Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Segítség,kezdő vagyok!

Avatar
Cortez
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2004.05.31., hétf. 10:27
Értékelés: 2

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Cortez »


Sziasztok !
 
Lenne 1 kis problémám, hátha tud vki segíteni:
Vettem kb fél éve egy Schneider-DVD857-es asztali dvd
lejátszót, és eddig semmi gond nem is volt vele, de tegnap
vki elhozott egy ilyen házi másolt dvd-lemezt, és először minden
ok volt, a főmenü is ment, és el is kezdte lejátszani a lemezt,
csak éppen kép nem volt. A hang is szólt rendesen, csak a kép
nem látszódott... Ez mitől lehet ?
 
Üdv, előre is köszi !

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Most erre azt is mondhatnám, hogy lejátszó függő, de általánosséágban véve igazad van. Ha a 1803-asra egy normális cd lejtászót kötsz, akkor azt érdemes RCA-val kötni, bár szerintem nem hallassz nagy különbséget optikai kábellel sem.. próba?
Én egy Cambridge Audio 640-es CD-vel szemezek. Egy kis leírás róla.
 
CA 640

Én azt mondom, ne szemezgess, vedd meg! A kábelt meg tesztelés útján érzed majd meg igazán. van akinek csak az analóg összekeötteés jön be és van akinek fordítva. Sőt van akinek tökmindegy :vazeg:

Köszi a választ. Ki fogom próbálni. A kütyü csak nyáron lesz aktuális, most vizsgaidőszak van és még dolgoznom is kell, hogy meglegyen.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Most erre azt is mondhatnám, hogy lejátszó függő, de általánosséágban véve igazad van. Ha a 1803-asra egy normális cd lejtászót kötsz, akkor azt érdemes RCA-val kötni, bár szerintem nem hallassz nagy különbséget optikai kábellel sem.. próba?
Én egy Cambridge Audio 640-es CD-vel szemezek. Egy kis leírás róla.
 
CA 640

Én azt mondom, ne szemezgess, vedd meg! A kábelt meg tesztelés útján érzed majd meg igazán. van akinek csak az analóg összekeötteés jön be és van akinek fordítva. Sőt van akinek tökmindegy

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Most erre azt is mondhatnám, hogy lejátszó függő, de általánosséágban véve igazad van. Ha a 1803-asra egy normális cd lejtászót kötsz, akkor azt érdemes RCA-val kötni, bár szerintem nem hallassz nagy különbséget optikai kábellel sem.. próba?
Én egy Cambridge Audio 640-es CD-vel szemezek. Egy kis leírás róla.
 
CA 640

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Segitségeteket kérném fórumtársak! CD lejátszó vásárláson töröm a fejem (nyáron szeretném megvenni). Én úgy gondolom, hogy RCA-val kötném össze a CD lejátszót a házimozi erősítőmmel, mert annak a D/A-ja sokkal jobb, mint az erősítőé. Ebben az előző mondatban nem vagyok igazán biztos. Javítsatok ki, ha rosszul gondolom!
Most erre azt is mondhatnám, hogy lejátszó függő, de általánosséágban véve igazad van. Ha a 1803-asra egy normális cd lejtászót kötsz, akkor azt érdemes RCA-val kötni, bár szerintem nem hallassz nagy különbséget optikai kábellel sem.. próba?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Segitségeteket kérném fórumtársak! CD lejátszó vásárláson töröm a fejem (nyáron szeretném megvenni). Én úgy gondolom, hogy RCA-val kötném össze a CD lejátszót a házimozi erősítőmmel, mert annak a D/A-ja sokkal jobb, mint az erősítőé. Ebben az előző mondatban nem vagyok igazán biztos. Javítsatok ki, ha rosszul gondolom!

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester »

Olcsó húsnak híg a leve!

