Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »


A JJ típusú elektroncsövekről mi a véleményetek az electroharmonixhoz képest? Ezt a kettőt láttam elérhetőnek, melyiket édemesebb választani?
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


1 db EL84 és 2 db 12AX7 cső kellene hozzá. Melyik típust érdemes keresni? NZS
az USA-ban a Tungsramoktól (leginkább EL84) vannak megőrülve, mint a legjobb gitárerősítő-csövek :kiraly:
csak mellékesen jegyzem meg, anno az Audio Innovations S400-asomban is ezek szerepeltek, s az eredeti Mullard EL84-ektől jobb hangot produkáltak... :lol!:
12AX7/ECC83-ban viszont a Mullardokat nyomják - amik 'reissue'-jai fenti erősítőmben hangilag minimálisan tértek el az eredetiektől... :taps:

 
 
Jól fogalmaztál :lol!:, valóban lehetséges, hogy a Te erősítődben minimális eltérés van az eredeti Mullard és az orosz után gyártott között.
 
Én a helyedben azért nyugtalan lennék egy kicsit - miért nem hallom az elvárásoknak (világpiaci ár színvonal) megfelelő NAGY hangzási különbséget... :foto:
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »

Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »


1 db EL84 és 2 db 12AX7 cső kellene hozzá. Melyik típust érdemes keresni? NZS
az USA-ban a Tungsramoktól (leginkább EL84) vannak megőrülve, mint a legjobb gitárerősítő-csövek :lol!: :foto:
csak mellékesen jegyzem meg, anno az Audio Innovations S400-asomban is ezek szerepeltek, s az eredeti Mullard EL84-ektől jobb hangot produkáltak...
12AX7/ECC83-ban viszont a Mullardokat nyomják - amik 'reissue'-jai fenti erősítőmben hangilag minimálisan tértek el az eredetiektől... :lol!:

És hol van már a Tungsram... NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Keresek BEAG EI150-es vasmagot, ha lehet kb 65mm pakettel, 0.3mm-es lemezvastagsággal, csévetesttel. Budapesti vagyok, ha lehet helyben.Régen valamelyik csöves BEAG erősítőben volt ilyen.
mail: horvlas@yahoo.co.uk

hello!
 
Szerintem az audiodiy Magyar fórumon nagyobb eséllyel palyázhatsz erre. Ott elég sok alkatrészt árulnak, illetve tudnak segíteni neked jobban.
 
http://forum.audiodiy.hu
 
Udv
 
Ati

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: venomer »

No, megpenditenem megegyszer: faogyasztassal kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Avatar
horvlas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 11:05
Értékelés: 4

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: horvlas »


Keresek BEAG EI150-es vasmagot, ha lehet kb 65mm pakettel, 0.3mm-es lemezvastagsággal, csévetesttel. Budapesti vagyok, ha lehet helyben.
Régen valamelyik csöves BEAG erősítőben volt ilyen.
mail: horvlas@yahoo.co.uk

Avatar
horvlas
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2008.01.20., vas. 11:05
Értékelés: 4

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: horvlas »


Keresek BEAG EI150-es vasmagot, ha lehet kb 65mm pakettel, 0.3mm-es lemezvastagsággal, csévetesttel. Budapesti vagyok, ha lehet helyben.
Régen valamelyik csöves BEAG erősítőben volt ilyen.
mail: horvlas@yahoo.co.uk

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


1 db EL84 és 2 db 12AX7 cső kellene hozzá. Melyik típust érdemes keresni? NZS
Első nekifutásban szerintem nyugodtan kereshettek olcsóbb orosz csöveket a cucchoz, a lényeg az, hogy szólaljon meg. Vannak cégek, amelyek ilyen igényekre specializálódtak és egyaránt kínálnak NOS és új gyártású csöveket is, ilyen pl. a watfordvalves.com (márciusi akciójuk épp EL84 és 12AX7 csövekre szól) valamint a Tube Amp Doctor nevű német cég (www.tubeampdoctor.com), akik gyakorlatilag az összes elérhető orosz csövön kívül NOS csöveket és a saját specifikációik alapján gyártott, magasabb minőségi követelményeknek megfelelő csöveket is forgalmaznak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »

1 db EL84 és 2 db 12AX7 cső kellene hozzá. Melyik típust érdemes keresni? NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Egyelőre a hammond tafókat várjuk. NZS
Hammond-orgonához nincs is jobb, mint a jó öreg Hammond trafó! :foto:

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »


Azért, mert ugyanaz van ráírva két különböző gyártású csőre, nem jelenti azt, hogy teljesen megegyeznek a műszaki paramétereik (μ, S, Ri, If) Ugyan bedughatók egymás után, de biztos, hogy nem ugyanabban a munkapontban fognak üzemelni, és emiatt fognak másképp szólni, és nem a "sötét szovjet tónus" miatt.Ez az icékre és tranzisztorokra is vonatkozik.

