Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Off

aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 136

Re: Bontatlan magnókazetta gigacsomag

Hozzászólás Szerző: aeternum » 2019.11.15., pén. 19:45

Bocs de masodszor trollkodsz bele hirdetesembe, direkt csinalod?

....nem dicsexem....

doy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Re: Bontatlan magnókazetta gigacsomag

Hozzászólás Szerző: doy » 2019.11.15., pén. 18:11

Haly
kár h 1 letűnt korszag rögzítője
amúgy én is be táraztam a media m-ban csak 50ft/db áron
ha fel bontod semmit sem ér
komoly rögzítésre nem igazán jó
sok sikert

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3119

Re: Off

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.11.11., hétf. 13:04

bitrograde írta:
2019.11.10., vas. 22:09
svan írta:
2019.11.10., vas. 14:29
Bocsánat, ha nem fogalmaztam egyértelműen(szépséghiba). Igen, a fotókon is jól látszanak a dómok, és az azokon található benyomódások. Igyekeztem minden sérülést láthatóvá tenni a képeken! Ilyen állapotban vettem a Dyno-kat, és jobbnak gondoltam nem piszkálni a magassugárzókat. A dobozok tere egyébként kiváló, furcsa anomáliákat nem vettem észre a hangjukban.
Vinkler írta:
2019.11.10., vas. 17:30
bitrograde írta:
2019.11.10., vas. 17:07
A vicces tényleg az, hogy pont egy tökéletesen megbízható fórumtárs esetében merül fel a megbízhatatlanság vádja.
Svan ugyanis az egyik legkorrektebb fórumtárs, akihez személyesen is volt szerencsém.
Ha pedig új házszabály van, azt felmenő rendszerben, és időben kihirdetve kellene jelezni.
Ezért kár volt megszólalni...
Kihirdettük, több, mint 1 éve, többször, több helyen!

viewtopic.php?f=100&p=2303016#p2303016

A korrektségét nem vitattam és a hirdetést sem töröltem, csupán azt hiányoltam, hogy nincs leírva, hogy a magassugárzó sérült! És az AVX-en, úgy lehet hirdetni, ha valami sérült, azt le is írjuk!
Ha valaki vásárláskor nem veszi észre a képeken, hogy sérült, csak otthon a postázást követően az szívás. Aztán az eladó mondhatja, hogy de kérem a fotón látszott. Szóval mindkét fél érdekében úgy korrekt, ha le is van írva!
Az ilyen problémák megelőzése képen (volt alapja is bőven) hoztuk ezt a döntést.
Nem kell szeretni, nem kell elfogadni, de itt így lehet hirdetni. Minden egyéb esetben lehet máshol...
Mivel nem a témához tartozik, eleve az OFF-ban válaszolnék udvarias replikádra.
Nem hiszem, hogy kár lett volna megszólalni. Egy megbízható fórumtárs védelmében mindig megteszem.
Igazad van, nem tudtam a fórum ama szabályáról, melyet idecitálsz. Nem nagyon emlékszem minden hirdetéssel kapcsolatos bejegyzésre, mert az utóbbi időben nem nagyon adok-veszek semmit. Viszont a "többször, több helyen" kitételt erősnek érzem, a szabályt pedig önkényesnek. Ha nincs részletezve, de a képeken világosan látszik (a képek készítőjének szándékát világosan tükrözve), hogy milyen "szépséghibáról" van szó, akkor az nem OK. Bezzeg saját kép nélkül hirdetést feltenni igen. Aki egy ilyen sérülést nem vesz észre, aki úgy vesz hangsugárzót, hogy nem győződik meg a hangszórók állapotáról, működéséről, stb. az bizony szerintem hiába reklamál utólag. Svan szerintem korrektül járt el, említette a sérülést, körültekintően dokumentálta. Hatalmas kegyet gyakoroltál (vagy gyakoroltak a moderátorok), hogy "megelőzésképpen" nem került törlésre a hirdetés. Ez azért elég sajátságos felfogása a moderátori szerepnek. :smile33:
Köszi! (Az előző hsz-t is a megfelelő topicban kellett volna inkább, de mindegy :noproblemo: )
Nem hiszem, hogy a fórumtársat támadtam, csupán leírtam, hogy a fórum szabályzata értelmében bele kellett volna foglalni a sérült magassugárzó tényét, és ismét felhivtam rá mindenki más figyelmét is. (Ismételten)
A nevezett bejegyzést nem “odacitáltam”! Mivel nem volt tudomásod róla, egyszerűbbnek láttam belinkelni, mint elmagyarázni, hogy több, mint egy éve mit írtunk le...
A többször, több helyen nem vaktában lövöldözés. Egyrész a moderátor közlemény kiemelt téma, mindenkinek olvasnia kell. Másrészt az üzenőfalra heteken keresztül ÈN, személyesen írtam ki ezt a közleményt! Egyéb témákban is foglalkoztunk vele...
Nem véletlenül született meg ez a szabály, hidd el. Most nem akarom elmagyarázni, hogy miért, de ha picit belegondolsz, szerintem te is megérted!
Megpróbáljuk az eladókat és a vevőket is ezzel védeni, hidd el, nem mindenkit vezérel jószándék sajnos! Miattuk kell a szabályozás, nem a normális fórumosok miatt!
Nem hinném, hogy kegyet gyakoroltam, azzal, hogy meghagytam a hirdetést, csupán jeleztem, hogy azt beszéltük meg, ilyen esetekben töröljük a hirdetéseke, de pontosan a fórumtárs miatt (igen szubjektív módon) úgy döntöttem, hogy erre nincs szükség. Igazad van, nem kellett volna, egyszerűen a leírtak szerint kellett volna eljárnom, akkor nem kapnék most ezért is a fejemre!