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Nekem egy DIMARSON 350-es van. Azt kezdte el csinálni, hogy nem játsza le sem a filmeket, sem a zenéket, sem az mp3. Amikor jó napja van kb. 2 perc lemezforgatás után nekikezd, de csak a zenének. Ha megállítom, újra elindítom akkor hang nincs az időszámláló pedig két másodpercenként vált. Az mp3 ugyanez. Filmekkel semmi. Lehet, hogy semmiköze nincs hozzá, de akkor kezdődött a jelenség amikor egy másolt DVD-t néztem meg. A 40. perc környékén elkezdte kockázni a képet, a hang kattogott. Kikapcsoltam. Azután még volt egy kisérlet akkor pár perc forgatás után rendben lejátszott DVD eredeti filmet. Ismét kikapcs. És most itt tartok. Gyári setup visszatöltve.
Akinek van valami hasznos ötlete várom. köszi

Lehet, hogy DVD olvasó feje megadta magát. Bár lehet mechanika is, ha már CD-vel is csinálja. Nincs furcsa hangja a lejátszónak? Nem volt valami matrica ragasztva a másolt lemezre?
Nem úgy néz ki, mint aminek szoftveres hibája lenne.
Valszeg szervíz lesz belőle

Namost az a helyzet, hogy én is rendelkezem egy Dimarson 350-essel és nekem is ugyanezt csinálja. Elég bosszantó tud lenni. A fura hangról annyit, hogy mikor beteszek egy lemezt, hallani hogy a fej veszettül keresi, hogy hol tudna olvasni, meg ilyen csikorgó hangot ad. Furcsa mindenesetre. Azt hiszem, a szervízt én sem úszom meg. De lehet hogy a megoldás jobb kézzel bal váll fölött elhajítani és venni egy magbízhatóbb ketyerét...
 
ata843

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A fő baj az, hogy az ilyen egybecsomagolt micsodáknál (most bármilyen más combó szóba jöhet) valamelyik komponens rosszabb mint a másik.
Azaz gyengébb. Persze mondhatni, hogy a VHS eleve gyengébb minőséget ad, de a dolgot a külön dobozoltakhoz kell viszonyítani. Ebben az esetben viszont kb. azonos árak mellett 2 külön jobb minőségű holmi is kijöhet belőle.
És még az elöttem szólóval egyetértve, ha uppgradelni kell, esetleg valószínű a VHS már maradhatna kihalásáig, míg pl. a DVD lépkedhet felfelé a grádicson (de költői lettem )

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Nekem főként elvi kifogásaim vnanak az ilyen combokészülékekkel szemben. De a fő eltérés a külön készülékektől itt az, amit Gordon is írt, hogy ebben az esetben nem emgoldható a DVD-ről VHS-re másolás, mert nem tud mit kezdeni a macrovisin kérdéssel.
 
Egyébként gondolom nagyobb gondok nem lehetnek vele, szóval akinek ez tetszik, lelke rajta...

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mester »


Szerintem ez attól függ, hogy mennyire audiofil az illető, számít-e neki a hely, mire csatlakoztatja...
Jó, ha külön van ha; igazán házimozi őrült, valamivel jobb minőséget akar, és nem számít a hely.
Jó, ha egybe van, ha pl. csak egy kisebb méretű erősítőre akarja kötni, de mégis szeretné a régi vhs-eket nézni, számít hogy hová teszi, pl. az előregyártott tv állványoknál.
A szokásosak ebben is megtalálhatóak, optikai kimenet... nem zár ki lehetőséget fejlesztéseknél.
Átlag felhasználónak tökéletes.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »

Az upgradelhetőség is a külön cuccok mellett szól. Azon túl egy külön dvd és vhs közé be lehet kötni egy macrovision killert, míg az egybecucc ugye nem nyújt ilyen lehetőséget.
gordon314.fw.hu

Avatar
ockham
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 22:33
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: ockham »


nem tudtam hirtelen,hogy hova irjam be,új topicot,meg gondolom ezért nem érdemes inditani ez maradt.(aztán lehet,hogy volt már szó errôl a témáról) 
egy kollégám combo(?)dvd-video tu in vant akar venni.én azt javasoltam,hogy inkább vegye meg külön-külön a darabokat.tulképpen a véleményeket szeretnék kapni,hogy továbitsam neki,pro és kontra.
 