Elektro harmonix csöveket néztünk ki egy gitár erősítő projekthez, erről jókat hallottam, gondolom aki ért hozzá, (én nem) az esetleg később segít belőni a jó munkapontot, hogy ne tompán szóljon. Ha odáig jutok, szeretnék ebben segítséget kérni. Egyelőre a hammond tafókat várjuk. NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


 
mielőtt bármit bárhonnan összevásárolsz, alaposan tanulmányozd Ezt az oldalt…nagyon, nagyon hasznos olvasmány…*csöveseknek*!
http://vintagetubeservices.com/
 
ha pedig egyébként is a netről szeretnél rendelni csövet, feltétel nélkül ajánlom Andy Bowman-t, és a vintage tube service ajánlatait. Akár telefonon, akár e-mailen elérhető, a belinkelt oldalon mindent kontaktot megtalálsz.

szia!
 
Ne aggódj miattam :foto:
 
Rendeltem 1 pár Vintage Brimar ECC88-at, meg 1pár + 1db (tartalék) Vintage Mullard ECC88-at fillérekért (7 GBP.-). Aztan majd meglátjuk hogy mennyivel lesznek jobbak az oreg Teslánál. Ha nincs pozitív változás akkor sem buktam sok pénzt... Remélhetoleg holnap megérkeznek. Jó kis játék lesz.
 
Mondjuk az elofok tervezoje a Teslához allította be a munkapontot annak idején, és ahogy Fulelek is mondja lentebbi postjában elképzelheto, hogy máshol lesz az angol csovek helyes munkapont beállítása, de mivel én nem értek annyira hozzá, most kénytelenek lesznek az angol csovek új munkapont beállítás nélkul bizonyítani.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Azért, mert ugyanaz van ráírva két különböző gyártású csőre, nem jelenti azt, hogy teljesen megegyeznek a műszaki paramétereik (μ, S, Ri, If) Ugyan bedughatók egymás után, de biztos, hogy nem ugyanabban a munkapontban fognak üzemelni, és emiatt fognak másképp szólni, és nem a "sötét szovjet tónus" miatt.
Ez az icékre és tranzisztorokra is vonatkozik.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: arzachel »


HANG: Az orosz csövekre gyakran jellemző sötét tónusú hangot produkálták ,zavaróan kis felbontás és alacsony részletezőképesség mellett .A sztereó tere pedig jóval szűkebb az eredeti NOS Mullard csőnél ...
 


Ez a jellemzés teljesen ráillik az orosz csövekre.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek  Szaratovban készülnek
Igen, ez köztudott dolog, csakhogy amikor ezek a csövek megjelentek, a marketingszöveg úgy szólt, hogy nemcsak a márkanevet, hanem a gyártástechnológiát is megvette a New Sensor Corporation.
A hangminőségéről pedig jobb ha nem beszélünk
Ehhez képest a neten sok pozitív értékelés olvasható róluk. Te melyik típusú Mullard reissue-t hasonlítottad össze melyik Mullard NOS csővel és milyen rendszerben? Mik voltak a tapasztalataid?

"Igen, ez köztudott dolog, csakhogy amikor ezek a csövek megjelentek, a marketingszöveg úgy szólt, hogy nemcsak a márkanevet, hanem a gyártástechnológiát is megvette a New Sensor Corporation."
 
Az EREDETI gépsorok és ANYAGOK hiányában a technológia önmagában semmit sem ér ...Egyébként azt kétlem ,hogy azt a bizonyos technológiát valóban megvették volna -elég ránézni a végtermékre amelynek-szemmel láthatóan- nem sok köze van az eredeti Blackburni gyárban gyártott Mullard csövekhez .
 
" Te melyik típusú Mullard reissue-t hasonlítottad össze melyik Mullard NOS csővel és milyen rendszerben? Mik voltak a tapasztalataid?"
 
A fényképen szereplő reissue NSC típust hasonlítottam egy pár 1959-es Blackburn NOS ECC83-hoz .Négy orosz csőből három volt erősen mikrofóniás!! ,és nem mellékesen a csövek zajszintje is kívánnivalót hagyott maga után .A fűtés-katód közötti túlzottan nagy kapacitás -szimmetrizált fűtés esetén- határozott brumm formájában nyilvánult meg ...DC fűtésnél csak a sörétzajt lehetett meghallani .
HANG: Az orosz csövekre gyakran jellemző sötét tónusú hangot produkálták ,zavaróan kis felbontás és alacsony részletezőképesség mellett .A sztereó tere pedig jóval szűkebb az eredeti NOS Mullard csőnél ...
 