Jah, egy dolgot elfelejtettem. A kép nélküli hirdeteseknél feltételezzük a korrekt termékleírást, kép nem közptelező, de a megfelelő termékleirás igen! (Igen, még akkor is, ha “látszik a képen”)
Úgy kátom, akkor sem tudsz jót tenni, ha azt szeretnél...
További jó forumozást!
!!!Wattgate 360i típusú (fekete) villásdugót keresek 1 db-ot!!!
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 932

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.11.10., vas. 22:09

svan írta:
2019.11.10., vas. 14:29
Bocsánat, ha nem fogalmaztam egyértelműen(szépséghiba). Igen, a fotókon is jól látszanak a dómok, és az azokon található benyomódások. Igyekeztem minden sérülést láthatóvá tenni a képeken! Ilyen állapotban vettem a Dyno-kat, és jobbnak gondoltam nem piszkálni a magassugárzókat. A dobozok tere egyébként kiváló, furcsa anomáliákat nem vettem észre a hangjukban.
Vinkler írta:
2019.11.10., vas. 17:30
bitrograde írta:
2019.11.10., vas. 17:07
A vicces tényleg az, hogy pont egy tökéletesen megbízható fórumtárs esetében merül fel a megbízhatatlanság vádja.
Svan ugyanis az egyik legkorrektebb fórumtárs, akihez személyesen is volt szerencsém.
Ha pedig új házszabály van, azt felmenő rendszerben, és időben kihirdetve kellene jelezni.
Ezért kár volt megszólalni...
Kihirdettük, több, mint 1 éve, többször, több helyen!

