Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

yager01 írta:
2023.12.30., szomb. 12:37
Pl. ilyet mint amit linkeltem?
Miben más ez mint a gyári adatkábel/töltőkábel?
Mint írtam, ilyen adaptert alkalmazva eltérő host/device üzemmódban épül fel a kapcsolat. A normál kábel esetén a telefon a "device" a külső "host" számára, ha mondjuk egy laptopra kötöd, akkor az a telefont látja háttértárolóként, többek között. Az OTG kábelt alkalmazva a telefon válik "hosttá" és képes kezelni "device"-ként külső eszközöket, tárolókat, vagy épp DAC-ot.
Egyébként valószínűleg olcsóbban is megúszhatod ennél.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
yager01
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 21:39
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: yager01 »

juliush írta:
2023.12.30., szomb. 12:29
Ahhoz, hogy az USB összeköttetés működjön a telefonnak host üzemmódban kell lennie a hozzákapcsolt eszközök számára, mint amilyen a külső DAC, ezt egy ún. USB OTG (On-the-go) adapterrel tudod elérni.
https://www.muzix.hu/Lotoo/Kabel/LTO-IC ... USB-Type-C

Pl. ilyet mint amit linkeltem?
Miben más ez mint a gyári adatkábel/töltőkábel?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

yager01 írta:
2023.12.30., szomb. 09:25
Üdv. megvettem életem első DAC-át egy S.M.S.L . SU-6-ot. ..Illetve van a kütyün egy USB-C bemenet amire azt hittem naivan, hogy ha rákötöm a telefonomat akkor meg is van a vezetékes zene átvitel :( De tévedtem.
Ahhoz, hogy az USB összeköttetés működjön a telefonnak host üzemmódban kell lennie a hozzákapcsolt eszközök számára, mint amilyen a külső DAC, ezt egy ún. USB OTG (On-the-go) adapterrel tudod elérni.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
yager01
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 21:39
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: yager01 »

mishow írta:
2023.12.30., szomb. 10:02
A részletek ismerete nélkül az tűnik elsőre megoldásnak, ha az okostv-re letöltöd a Tidal appot, bejelentkezel azon is a regeddel, és onnan streamelsz optikai kimeneten keresztül.
Köszönöm hamarosan ki fogom próbálni. Mennyire jellemző egyébként, hogy a mobiltelefont USB-C csatlakozóján keresztül hallgat vki zenét ? Nekem evidens lenne így, hogy a DAC-on ott a C bemenet. Ha nem telefont dugnak rá akkor mit? :unsure:

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

yager01 írta:
2023.12.30., szomb. 09:25
Üdv. megvettem életem első DAC-át egy S.M.S.L . SU-6-ot. Egy Kenwood Basic M1 végerősítővel használom és eddig tetszik. Bocs a kérdés miatt de egyelőre barátkozom a technikával. TIDAL előfizetésem van és jelenleg telefonról tolom. Ha esetleg szeretném kipróbálni az optikai bemenetet akkor mit javasoltok mit kössek rá, hogy tudjam használni a TIDAL-t? Van egy OkosTV-m aminek van optikai kimenete és egy Xbox is van valahol. Illetve van a kütyün egy USB-C bemenet amire azt hittem naivan, hogy ha rákötöm a telefonomat akkor meg is van a vezetékes zene átvitel :( De tévedtem.
A részletek ismerete nélkül az tűnik elsőre megoldásnak, ha az okostv-re letöltöd a Tidal appot, bejelentkezel azon is a regeddel, és onnan streamelsz optikai kimeneten keresztül.

Avatar
yager01
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 21:39
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: yager01 »

Üdv. megvettem életem első DAC-át egy S.M.S.L . SU-6-ot. Egy Kenwood Basic M1 végerősítővel használom és eddig tetszik. Bocs a kérdés miatt de egyelőre barátkozom a technikával. TIDAL előfizetésem van és jelenleg telefonról tolom. Ha esetleg szeretném kipróbálni az optikai bemenetet akkor mit javasoltok mit kössek rá, hogy tudjam használni a TIDAL-t? Van egy OkosTV-m aminek van optikai kimenete és egy Xbox is van valahol. Illetve van a kütyün egy USB-C bemenet amire azt hittem naivan, hogy ha rákötöm a telefonomat akkor meg is van a vezetékes zene átvitel :( De tévedtem.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fapaci írta:
2023.12.27., szer. 10:09
Ha bezárnánk hifistákat egy szobába, ahol 100 készülékből kellene összelegózniuk a számukra hangzásban legszerethetőbb rendszert, mindenki más láncot rakna össze. Ennek dacára évtizedek óta győzködik egymást arról, melyik kütyü a JÓ.
Ez nem azért lenne, mert a hifisták hülyék, hanem mert valószínűleg egyik összerakott rendszer sem lenne ELÉG jó.
Mindegyik más - más kompromisszummal küszködne, ennélfogva a különböző ízléssel és különböző kompromisszum-tűrő képességgel megáldott embereknek más - más tetszene. / Jobb híján./
Ha egy nagyobb nappaliban megszólalna egy kamarazenekar, vagy egy Jazz quartett, nem hinném, hogy bárkinek hiányérzete lenne a hangminőséggel kapcsolatban, de hogy konszenzus lenne a hang megítélésével kapcsolatban,az sanszos.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fapaci írta:
2023.12.27., szer. 10:09

