Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


...sok alternatívát kaptam toletek jelenlegi Tesla E88CC cserére. Amelyik konnyebben elérheto számomra épp, majd azt rendelem.

Ati,

 
mielőtt bármit bárhonnan összevásárolsz, alaposan tanulmányozd Ezt az oldalt…nagyon, nagyon hasznos olvasmány…*csöveseknek*!
http://vintagetubeservices.com/
 
ha pedig egyébként is a netről szeretnél rendelni csövet, feltétel nélkül ajánlom Andy Bowman-t, és a vintage tube service ajánlatait. Akár telefonon, akár e-mailen elérhető, a belinkelt oldalon mindent kontaktot megtalálsz.
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Igen, írják is, meg a JAN (Joint Army Navy) rövidítés a 7308as Amperex-en is erre utal. Állítólag még tuttibb nála a Siemens 7308as, ha megtalálok 1 párat, leáll a porhintés és kezdődhet a berhintés. Bruhaha.      :lol!:  :kiraly:
Siemensből a 83-as tuti.
ECC88: "bugle boy" Amperex, esetleg régi Mullard E88CC (utóbbi nem minden alkalmazásban hozza magát, de ha igen, jobb lehet bármi másnál).

Lehet ez az, amire gondolunk? Siemens E188CC, N82, 7308 ?
 
Egy ilyet találtam, nem látszik ez használtnak, noha újnak hirdetik?
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VIS ... 0375453450
 
Persze nyilván nem lehet látni a tetejét, de oldalt felül mintha valami fekete ködöt látnék, már, ahol nem fénylik az üveg...
 
Vagy a 83-as más cső más felhasználáshoz (CD kimenő fokozat csövesítése lenne a játék neve)?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek  Szaratovban készülnek
Igen, ez köztudott dolog, csakhogy amikor ezek a csövek megjelentek, a marketingszöveg úgy szólt, hogy nemcsak a márkanevet, hanem a gyártástechnológiát is megvette a New Sensor Corporation.
A hangminőségéről pedig jobb ha nem beszélünk
Ehhez képest a neten sok pozitív értékelés olvasható róluk. Te melyik típusú Mullard reissue-t hasonlítottad össze melyik Mullard NOS csővel és milyen rendszerben? Mik voltak a tapasztalataid?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek Szaratovban készülnek
ez hasznos infó lehet, koszi!

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Az orosz csövekkel mi a helyzet? NZS
Amíg elfogadható áron (bár sajnos egyre drágábban) NOS csöveket is be lehet szerezni, addig nem nagyon van rájuk szükség. Bár az igazat megvallva nem tudom, milyen az új Mullard reissue 12AX7 (vagy az EL34) egy NOS Mullardhoz képest.

Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek Szaratovban készülnek ezért abszolút de semmi köze sincs a régi méltán híres angol csövekhez .A hangminőségéről pedig jobb ha nem beszélünk ...
 
http://thetubestore.com/mu12ax7.html


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Az orosz csövekkel mi a helyzet? NZS
Amíg elfogadható áron (bár sajnos egyre drágábban) NOS csöveket is be lehet szerezni, addig nem nagyon van rájuk szükség. Bár az igazat megvallva nem tudom, milyen az új Mullard reissue 12AX7 (vagy az EL34) egy NOS Mullardhoz képest.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »

Az orosz csövekkel mi a helyzet? NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, írják is, meg a JAN (Joint Army Navy) rövidítés a 7308as Amperex-en is erre utal. Állítólag még tuttibb nála a Siemens 7308as, ha megtalálok 1 párat, leáll a porhintés és kezdődhet a berhintés. Bruhaha.      :lol!:  :kiraly:
Siemensből a 83-as tuti.
ECC88: "bugle boy" Amperex, esetleg régi Mullard E88CC (utóbbi nem minden alkalmazásban hozza magát, de ha igen, jobb lehet bármi másnál).

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


ezt most találtam a neten, ez sem lehet rossz azért és nincs is olyan elvetemult ára: 
audio research

Ezt a csövet felejtsd el gyorsan - nagyon sok üzemóra van már benne...
 