viewtopic.php?f=100&p=2303016#p2303016

A korrektségét nem vitattam és a hirdetést sem töröltem, csupán azt hiányoltam, hogy nincs leírva, hogy a magassugárzó sérült! És az AVX-en, úgy lehet hirdetni, ha valami sérült, azt le is írjuk!
Ha valaki vásárláskor nem veszi észre a képeken, hogy sérült, csak otthon a postázást követően az szívás. Aztán az eladó mondhatja, hogy de kérem a fotón látszott. Szóval mindkét fél érdekében úgy korrekt, ha le is van írva!
Az ilyen problémák megelőzése képen (volt alapja is bőven) hoztuk ezt a döntést.
Nem kell szeretni, nem kell elfogadni, de itt így lehet hirdetni. Minden egyéb esetben lehet máshol...
Mivel nem a témához tartozik, eleve az OFF-ban válaszolnék udvarias replikádra.
Nem hiszem, hogy kár lett volna megszólalni. Egy megbízható fórumtárs védelmében mindig megteszem.
Igazad van, nem tudtam a fórum ama szabályáról, melyet idecitálsz. Nem nagyon emlékszem minden hirdetéssel kapcsolatos bejegyzésre, mert az utóbbi időben nem nagyon adok-veszek semmit. Viszont a "többször, több helyen" kitételt erősnek érzem, a szabályt pedig önkényesnek. Ha nincs részletezve, de a képeken világosan látszik (a képek készítőjének szándékát világosan tükrözve), hogy milyen "szépséghibáról" van szó, akkor az nem OK. Bezzeg saját kép nélkül hirdetést feltenni igen. Aki egy ilyen sérülést nem vesz észre, aki úgy vesz hangsugárzót, hogy nem győződik meg a hangszórók állapotáról, működéséről, stb. az bizony szerintem hiába reklamál utólag. Svan szerintem korrektül járt el, említette a sérülést, körültekintően dokumentálta. Hatalmas kegyet gyakoroltál (vagy gyakoroltak a moderátorok), hogy "megelőzésképpen" nem került törlésre a hirdetés. Ez azért elég sajátságos felfogása a moderátori szerepnek. :smile33:
Audio-PC by zozoweb - Yulong Sabre DA8 (Hoer-Wege mods) (+ Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Wyred4Sound - freeba - Versalab Woodblock(s)
FiiO X5 I / Oppo DVD981 - NAD 310 - Clearaudio Delta

heybrook
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: -2

Re: Eladó Nad S300 dual mono integrált erősítő

Hozzászólás Szerző: heybrook » 2019.11.06., szer. 19:30

jó rendben :D

Zolika69
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 44

Re: Technics SL-G700

Hozzászólás Szerző: Zolika69 » 2019.11.06., szer. 17:41

Reserved írta:
2019.11.06., szer. 17:33
Zolika69 írta:
2019.11.06., szer. 16:26
"De ezt érdemes figyelembe venni és azt hogy a japán gyár ismét szeretne az élvonalba kerülni és most igen komoly fejlesztéseket hajtanak végre a cél érdekében."

Igen ez nagyon szép és jó, csak ha ebben a mostani versenyben ismét vissza szeretnék szerezni elvesztett hírnevüket, akkor egy kicsit szerényebb árazással kellene mindezt elkezdeni, szerintem...

A műszaki tartalom és felépités határozza meg az árat a piacon elsősorban.Abban pedig abszolut versenyképes.
A hírnevük nen veszett el ebben pontositanék.
Abbahagyták a hifi gyártást egy időre,mert az anyavállalat úgy itélte meg,hogy az akkor nem volt rentábilis mint ahogy egyébként sok más japán céggel is ez igy történt és más szegmensre összpontositottak.
Igen, tisztában vagyok ezzel, de sajnos a mai világban ez pont elég ahhoz, hogy elvesszen a hírnevük, vagy akkor pontosítok, elfelejtsék őket!

Reserved
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 67

Hozzászólás Szerző: Reserved » 2019.11.06., szer. 17:33

Zolika69 írta:
2019.11.06., szer. 16:26
"De ezt érdemes figyelembe venni és azt hogy a japán gyár ismét szeretne az élvonalba kerülni és most igen komoly fejlesztéseket hajtanak végre a cél érdekében."

Igen ez nagyon szép és jó, csak ha ebben a mostani versenyben ismét vissza szeretnék szerezni elvesztett hírnevüket, akkor egy kicsit szerényebb árazással kellene mindezt elkezdeni, szerintem...