Hát tessék megmérni! A gyárilag mellékelt tápegységek mindig túlméretezettek, de ez nem mindig indokolt.
Hogy kell megmérni ?

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

denesdr írta: ....
A "nagyobb közönség" szerintem nem azokat a feketeöves hifistákat jelenti, mint akikről fapaci írt. :smile29:
Ők is beletartoznak, de statisztikailag lényegesen kevesebben vannak.... (vagy vagyunk ;) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2023.12.27., szer. 15:09-kor.
Ok: elrontott idézés javítása
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tctronic írta:
2023.12.27., szer. 12:17
fapaci írta:
2023.12.27., szer. 10:09
...

Nem, hanem arra az esetre, mikor egy terméket odaadtam 8 hifistának véleményezésre, de csak nekem mondhatták el a benyomásaikat, egymással nem egyeztethették. A beérkező véleményekben nem volt semmi összhang, sőt némelyik teljesen ellentétes volt másokkal. Onnan kezdve nem hiszek az általános JÓ és ROSSZ kinyilatkoztatásokban, ez egy végtelen és félrevezető leegyszerűsítés. (Lásd SütiX is mi alapján szólta le az inkriminált készüléket!) Ha bezárnánk hifistákat egy szobába, ahol 100 készülékből kellene összelegózniuk a számukra hangzásban legszerethetőbb rendszert, mindenki más láncot rakna össze. Ennek dacára évtizedek óta győzködik egymást arról, melyik kütyü a JÓ.
Egyetértek, de azért vannak olyan készülékek, termékek amik nagyobb közönség tetszését is le tudják nyerni. Én ezeket nevezném "jó" készülékeknek. Ha csak egy adott komponenst berakunk pl. 8 eltérő láncba (+esetleg 8 eltérő zenei ízléshez) jó eséllyel a fenti eredmény fog születni.
+1: Sok esetben könnyen rá lehet sütni valamire hogy "nem jó", pedig csak egy adott (gyengébb képességű) láncban nem tudja megmutatni mit is tud.
A "nagyobb közönség" szerintem nem azokat a feketeöves hifistákat jelenti, mint akikről fapaci írt. :smile29:

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

arzachel írta:
2023.12.27., szer. 11:50
frenki485 írta:
2023.12.27., szer. 10:49

Mint hifisták között egy idő után óhatatlanul felmerült közöttünk is a kérdés, a táp dugók fordításával kapcsolatosan, illetve én kérdeztem rá, hogy mi a véleménye erről?
Azt hittem ezen a témán már túl vagyunk, mivel mérhető...de nem. :rolleyes:
ja túl vagyunk, persze. Ez csak -szerintem- egy jó sztori, nem más.
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2023.12.27., szer. 10:09
...

Nem, hanem arra az esetre, mikor egy terméket odaadtam 8 hifistának véleményezésre, de csak nekem mondhatták el a benyomásaikat, egymással nem egyeztethették. A beérkező véleményekben nem volt semmi összhang, sőt némelyik teljesen ellentétes volt másokkal. Onnan kezdve nem hiszek az általános JÓ és ROSSZ kinyilatkoztatásokban, ez egy végtelen és félrevezető leegyszerűsítés. (Lásd SütiX is mi alapján szólta le az inkriminált készüléket!) Ha bezárnánk hifistákat egy szobába, ahol 100 készülékből kellene összelegózniuk a számukra hangzásban legszerethetőbb rendszert, mindenki más láncot rakna össze. Ennek dacára évtizedek óta győzködik egymást arról, melyik kütyü a JÓ.
Egyetértek, de azért vannak olyan készülékek, termékek amik nagyobb közönség tetszését is le tudják nyerni. Én ezeket nevezném "jó" készülékeknek. Ha csak egy adott komponenst berakunk pl. 8 eltérő láncba (+esetleg 8 eltérő zenei ízléshez) jó eséllyel a fenti eredmény fog születni.
+1: Sok esetben könnyen rá lehet sütni valamire hogy "nem jó", pedig csak egy adott (gyengébb képességű) láncban nem tudja megmutatni mit is tud.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arzachel »