köszönöm

Láttam már kombót működni, és semmivel sem volt rosszabb, mint a külön darabok. Viszont, ha az egyik rész elromlik, a másikat is vele kell vinni, és a külön-külön megvásárolt hi-fi sztereó videó és a DVD-lejátszó nem feltétlenül drágább, mint az egybecucc. Ha ellenben kevés a helye, akkor a kombó az előnyösebb.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: GTomi »


nem tudtam hirtelen,hogy hova irjam be,új topicot,meg gondolom ezért nem érdemes inditani ez maradt.(aztán lehet,hogy volt már szó errôl a témáról)
 
egy kollégám combo(?)dvd-video tu in vant akar venni.én azt javasoltam,hogy inkább vegye meg külön-külön a darabokat.tulképpen a véleményeket szeretnék kapni,hogy továbitsam neki,pro és kontra.
 
köszönöm
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
kangoo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 09:38
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: kangoo »

kösz

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van nekem itthon egy KV-M2155-öm, ez is több, mint 10 éves de van rajta előlapi S-Video csati is.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: gemini »

Az KB egykoru lehet az enyémmel és csak egy scart csati van rajta, meg tartozékként egy scart-RCA átalakító. De a lényeget Simon már ugyis elmondta, hogy fog m?ködni vele.

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hi!Lenne egy igen primitív kérdésem:
Van egy kv-m2101k típusú, jó tízéves Sony tv-m. Szeretnék venni dvd-lejátszót, de vajon működne egy ilyen régi modellel?

Minden DVD lejátszó működik minden TV-vel. Ami problémát okozhat az a csatlakoztathatóság. Szerintem a 10 éves Sony TV-n is van S-Video csatlakozás, de kompozit biztos. Még az is lehet, hogy RGB bemenete is van.
 
Egyszóval nézd meg milyen bemenetek vannak a TV-n és úgy könnyebb továbblépni.

Avatar
kangoo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 09:38
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: kangoo »


Hi!
Lenne egy igen primitív kérdésem:
Van egy kv-m2101k típusú, jó tízéves Sony tv-m. Szeretnék venni dvd-lejátszót, de vajon működne egy ilyen régi modellel?

Avatar
sac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 11:36
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: sac »


Segítségeteket kérném.Ti ha programmal teszteltek hangfalakat azt mivel és kb hogy csináljátok?
Most töltöttem le egy progit de valahogy nem értem.
A mélyek kb 20Hz-töl baromi jól szólnak.
Amit viszont nem értek az az hogy akár 5Hz-ig is lemehetek akkor is pulzál még a hangfal.Akkor most mi van?Vagy ez most így jó?

Hello!
Szerintem hazudik a progid,nagyon sok hazudik pl magnat hangfalak 20Hz-től mennek papíron, de valójában 30 tól!
A cuccot úgy kell mérni hogy előszöris leülsz, hangerőt nem változtatsz és hangszínt sem!Feltekered 4edre a volumet!Léptetsz a bassusokon!1. a legalacsonyabb frekvenciától a legmagasabbig.A hangszóró az járni fog mint állat 5hz-nél is de lehet, sőt biztos hogy nem ad ki bass-t a doboz.Ha hallod a bass-t pl r r r r r r r r r r , és az mindent megremegtet, majdnemhogy füled kettéáll akkor azt a freket viszi! a cucc és számokban is kijön az a bass!
HTPC: Abit NF7, Ati 9550, XBMC , AV:Yamaha rx-v350,Hangf szett.: Cav dp880A (stereo)+jamos412 center+jamo surround (Theatre),monitor joker 2,5.Projektor:OptomaEp721

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: apuci »