A műszaki tartalom és felépités határozza meg az árat a piacon elsősorban.Abban pedig abszolut versenyképes.
A hírnevük nen veszett el ebben pontositanék.
Abbahagyták a hifi gyártást egy időre,mert az anyavállalat úgy itélte meg,hogy az akkor nem volt rentábilis mint ahogy egyébként sok más japán céggel is ez igy történt és más szegmensre összpontositottak.

Zolika69
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 44

Hozzászólás Szerző: Zolika69 » 2019.11.06., szer. 16:26

berenyizs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 11

Hozzászólás Szerző: berenyizs » 2019.11.06., szer. 15:18

heybrook írta:
2019.11.06., szer. 10:37
nem kell félremagyarázni a realitást
Érdekel az erősítő? Potenciális vásárló vagy? Ha nem, akkor ... lentebb leírták helyettem.

Ennek a példánynak, ezzel a távirányítóval ennyi az ára.

Írtam korábban, nem kenyérre kell a pénz. Elégedetten használjuk nap mint nap. Nem az első tétel amit túlárazottnak tartanak egyesek, közben előtte és utána is kelt el magasabb áron mint ahogy én feltettem.

Közben körülnéztem, azt hiszem meghirdetem külföldön.

heybrook
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: -2

Hozzászólás Szerző: heybrook » 2019.11.06., szer. 10:37

nem kell félremagyarázni a realitást

Reserved
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 67

Hozzászólás Szerző: Reserved » 2019.11.05., kedd 20:41

Nem azert adom el mert nem jo.
Az arkategoriajaban egy fantasztikus keszulek.
De leepitettem a rendszerem es ugy voltam h ez eleg lesz.De ismet egy accuphase sacd jatszo landolt nalam es azert az egy masik dimmenzio.
Persze az nem tud semmi streamelest es ilyesmiket mint ez.
Az accuphase dacjat hasznalva pedig egy olcsobb tidal streamer keszulek is nekem megteszi majd arra ha epp tidalt szeretnek hasznalni.
Azert a streameles meg nagyon messze van attol amit egy high end sacd jatszo kepes jo lemezzel kihozni magabol.
Egyebkent aki nem top high end keszulekben gondolkodik hanem egy jo audiophile mindenesben akkor ez valoban egy nagyon jo darab.
Nyilvan egy 10e euros accuphase sacd player megeszi.De ez nyilvan nem lehet mervado aki ebben a kategoriaban keres egy jo frontot.

csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 118

Hozzászólás Szerző: csoma » 2019.11.05., kedd 19:34

De ha ennyire szuper miért adod el 2honap után már bocs?
Forrás: Rotel 865 bx
Erősítő: Arcam Alpha 5 
Hangsugárzó: MB Quart 280 (változás alatt) + HubAudio állvány
Fejhallgató részleg: AKG K242hd 
Kábelezés:Van Damme & Excalibur

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 176
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.11.03., vas. 15:16

Aszpirin írta:
2019.11.03., vas. 14:51
Robici írta:
2019.11.03., vas. 14:44
kevés szerintem az olyan zenehallgató aki egyformán járatos mindenben.
Létezik egyáltalán?
Jó kérdés. :-) Én ha csak magamra gondolok, mennyi időt és pénzt visz el a saját zenei világomban való elmélyülés, nehéz elképzelni, hogy ezt valaki még hatványozni tudja a mindennapi élet mellett. Talán ha valaki kizárólag ezzel foglalkozik. Bár én nem ismertem személyesen, de az interjúi meg rádiós nyilatkozatai alapján nekem úgy tűnt, Csontos István elég széles látókörű volt, de ő kizárólag ezzel foglalkozott. A hifis dolgaival sokszor nem értettem egyet, de úgy általában a zenéről nagyon érdekes dolgokat tudott mondani.