A cső alján látható nagy kiterjedésű sötétedés jellegzetesen mutatja, hogy ez már nem új darab!
Csak NOS, NIB csöveket nézegessél, talán majd találsz magadnak valót.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


ezt most találtam a neten, ez sem lehet rossz azért és nincs is olyan elvetemult ára:
 
audio research

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


A Tungsram gyártmányú csöveken van ilyen sorozat azonosító.
igen ilyen van rajta. Valoszinu, hogy Tungsram cso egyébként...
 
a sípoló hang megoldódott, nem mondom el mi okozta mert kinevettek, de nem az erosíto volt a hibás
 
Dormoginek, Fuleleknek és Klangfilm-nek is koszi az ajanlást.
 
Sok alternatívát kaptam toletek jelenlegi Tesla E88CC cserére. Amelyik konnyebben elérheto számomra épp, majd azt rendelem.
 


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Állítólag még tuttibb nála a Siemens 7308as, ha megtalálok 1 párat, leáll a porhintés és kezdődhet a berhintés. Bruhaha. :lol!: :kiraly:
Sok szerencsét:
http://shop.ebay.de/i.html?LH_AvailTo=7 ... op=1&_sc=1

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: lehoako »


A 7308/E188CC egy továbbfejlesztése az ECC88-asnak, ütés és rázkódásállónak hirdetik.Én az ilyen "modernebb", három számjegyű (E188CC, E288CC, stb.) csöveket már nem használom, ezek igazából ipari, katonai felhasználásra voltak tervezve.
 
Üdv: TJ.

Köszike! :kiraly:
 
Igen, írják is, meg a JAN (Joint Army Navy) rövidítés a 7308as Amperex-en is erre utal. Állítólag még tuttibb nála a Siemens 7308as, ha megtalálok 1 párat, leáll a porhintés és kezdődhet a berhintés. Bruhaha. :lol!: :kiraly:

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Nagy süti ez a topik!  Nekem is lehet, hogy a CD6000es Marantzom csövesedni fog. Különböző review-k a neten beszámolnak javulásról a "normál" verzióhoz képest, de leszögezik, hogy a Sovtek 6922es csővel nem lesz olyan jó ahang, mint az Amperex JAN (valamivel). Ettől mély tónusú hangot kapnak, ami szerintük jó. 
Ki tudja, mennyi egy pár ilyen amcsi cső, és honnan lehet lőni kulturált állapotban? Jó lenne tudni előre, mennyibe fáj mind a leves, mind a hús. Minden segítséget előre is köszi!

Az amerikai elmebajon -
 
http://electronics.shop.ebay.com/Tubes- ... p=10&_sc=1
 
- találsz neked megfelelő csövet. :kiraly:
 
Mindenesetre a cső megvétele egy dolog, a másik az, hogy mit építenek belőle!
 
Üdv: TJ.

Nagyon köszönöm szépen!
 
Biztos van valami tapasztalatod is, alternatívaként a 6922eshez képest. Nagyon olvadoznak a Gold Aero 7308astól is (Siemens), aszondják, ez a cső a "king of the schmaltz". Már csak ezért belecsapok, oszt spricceljen a cin!
 
Valami tapasztalatod ezzel a 7308assal (vagy, bárki másnak, természetesen)? Előre is köszi. :lol!:

 
 
A 7308/E188CC egy továbbfejlesztése az ECC88-asnak, ütés és rázkódásállónak hirdetik.
Én az ilyen "modernebb", három számjegyű (E188CC, E288CC, stb.) csöveket már nem használom, ezek igazából ipari, katonai felhasználásra voltak tervezve.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »



LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A Tungsram gyártmányú csöveken van ilyen sorozat azonosító.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Nagy süti ez a topik!  Nekem is lehet, hogy a CD6000es Marantzom csövesedni fog. Különböző review-k a neten beszámolnak javulásról a "normál" verzióhoz képest, de leszögezik, hogy a Sovtek 6922es csővel nem lesz olyan jó ahang, mint az Amperex JAN (valamivel). Ettől mély tónusú hangot kapnak, ami szerintük jó. 
Ki tudja, mennyi egy pár ilyen amcsi cső, és honnan lehet lőni kulturált állapotban? Jó lenne tudni előre, mennyibe fáj mind a leves, mind a hús. Minden segítséget előre is köszi!

Az amerikai elmebajon -
 
http://electronics.shop.ebay.com/Tubes- ... p=10&_sc=1
 
- találsz neked megfelelő csövet. :kiraly:
 
Mindenesetre a cső megvétele egy dolog, a másik az, hogy mit építenek belőle!
 
Üdv: TJ.

Nagyon köszönöm szépen!
 