Köszi,értem amit írsz.
Valóban most néztem igazi hangos mély valóban nincs 20 Hz-en normál hangerőre állítva.35 Hz-nél viszont már mozognak szinte a falak.
Az egész nálam abból indul ki hogy szeretném bővíteni a rendszert és anyagi megfontolásból egyenlőre a subot spórolnám ki,mivel úgy éreztem hogy ezek a mostani ládák ellátnák egyenlőre a sub feladatát is.Első lépésben az erősítőt tervezem megvenni és a hátsó hangfalakat.A másik variáció mivel tegnap meghallgattam a MM-ben a Celestion F30-at és a Valdust hogy azok közül kerülne valamelyik előre a mostaniak meg hátra.
Mondjuk a Valdus meggyőzőbb volt mélyben ezért az átmeneti időszakot jobban kiszolgálná viszont a Celestion egy subbal nekem nagyon tetszene.
A másik gond hogy nálam jó nagy teret kellene beszólnia és itt úgy érzem megint a Valdus lenne a jobb.
Úgyhogy van még min tipródnom.
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Vendég

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Segítségeteket kérném.Ti ha programmal teszteltek hangfalakat azt mivel és kb hogy csináljátok?
Most töltöttem le egy progit de valahogy nem értem.
A mélyek kb 20Hz-töl baromi jól szólnak.
Amit viszont nem értek az az hogy akár 5Hz-ig is lemehetek akkor is pulzál még a hangfal.Akkor most mi van?Vagy ez most így jó?

Egy hangfalnak megvan a maga frekvenciaátvitele. Ez egy elég széles sáv, ebből az értékelhető részét szoktuk nézni. Ezt a gyártó is így adja meg, pl. 50Hz-20kHz +/- 3dB. Ez azt jelenti, hogy az adott hangfal 50Hz-től 20Khz-ig visz át úgy, hogy mindegyik freki 50%-os hangerőkülönbségen belül van. Lehet, hogy ez a hangfal átviszi a 30Hz-et is csak -8dB-en azaz nagyon halkan a többi frekihez képest. Ha jól felcsavarod a hangerőt akkor hallhatod, de zenehallgatás, filmnézés közben nem nagyon fogod hallani.

Avatar
apuci
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2004.03.30., kedd 15:21
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: apuci »


Segítségeteket kérném.
Ti ha programmal teszteltek hangfalakat azt mivel és kb hogy csináljátok?
Most töltöttem le egy progit de valahogy nem értem.
A mélyek kb 20Hz-töl baromi jól szólnak.
Amit viszont nem értek az az hogy akár 5Hz-ig is lemehetek akkor is pulzál még a hangfal.Akkor most mi van?Vagy ez most így jó?
TV:Daewoo 82FWMS(DTA3220) DVD: Panasonic S-47 VHS:LG Af998 NY- HIFI St:Technics SA-200 Boschmann 3utas nagydobozok

Avatar
Seftelő
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2003.11.12., szer. 11:34
Értékelés: 0

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Seftelő »


Mégegyszer köszönöm, teljesen megnyugtattatok!
Kipróbáltuk több típúsú és márkájú lejátszóban és csak kb. minden harmadik játszotta, úgyhogy biztos, hogy a lemez volt a hibás!
TV: Panasonic TX-36PL35D; DVD: Panasonic S75; VHS: Panasonic NV-FJ612; Erösítö: Panasonic SA-XR45; Hangfalszett: Onkyo HTP-103E (6.1); CD író: Mitsumi; DVD író LG GSA-4160

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Segítség,kezdő vagyok!

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Pezsgőt bonthatunk, hogy hibázik a 75-ös!
Azt szeretm a 35-ösben nagyon, hogy mégha meg is akad valami lemez hiba miatt az olvasás, akkor is azonnal képes ragálni a chapter ugrásra, vagy a menü gombra!
 
Egyébként mivel fix memóriája van a lejátszónmak, tehát alapból nem írható, nem módosul, ezért nem okozhat problémát egy fagyás, resetelés (akár egy játékkonzolnál)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”