Aszpirin
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1057
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.11.03., vas. 14:51

Robici írta:
2019.11.03., vas. 14:44
kevés szerintem az olyan zenehallgató aki egyformán járatos mindenben.
Létezik egyáltalán?
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 szett + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.11.03., vas. 14:44

Szerintem mindenki a saját kis buborékjában ül, ami alapvetően nem baj, csak onnan nézve nagyon ingatag dolog véleményt alkotni olyan dologról ami az ő világában nem létezik. Ezért hibás szerintem az olyan elképzelés, hogy ez meg az a rendszer ha ezt meg azt a zenét amit én szeretek jól adja vissza akkor már azzal a másik zenével is jól fog működni ami amúgy az én világomban nincs is benne (vagy csak érintőlegesen). Mert fogalmunk se lehet, hogy aki abban a másik zenei világban mozog annak mik a preferenciái, milyen tulajdonságokat részesít előnyben és ilyenkor a saját preferenciáinkat vetítjük ki arra. Közben meg lehet hogy neki azok a fogalmak amiket mi használunk teljesen mást jelentenek vagy épp teljesen más összetevők a fontosak.
Azt viszont én is tapasztaltam, hogy vannak rendszerek amik mintha kevésbé lennének válogatósak műfajok terén, de kevés szerintem az olyan zenehallgató aki egyformán járatos mindenben.

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 892

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2019.11.03., vas. 07:05

@Ernie:véleményedet mint vélemény jómagam is elfogadom,de légy felkészülve és képes elfogadni mások véleményét is...

;)
Thorens 126/3,Grace G707/II+MM,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

Ernie
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 41

Hozzászólás Szerző: Ernie » 2019.11.02., szomb. 20:42

Nekem nem kell bizonygatnod semmit. Örülök hogy a rendszereden jól szól a szinti. Elmondtam a véleményem. Részemről befejeztem.
dixie-chicken írta:
2019.11.02., szomb. 19:36
Ernie írta:
2019.11.02., szomb. 09:43
nem tudom hogyan jutottunk el a Drum and Bass-től, a mostani full elektronikus, Garage Band-es sample alapú Balaton Sound-os "zenéktől " Miles Davis, Genesis, vagy Frank Zappáig.... Aki a mai eletronikus zenét szeretne hallgatni millós elektronikán szíve joga de csak egyszerűen nem értem miért tenné. Még egyszer leírom, tesztelni egy rendszert egy olyan művel aminek nincsen referenica pontja teljesen felesleges. Számos lemezem van Idles, Future Island, The National, vagy akár Lovefoxx/Kavinsky ami megvan de nem hallgatom őket sokat a rendszeremen annak ellenére hogy kedvelem mindegyiket mint előadó. Ezekre nekem ott egy pár jó füles.

Véleményemet leírtam. Nem kell egyetérteni de ebben nem igazán tudtok meggyőzni. ( polémiázni csak a vita kedvéért meg szerintem teljesen felesleges )
ezen gondolkodj el,a Te érdekedben,mi az oka annak,hogy vannak kedvelt előadóid,de nem hallgatod azokat a (fő) rendszereden,mi a valós oka ennek...SOHA semmilyen zenémet nem áldoznám fel semmilyen szerkó kedvéért,a szerkó engemet szolgál,és nem én a szerkómat..segitek egy picit:annó a '80 években,volt egy KEF KIT CS7 hangszoróm,ami tlkpen a KEF Cantata DIY változatának felelt meg,szépen megépitve,mint Katiban gyerek..a mai "elektronikus zene" fogalma még sehol sem volt,de már voltak előjelei pl Herbie Hancock "Sextant" felvételein keresztül,és volt egy Jóska bácsi (Joe Zawinul),aki a Weather Report-ban már akkor nagyon kente/vágta a trükkös dallamképzéseket a szintik extravagáns használatával,imádom még ma is ezeket a zenéket,de volt egy nagy bibi....az én szeretett zenéimet,a KEF nem nagyon komálta,a stintik szárnyaló hangjai,valahogyan nem "szárnyaltak",le voltak butitva,halál unalmas zenék lettek,amiket imádtam..a gyanú a hangszoró irányába terelődött,túlságosan eklektikus megközelitésével,egyszerűen kasztrálta a felvételeken belüli elementáris virgoncságokat..KEF ment a háztol,helyébe érkezett egy másik angol hangszoró amit a Darvas féle HFM csapat halálra köpködött,és láss csodát már nem voltak gondok a korai "electronica" zenékkel...