Biztos van valami tapasztalatod is, alternatívaként a 6922eshez képest. Nagyon olvadoznak a Gold Aero 7308astól is (Siemens), aszondják, ez a cső a "king of the schmaltz". Már csak ezért belecsapok, oszt spricceljen a cin!
 
Valami tapasztalatod ezzel a 7308assal (vagy, bárki másnak, természetesen)? Előre is köszi. :lol!:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Elképzelheto hogy kulonbozo gyártók azpnos típusnál változtatják jelentosen a fegyverzet méretét?
Még azonos gyártó esetében is előfordul ilyen, ld. pl. a Mullard 12AX7/ECC83 csöveknél az 50-es években készült long plate és a későbbi short plate verziókat, valamint az M8137/CV4004 box plate változatot.

na ettol féltem, mert ez így tovább bonyolítja az én problémám. De legalább már tudom van kulonbség.
 
Koszi az infót.

Nincs mit. Ha ECC83/12AX7 csőre van szükséged, adhatsz egy esélyt az új Mullard 12AX7 reissue-nak vagy a JJ/Tesla ECC83s-nek is, az utóbbi felépítését tekintve (keretrács) hasonlít a legendás Telefunken ECC803s-re.
http://www.tubedepot.com/12ax7.html
Itt is érdemes szétnézni, ezek ráadásul angol cégek:
http://www.watfordvalves.com/
https://secure25.securewebsession.com/b ... 53ee656fde

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


mindjárt fel is raknék két kérdést, hogy ne unatkozzunk :lol!:  
1. tud valaki JOBB alternatívát E88CC helyett elofokba??
 
2. Ha nincs felirat a csovon honnan tudom meg mi a típusa? Létezik valamilyen metszet ábra a neten amivel a felirat nélkuli csovet osszehasonlítom és kiderul a típusa? Esetleg valamilyen trukk erre vonatkozólag? Ez arra az esetre kell ha nincs szakember a kozelben, illetve az illeto nem ért a csovekhez (mint pl.: én)

Már nagyon régen jártam erre ...
 
Őszintén örülök ,hogy végre ismét téma lett a csöves technika itt ezen a fórumon is ,akkor hát megpróbálok válaszolni a feltett kérdéseidre :
 
1., Az én javaslatom a CCa lenne ,ez egy német fejlesztésű ún. postai speciálcső ,extrém alacsony zaj és mikrofónia ezenkívül 10 ezer órás élettartam jellemzi .A Siemens ,Valvo és a Telefunken cégek egyaránt gyártották ,a hangminőségük garantáltan nem fog csalódást okozni .Ezen kívűl jó alternatíva lehet az E188CC vagy E288CC ,mindkettőt a 88CC-ből fejlesztették tovább . Ezek a NOS csövek az ebay-en könnyedén beszerezhetők -de sajnos egyik változat sem tartozik az olcsó tucatáruk közé ...
 
2., A felirat nélküli csövek többségét a gyakorlott szem könnyedén felismeri ,az anódlemez jellegzetes kialakítása mérete stb. az elsődleges támpont általában .Létezik még millió apró részlet amely a cső márkájáról és koráról árulkodik :az üvegbúra kialakítása és formája ,a csillámlemezek szabása ,a gettertartó alakja stb. ,de gyakran ott vannak a gyári kódok amelyek a gyártás pontos idejét és helyét jelölik meg .
 
Üdv, Klangfilm

udv újra itt Klangfilm
 
kosz az infót. Az osszes "felirat" amit találtam az is a csoben belul van egy ici-pici lemez darabon a sapkához kozel de jól olvasható kivulrol is az az egy szám. Az egyik csoben 59-es van bele utve dombor nyomással , a másikba egy 62-es. Aztán amelyiknek a 62-es pici szám van belul az egyik lemezen annak az alján az uvegbe egy 3-as szám van gravírozva. Ez minden. De ez nem olyan kód szám amire Tunerman utalt sajna. Ha ez mond neked valamit esetleg??? Szinte biztos vagyok benne hogy keleti gyártmányúak a csovek, és sotét szurkék a lemezek.

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


mindjárt fel is raknék két kérdést, hogy ne unatkozzunk  
1. tud valaki JOBB alternatívát E88CC helyett elofokba??
 