Az egyik vintage rendszeremben próbáltam ki a csöveket ,amelyben McIntosh C8-as előfokok és Klangfilm V251-es stúdió végfokok üzemelnek ...
 
Üdv, Klangfilm


Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


...sok alternatívát kaptam toletek jelenlegi Tesla E88CC cserére. Amelyik konnyebben elérheto számomra épp, majd azt rendelem.

Ati,

 
mielőtt bármit bárhonnan összevásárolsz, alaposan tanulmányozd Ezt az oldalt…nagyon, nagyon hasznos olvasmány…*csöveseknek*!
http://vintagetubeservices.com/
 
ha pedig egyébként is a netről szeretnél rendelni csövet, feltétel nélkül ajánlom Andy Bowman-t, és a vintage tube service ajánlatait. Akár telefonon, akár e-mailen elérhető, a belinkelt oldalon mindent kontaktot megtalálsz.
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Igen, írják is, meg a JAN (Joint Army Navy) rövidítés a 7308as Amperex-en is erre utal. Állítólag még tuttibb nála a Siemens 7308as, ha megtalálok 1 párat, leáll a porhintés és kezdődhet a berhintés. Bruhaha.      :lol!:  :kiraly:
Siemensből a 83-as tuti.
ECC88: "bugle boy" Amperex, esetleg régi Mullard E88CC (utóbbi nem minden alkalmazásban hozza magát, de ha igen, jobb lehet bármi másnál).

Lehet ez az, amire gondolunk? Siemens E188CC, N82, 7308 ?
 
Egy ilyet találtam, nem látszik ez használtnak, noha újnak hirdetik?
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VIS ... 0375453450
 
Persze nyilván nem lehet látni a tetejét, de oldalt felül mintha valami fekete ködöt látnék, már, ahol nem fénylik az üveg...
 
Vagy a 83-as más cső más felhasználáshoz (CD kimenő fokozat csövesítése lenne a játék neve)?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek  Szaratovban készülnek
Igen, ez köztudott dolog, csakhogy amikor ezek a csövek megjelentek, a marketingszöveg úgy szólt, hogy nemcsak a márkanevet, hanem a gyártástechnológiát is megvette a New Sensor Corporation.
A hangminőségéről pedig jobb ha nem beszélünk
Ehhez képest a neten sok pozitív értékelés olvasható róluk. Te melyik típusú Mullard reissue-t hasonlítottad össze melyik Mullard NOS csővel és milyen rendszerben? Mik voltak a tapasztalataid?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek Szaratovban készülnek
ez hasznos infó lehet, koszi!

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Az orosz csövekkel mi a helyzet? NZS
Amíg elfogadható áron (bár sajnos egyre drágábban) NOS csöveket is be lehet szerezni, addig nem nagyon van rájuk szükség. Bár az igazat megvallva nem tudom, milyen az új Mullard reissue 12AX7 (vagy az EL34) egy NOS Mullardhoz képest.

Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek Szaratovban készülnek ezért abszolút de semmi köze sincs a régi méltán híres angol csövekhez .A hangminőségéről pedig jobb ha nem beszélünk ...
 
http://thetubestore.com/mu12ax7.html


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Az orosz csövekkel mi a helyzet? NZS
Amíg elfogadható áron (bár sajnos egyre drágábban) NOS csöveket is be lehet szerezni, addig nem nagyon van rájuk szükség. Bár az igazat megvallva nem tudom, milyen az új Mullard reissue 12AX7 (vagy az EL34) egy NOS Mullardhoz képest.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: NZS »

Az orosz csövekkel mi a helyzet? NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, írják is, meg a JAN (Joint Army Navy) rövidítés a 7308as Amperex-en is erre utal. Állítólag még tuttibb nála a Siemens 7308as, ha megtalálok 1 párat, leáll a porhintés és kezdődhet a berhintés. Bruhaha.      :lol!:  :kiraly:
Siemensből a 83-as tuti.
ECC88: "bugle boy" Amperex, esetleg régi Mullard E88CC (utóbbi nem minden alkalmazásban hozza magát, de ha igen, jobb lehet bármi másnál).

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


ezt most találtam a neten, ez sem lehet rossz azért és nincs is olyan elvetemult ára: 
audio research

Ezt a csövet felejtsd el gyorsan - nagyon sok üzemóra van már benne...
 
A cső alján látható nagy kiterjedésű sötétedés jellegzetesen mutatja, hogy ez már nem új darab!
Csak NOS, NIB csöveket nézegessél, talán majd találsz magadnak valót.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”