosonic,jamo......és már a pio gyár is rávette magát de nem szívesen!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.
Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban.

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

Utólag írtam hozzá. A kicsi modell ára kint 42 ezer Ft lesz Áfával. Remélhetőleg nálunk sem lesz több 50-nél.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót.
Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban.

ahha megveszed és egy év múlva 30 Eft-ért lesz a kirakatban,gondolom..

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Már csak két hónap és bárki elképzelheti, sőt haza is viheti a Pioneer DV-470 és DV-575 Divx lejátszására is képes DVD lejátszót. És nem 70-ért hanem 50-ért.
Ma már óvatosan kell fogalmazni a jövővel kapcsolatban.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello!Szerintem a lejátszó nem viszi!A probléma az hogy a márkás készülékeket gyártó cégek nem engedhetik meg maguknak hogy olyan készülékeket gártsanak amely mindent visz(pl divixet) mert az törvényellenes.Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Ezt értem is (majdnem).
Teljesen más a leányzó fekvése, ha el se indulna a lejátszás. De így....
És mitől tűnik el a az erősítő (okyo sr601) osd kijelzése??
 
Off
Úgy látom igazuk volt azoknak, akik azt javalloták annak idején, hogy ne vegyek "márkás" dvd lejátszót, mert drága meg nyűgös.
On

én is oda tartoztam aki azt mondta!Ma már nem érdemes 30 fölött venni gépet mert a technika nagyon gyorsan fejlődik!Itt a fórumban is sokan vannak akik istenítik a 200Eft-s lejátszójukat.Élmény:Yamaha 2 éve 100Eft be került most bekrepált, belülről olyan mint egy mostani 13EFt-s dvdvas..Meg sem lehet javítani.
A pio is készül a divx lejátszóval csak hülye leszek megvenni 70Eft-ért

Avatar
trumpf
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2003.11.29., szomb. 11:49
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: trumpf »


Hello!Szerintem a lejátszó nem viszi!A probléma az hogy a márkás készülékeket gyártó cégek nem engedhetik meg maguknak hogy olyan készülékeket gártsanak amely mindent visz(pl divixet) mert az törvényellenes.Képzeld el ha a pioneer divix lejátszót készítene...Majd hülye lesz mert akkor nem vennék a gyári dvd-t!!!!!!!!!!!!!
Ezt értem is (majdnem).
Teljesen más a leányzó fekvése, ha el se indulna a lejátszás. De így....
És mitől tűnik el a az erősítő (okyo sr601) osd kijelzése??
 
Off
Úgy látom igazuk volt azoknak, akik azt javalloták annak idején, hogy ne vegyek "márkás" dvd lejátszót, mert drága meg nyűgös.
On

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: close652 »


Szerintem NTSC-s a lemez,
ha Mester is azt mondja, akkor biztos!
system

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”