2. Ha nincs felirat a csovon honnan tudom meg mi a típusa? Létezik valamilyen metszet ábra a neten amivel a felirat nélkuli csovet osszehasonlítom és kiderul a típusa? Esetleg valamilyen trukk erre vonatkozólag? Ez arra az esetre kell ha nincs szakember a kozelben, illetve az illeto nem ért a csovekhez (mint pl.: én)

Már nagyon régen jártam erre ...
 
Őszintén örülök ,hogy végre ismét téma lett a csöves technika itt ezen a fórumon is ,akkor hát megpróbálok válaszolni a feltett kérdéseidre :
 
1., Az én javaslatom a CCa lenne ,ez egy német fejlesztésű ún. postai speciálcső ,extrém alacsony zaj és mikrofónia ezenkívül 10 ezer órás élettartam jellemzi .A Siemens ,Valvo és a Telefunken cégek egyaránt gyártották ,a hangminőségük garantáltan nem fog csalódást okozni .Ezen kívűl jó alternatíva lehet az E188CC vagy E288CC ,mindkettőt a 88CC-ből fejlesztették tovább . Ezek a NOS csövek az ebay-en könnyedén beszerezhetők -de sajnos egyik változat sem tartozik az olcsó tucatáruk közé ...
 
2., A felirat nélküli csövek többségét a gyakorlott szem könnyedén felismeri ,az anódlemez jellegzetes kialakítása mérete stb. az elsődleges támpont általában .Létezik még millió apró részlet amely a cső márkájáról és koráról árulkodik :az üvegbúra kialakítása és formája ,a csillámlemezek szabása ,a gettertartó alakja stb. ,de gyakran ott vannak a gyári kódok amelyek a gyártás pontos idejét és helyét jelölik meg .
 
Üdv, Klangfilm


alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Elképzelheto hogy kulonbozo gyártók azpnos típusnál változtatják jelentosen a fegyverzet méretét?
Még azonos gyártó esetében is előfordul ilyen, ld. pl. a Mullard 12AX7/ECC83 csöveknél az 50-es években készült long plate és a későbbi short plate verziókat, valamint az M8137/CV4004 box plate változatot.

na ettol féltem, mert ez így tovább bonyolítja az én problémám. De legalább már tudom van kulonbség.
 
Koszi az infót.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Elképzelheto hogy kulonbozo gyártók azpnos típusnál változtatják jelentosen a fegyverzet méretét?
Még azonos gyártó esetében is előfordul ilyen, ld. pl. a Mullard 12AX7/ECC83 csöveknél az 50-es években készült long plate és a későbbi short plate verziókat, valamint az M8137/CV4004 box plate változatot.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Nagy süti ez a topik!  Nekem is lehet, hogy a CD6000es Marantzom csövesedni fog. Különböző review-k a neten beszámolnak javulásról a "normál" verzióhoz képest, de leszögezik, hogy a Sovtek 6922es csővel nem lesz olyan jó ahang, mint az Amperex JAN (valamivel). Ettől mély tónusú hangot kapnak, ami szerintük jó. 
Ki tudja, mennyi egy pár ilyen amcsi cső, és honnan lehet lőni kulturált állapotban? Jó lenne tudni előre, mennyibe fáj mind a leves, mind a hús. Minden segítséget előre is köszi!

Az amerikai elmebajon -
 
http://electronics.shop.ebay.com/Tubes- ... p=10&_sc=1
 
- találsz neked megfelelő csövet. :lol!:
 
Mindenesetre a cső megvétele egy dolog, a másik az, hogy mit építenek belőle!
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Nagy süti ez a topik! Nekem is lehet, hogy a CD6000es Marantzom csövesedni fog. Különböző review-k a neten beszámolnak javulásról a "normál" verzióhoz képest, de leszögezik, hogy a Sovtek 6922es csővel nem lesz olyan jó ahang, mint az Amperex JAN (valamivel). Ettől mély tónusú hangot kapnak, ami szerintük jó.
 
Ki tudja, mennyi egy pár ilyen amcsi cső, és honnan lehet lőni kulturált állapotban? Jó lenne tudni előre, mennyibe fáj mind a leves, mind a hús. Minden segítséget előre is köszi!

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


alfaati!
 
Különben ha jó a szemed, akkor az anódlemezen lévő kis lyukon keresztül bele látsz a csövek belsejébe....
 
Ha sűrű rácsmeneteket látsz akkor az ECC83-as, ha ritkábbat, akkor az ECC82!
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”