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 892

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2019.11.02., szomb. 19:36

Ernie írta:
nem tudom hogyan jutottunk el a Drum and Bass-től, a mostani full elektronikus, Garage Band-es sample alapú Balaton Sound-os "zenéktől " Miles Davis, Genesis, vagy Frank Zappáig.... Aki a mai eletronikus zenét szeretne hallgatni millós elektronikán szíve joga de csak egyszerűen nem értem miért tenné. Még egyszer leírom, tesztelni egy rendszert egy olyan művel aminek nincsen referenica pontja teljesen felesleges. Számos lemezem van Idles, Future Island, The National, vagy akár Lovefoxx/Kavinsky ami megvan de nem hallgatom őket sokat a rendszeremen annak ellenére hogy kedvelem mindegyiket mint előadó. Ezekre nekem ott egy pár jó füles.

Véleményemet leírtam. Nem kell egyetérteni de ebben nem igazán tudtok meggyőzni. ( polémiázni csak a vita kedvéért meg szerintem teljesen felesleges )
ezen gondolkodj el,a Te érdekedben,mi az oka annak,hogy vannak kedvelt előadóid,de nem hallgatod azokat a (fő) rendszereden,mi a valós oka ennek...SOHA semmilyen zenémet nem áldoznám fel semmilyen szerkó kedvéért,a szerkó engemet szolgál,és nem én a szerkómat..segitek egy picit:annó a '80 években,volt egy KEF KIT CS7 hangszoróm,ami tlkpen a KEF Cantata DIY változatának felelt meg,szépen megépitve,mint Katiban gyerek..a mai "elektronikus zene" fogalma még sehol sem volt,de már voltak előjelei pl Herbie Hancock "Sextant" felvételein keresztül,és volt egy Jóska bácsi (Joe Zawinul),aki a Weather Report-ban már akkor nagyon kente/vágta a trükkös dallamképzéseket a szintik extravagáns használatával,imádom még ma is ezeket a zenéket,de volt egy nagy bibi....az én szeretett zenéimet,a KEF nem nagyon komálta,a stintik szárnyaló hangjai,valahogyan nem "szárnyaltak",le voltak butitva,halál unalmas zenék lettek,amiket imádtam..a gyanú a hangszoró irányába terelődött,túlságosan eklektikus megközelitésével,egyszerűen kasztrálta a felvételeken belüli elementáris virgoncságokat..KEF ment a háztol,helyébe érkezett egy másik angol hangszoró amit a Darvas féle HFM csapat halálra köpködött,és láss csodát már nem voltak gondok a korai "electronica" zenékkel...
Thorens 126/3,Grace G707/II+MM,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

Ernie
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Ernie » 2019.11.02., szomb. 13:02

Persze hogy nem tudom. De pont ez lenne a cél nem ? Na lépek. Jó zene hallgatást mindekinek az elkövetkező napokra.
trane írta:
2019.11.02., szomb. 12:33
Ernie írta:

akkor nézzük tárgyilagosan ezt a hi-fi-s dolgot :rolleyes: : Ernie, te tudod, hogy' szólalt meg bármelyik hangszer és abban az akusztikus környezetben, ahol fölvették őket :quetionmark: nem :ohnoohnoohno: . innét kezdve ez az egész csak agyban-testben-lélekben eltárolt minta-hasonlítás, nem több :yingyang: > magyarul, ugyanúgy belső minta-azonosítás az akusztikus hangszer/zene hangját leíró észlelésed, mint egy elektronikus hangszer/zene esetében leborulok.gif

