Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Harbeth hangsugárzók

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Tomi, tegyél már be lécci róla fotókat!
Köcci.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Az apróhirdetések között most ment el egy Harbeth LS3/5A,
nem mondod

Nem is tudtad?
potatomelon.wordpress.com

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az apróhirdetések között most ment el egy Harbeth LS3/5A,
nem mondod

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Az apróhirdetések között most ment el egy Harbeth LS3/5A, erről jutott eszembe kicsit utánanézni ennek a típusnak. Volt egy teszt, ahol a legtöbb LS3/5A klón szerepelt, a következő sorrend alakult ki:
 
1) Harbeth 11 ohm 257.5
2) Chartwell 15 ohm 243.5
3) Rogers 11 ohm (lacquered) 243
4) Spendor 15 ohm 239.5
5) Spendor 11 ohm 233.5
6) KEF 11 ohm (lacquered) 233
7) Rogers 15 ohm 230.5
8) KEF 11 ohm 226
9) Audiomaster 15 ohm 217
10) Rogers 11 ohm 212.5
11) Rogers 11 ohm XLR 197
 
http://www.ls35a.com/
potatomelon.wordpress.com

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


HARBETH Super HL5


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Harbeth Super HL-5 Monitors Sound Anchor stands upgraded external crossover
http://www.canuckaudiomart.com/view_ima ... id=1416826


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Harbeth Super HL-5 Monitors Sound Anchor stands upgraded external crossover


Vendég

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szvsz nem igazán értetted meg, amit abban a példában a reprodukcióval kapcsolatban írtam.
Akkor ismét, kiemelve: a megszólalásuk azonos legyen. Nem jobb vagy rosszabb, csak azonos.

Ok de itt teljesen más a szenpont.
Egy régi több 100 éves hangszer hangját kell reprodukálni,de a mi esetünkben nem ez a cél,hanem az,hogy egy gyári dobozt kell otthon olcsóbban, ugyan olyan,vagy jobb minőségben kihozni.

Dehogynem,abban az esetben amikor a a vita a Rogers doboz kópia sikerességéből indult.

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pi61 »

Nem muszáj hogy ugyanolyan legyen, felőlem lehet jobb is!

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Nem akarok pro és kontra érveket felhozni, csak valami eszembe jutott.
Hiába fejtették meg (igaz, nem kis idő kellett hozzá) a Stradivari hegedűk "titkát", mármint az alapanyagot, lakkot, stb, tudtommal a mai napig nem tudták úgy reprodukálni, hogy a megszólalásuk azonos legyen.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Túl sok eredeti Tannoy DC hez volt szerencsém és elég sok DIY változathoz is,ugyanazon gyári váltó,hangszoró,stb.csak dobozt kell csinálni,szwsz..tudom én hogy Janibácsi mindent jobban tud mint a gyárban ..vagy ha van kedved érdemes rákeresni hogy Hafler DH 100/200,101/220 van e-esetleg eltérés,hangban a gyári szerelt példányoknál vs amit kit-ben vásároltak...
AN kitekröl most nem beszélünk

Mint írtam,a doboz minősége nagyon nem mindegy,de ha ugyan olyan anyagból van az is,akkor én hókusz pókusznak tartom,ha valaki be akarja bizonyítani nekem,hogy attól jobb valami,mert egy török vendégmunkás rakta össze a gyárban,mint amit valaki otthon a saját műhelyében csinál meg.
Mint az előbb írtam,az a gáz,hogy nagyon sok mindent már nem is az anya gyárban gyártanak,hanem kiadják bérmunkába.
A Hivi 26 cégnek gyárt hangszórókat.(ezt két éve mondta a tulaj)
Megkérdeztem,hogy mi a különbség a szériában gyártott és az egyedi megrendelések között.Válasz:semmi.A gyártó cég saját maga válogatja a hangszórókat össze.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Féreérted a lényeget a ragasztóval kapcsolatban,ha megvan minden ugyanolyan anyagod mint amit a gyár is használ,elég nagy az esélyed hogy sikerüljön a dolog,ha bármi eltérés van,anyagfelhasználás,csak hasonló lehet ,lásd esetleg Darvásék féle AGI511 eredeti vs DIY..ezt nem ma találták ki...
 
A szenteltvíz más dolog

No így már ok.
 
Az LS3/5 dobozról sokat beszélgettem a Jungsonnál.
Ezeket mondták:
"A mi dobozainkban lévő hangszórókat a Vifánál régebben dolgozó német mérnök fejlesztette ki,aki csak ezzel foglalkozik kínában.
Természetesen meghallgattuk a létező összes LS3/5-öt,amit csak be tudtunk szerezni.
Rogers,Harbeth,Spendor.
A mi Jungson dobozunk a legjobb minőségő rétegelt lemezből készül,ami csak létezik az egész világon.(mint látható,50000 Ft a doboza)
A régi Rogers váltótól a mi váltónk jobb minőségű alkatrészekből van megépítve."
(szerintem 30 év után ez hihető is)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Most őszintén, valóban ennyire nagy dolog egy ilyen dobozt megcsinálni ugyan ilyen minőségben,ha van hozzá eredeti hangszóró,váltó alkatrész és doboz?


Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Eredeti Rogers LS3/5
Ez azért mégsem olyan mint a másolat.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Ez tulajdonképp ugyanaz mint a Dyno efektus. Csak Dynot sokan vesznek, a Harbeth pedig kuriózum, de mindkettő k.rva drága. Talán.... én legalábbis igy gondolom.
Kalmi, kimondtad a kulcsszót, a Dyno-féle érzelmi effektus van itt is, amit nevezhetünk egyszerűen sznobizmusnak. Én hallgattam Spendort, Harbeth-et, Heybrook-ot. Az utóbbi a sajátom volt. A BBC iskola kitermelte a maga márkáit és azok rajongóit. Gyönyörű közepek, visszafogott magasak, kevés mély, jó térleképezés. Ezzel jól együtt lehet élni, de nem eléggé all-round típusok és ráadásul konzervatívak, az idő elröppent iszonyatosan.
 
És most kicsit ellentmondok magamnak. Az ismert korlátok ellenére nekem a legkedvesebb emlékeim fűznek a Heybrookhoz (ami hangzásban hasonló volt), lehet, hogy beszerzek egy párat csak a poén kedvéért, a sufniban a saját kis csövessel és ezer éves CD-játszóval nagyon jól lehetne rá nosztalgiázni. Mindenkinek van egy ilyen korszaka, ahova szívesen járna vissza rendszeresen...
Na de a Harbeth ára könyörgöm... ha egy árban lenne a Jungsonnal, akkor tuti vennék
potatomelon.wordpress.com

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez tulajdonképp ugyanaz mint a Dyno efektus. Csak Dynot sokan vesznek, a Harbeth pedig kuriózum, de mindkettő k.rva drága. Talán.... én legalábbis igy gondolom.
Az én Rogersem új gyári ára 600000 Ft.
Összehasonlítottam a Jungsonnal és nekem a Jungson jobban tetszett.Erre egy kis tuninggal még ráteszünk egy lapáttal.
Már a Rogers is változtatott az eredetihez képest.


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Ez tulajdonképp ugyanaz mint a Dyno efektus. Csak Dynot sokan vesznek, a Harbeth pedig kuriózum, de mindkettő k.rva drága. Talán.... én legalábbis igy gondolom.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


eredeti váltó és doboz belső


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Eredeti Rogers LS3/5


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Te hallottál már Harbeth-et?

Még nem,de azt írták róla,hogy egy kategória a Rogers dobozzal,az meg van most már.
nem szívesen fizetnék ki csak azért 400000 Ft-ot,hogy rájöjjek, semmivel sem jobb,mint a kis Jungson.Majd hallgasd meg megtuningolva.
Spendort már hallottam.Az sem volt jobb a Jungsontól.
Rogers LS3/5


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mind a háromban egyforma csillapító anyagot használnak


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Tomi, most nincs igazad. Illetve végül is az van, de ezt a hangot nem véletlen tudják ennyiért eladni. Egyébként a dizájn izlés kérdése. Nekem kifejezetten tetszik ez a retros egyszerű forma!
Én például a "művészkedős" hangdobozoktól vagyok rosszul!
Ide egy kis fa, oda egy kis ív, amoda egy kis zongoralakk, netán fűszerezzük egy kis aranycsíkkal, stb...

Ok Kalmi csak az a gáz,hogy ezt a Jungson is tudja és csak 99000 Ft.

Te hallottál már Harbeth-et?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tomi, most nincs igazad. Illetve végül is az van, de ezt a hangot nem véletlen tudják ennyiért eladni. Egyébként a dizájn izlés kérdése. Nekem kifejezetten tetszik ez a retros egyszerű forma!
Én például a "művészkedős" hangdobozoktól vagyok rosszul!
Ide egy kis fa, oda egy kis ív, amoda egy kis zongoralakk, netán fűszerezzük egy kis aranycsíkkal, stb...

Ok Kalmi csak az a gáz,hogy ezt a Jungson is tudja és csak 99000 Ft.
Ilyen a Rogers doboza.Ez gyári leírás alapján készült.


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Most komolyan, ezek úgy néznek ki, mintha az utóbbi ötven évben semmi újat nem fedeztek volna fel a hangfaltervezés terén. Dobozrezgés, megfelelő anyagok kiválasztása, passzív alkatrészek, doboz anyaga és sorolhatnám. Forrasztás helyett saruzzák a hangszóróhoz? Diffrakcióra tesznek nagy ívben?Ha a sznobizmus zongorázni tudna, itt biztos szimfóniákat zengene...

Tomi, most nincs igazad. Illetve végül is az van, de ezt a hangot nem véletlen tudják ennyiért eladni. Egyébként a dizájn izlés kérdése. Nekem kifejezetten tetszik ez a retros egyszerű forma!
Én például a "művészkedős" hangdobozoktól vagyok rosszul!
Ide egy kis fa, oda egy kis ív, amoda egy kis zongoralakk, netán fűszerezzük egy kis aranycsíkkal, stb...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Most komolyan, ezek úgy néznek ki, mintha az utóbbi ötven évben semmi újat nem fedeztek volna fel a hangfaltervezés terén. Dobozrezgés, megfelelő anyagok kiválasztása, passzív alkatrészek, doboz anyaga és sorolhatnám. Forrasztás helyett saruzzák a hangszóróhoz? Diffrakcióra tesznek nagy ívben?
Ha a sznobizmus zongorázni tudna, itt biztos szimfóniákat zengene...
potatomelon.wordpress.com

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”