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1169

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.11.02., szomb. 12:33

Ernie írta:

akkor nézzük tárgyilagosan ezt a hi-fi-s dolgot :rolleyes: : Ernie, te tudod, hogy' szólalt meg bármelyik hangszer és abban az akusztikus környezetben, ahol fölvették őket :quetionmark: nem :ohnoohnoohno: . innét kezdve ez az egész csak agyban-testben-lélekben eltárolt minta-hasonlítás, nem több :yingyang: > magyarul, ugyanúgy belső minta-azonosítás az akusztikus hangszer/zene hangját leíró észlelésed, mint egy elektronikus hangszer/zene esetében leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3055

Re: 20. Házimozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.11.02., szomb. 12:23

vidor2009 írta:
2019.11.02., szomb. 12:18

Véleményemnek semmi köze ahhoz,hogy elektronikus,vagy akusztikus!
Üdv. Gyuri :napsut:
Igen, ez világos-nálad ami nem komolyzene / opera az már sz@r (némi sarkítással).Ez is egy álláspont, de bármely más fórumos ugyanezt leírhatja fordítva is-ami komolyzene az meg neki sz@r-szóval innentől kezdve szerintem teljesen felesleges zenei stílusokkal kapcsolatos ízlésfüggő ítéletek kimondása / leírása, hiszen ahányan vagyunk annyi féle zenét hallgatunk és annyi féleképpen.Hmmm? gondolkodik.gif
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 208

Hozzászólás Szerző: vidor2009 » 2019.11.02., szomb. 12:18

wittao írta:
2019.11.01., pén. 21:04
vidor2009 írta:
2019.11.01., pén. 20:48

Az idézett felvételekkel az a probléma,hogy nagyon messze vannak a ZENE'-től!!! :ohnoohnoohno:
Üdv.Gyuri :napsut:
Szerintem attol, hogy mas zenei stilusokat kedvelsz, meg nem feltetlenul jo ha degradalod oket.
Ennyi erovel Jean-Michel Jarre es Kebu is rossz? Azert, mert elektronikus?
Ezek mas iranyzatok, es attol mert nem fagotton nyomjak meg nem feltetlenul van zero ZENE bennuk.
Véleményemnek semmi köze ahhoz,hogy elektronikus,vagy akusztikus!
Üdv. Gyuri :napsut:

Ernie
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Ernie » 2019.11.02., szomb. 09:43

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.11.01., pén. 22:32

kaef2 írta:
2019.11.01., pén. 15:40
IKGY: Minden hang lehet zene, ha úgy hallgatjuk. A technológia már demokratizálódott, azokat a hangszereket, amiket mi használunk, gyakorlatilag egy laptoppal helyettesíteni lehet. Az érzékenységet viszont nem tudja pótolni a technológia, az rajtunk múlik."
Érdekes interjú kösz! Kérdés persze, hogy érdemes-e úgy hallgatni. Ha valaki, hát én nyitott vagyok a kortárs komolyzenére, de sajnos el kell ismerni, hogy az emberek többségének ezek a dolgok már nagyon gyakran nem értelmezhetők zeneként.

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1694

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.11.01., pén. 21:04

vidor2009 írta:
2019.11.01., pén. 20:48

Az idézett felvételekkel az a probléma,hogy nagyon messze vannak a ZENE'-től!!! :ohnoohnoohno:
Üdv.Gyuri :napsut:
Szerintem attol, hogy mas zenei stilusokat kedvelsz, meg nem feltetlenul jo ha degradalod oket.
Ennyi erovel Jean-Michel Jarre es Kebu is rossz? Azert, mert elektronikus?
Ezek mas iranyzatok, es attol mert nem fagotton nyomjak meg nem feltetlenul van zero ZENE bennuk.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Válasz küldése

Vissza: “Fórummal kapcsolatos témák”