frenki485 írta:
2023.12.27., szer. 10:49

Mint hifisták között egy idő után óhatatlanul felmerült közöttünk is a kérdés, a táp dugók fordításával kapcsolatosan, illetve én kérdeztem rá, hogy mi a véleménye erről?
Azt hittem ezen a témán már túl vagyunk, mivel mérhető...de nem. :rolleyes:
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1810
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 529
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

fapaci írta:
2023.12.27., szer. 10:09
Rock60 írta:
2023.12.27., szer. 07:32
Az a helyzet, hogy fogalmam sincs, mennyi a tényleges áramfelvétele a routernek.
Hát tessék megmérni! A gyárilag mellékelt tápegységek mindig túlméretezettek, de ez nem mindig indokolt.

A Limeetrés történetre gondolsz ?
Nem, hanem arra az esetre, mikor egy terméket odaadtam 8 hifistának véleményezésre, de csak nekem mondhatták el a benyomásaikat, egymással nem egyeztethették. A beérkező véleményekben nem volt semmi összhang, sőt némelyik teljesen ellentétes volt másokkal. Onnan kezdve nem hiszek az általános JÓ és ROSSZ kinyilatkoztatásokban, ez egy végtelen és félrevezető leegyszerűsítés. (Lásd SütiX is mi alapján szólta le az inkriminált készüléket!) Ha bezárnánk hifistákat egy szobába, ahol 100 készülékből kellene összelegózniuk a számukra hangzásban legszerethetőbb rendszert, mindenki más láncot rakna össze. Ennek dacára évtizedek óta győzködik egymást arról, melyik kütyü a JÓ.
Nagyon jól összefoglaltad a mi "egyszerű" hobbink lényegét. Ahány készülék és ahány rendszer, annyi féle hang. és ahányan hallgatjuk kinek-kinek mi a jó vagy rossz hang.
Talán nem túL Off, de van egy rövid történetem erről:
Idős, már jó ideje nyugdíjas egyetemi tanár, matematikus és fizikus barátomhoz járok néha beszélgetni.
Anno évtizedekkel ezelőtt a fél életét különöző eszközök készülékek hangfrekvenciás mérésével töltötte főleg elektron csöves kütyükkel.
Mint hifisták között egy idő után óhatatlanul felmerült közöttünk is a kérdés, a táp dugók fordításával kapcsolatosan, illetve én kérdeztem rá, hogy mi a véleménye erről?
Zsolt, mondta, én megcsináltam azt a kísérletet!
Igen és hogyan, kérdeztem én?
Hát elhívtam a barátaimat, elfüggönyöztem a hifit és ők pedig hallgatták, hogy szól a cucc.
Hát ez hihetetlen mondtam én , és hallották a különbséget?
Persze, mondta ő, hallották. Még akkor is amikor nem fordítottam meg a dugókat - csak úgy tettem, mintha... :D
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rock60 írta:
2023.12.27., szer. 07:32
Az a helyzet, hogy fogalmam sincs, mennyi a tényleges áramfelvétele a routernek.
Hát tessék megmérni! A gyárilag mellékelt tápegységek mindig túlméretezettek, de ez nem mindig indokolt.

A Limeetrés történetre gondolsz ?
Nem, hanem arra az esetre, mikor egy terméket odaadtam 8 hifistának véleményezésre, de csak nekem mondhatták el a benyomásaikat, egymással nem egyeztethették. A beérkező véleményekben nem volt semmi összhang, sőt némelyik teljesen ellentétes volt másokkal. Onnan kezdve nem hiszek az általános JÓ és ROSSZ kinyilatkoztatásokban, ez egy végtelen és félrevezető leegyszerűsítés. (Lásd SütiX is mi alapján szólta le az inkriminált készüléket!) Ha bezárnánk hifistákat egy szobába, ahol 100 készülékből kellene összelegózniuk a számukra hangzásban legszerethetőbb rendszert, mindenki más láncot rakna össze. Ennek dacára évtizedek óta győzködik egymást arról, melyik kütyü a JÓ.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4393
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

OFF az OFFolásról:
Egyre több beszélgetés folyik a hálózati rendszer elemeinek fejlesztéséről.
Switchek, routerek, ezek tápolása, összekötése.
Ezek a témák, kérdések, beszélgetések megjelennek minden olyan topicban, amik a hálózati zenelejátszásban bármilyen szinten részt vevő egységekről szólnak (ez itt most ugye a dac topic).
Talán a “hálózatos” topic címét lenne érdemes kibővíteni a “hálózatépítés” szóval, vagy kellene egy külön “tápos” topic.
Nemt’om melyik jobb, csak agyalok, de így most csak keveregnek ezek a témák … gondolkodik.gif
ON



Kieg: Egyébként a téma izgalmas, engem is érdekel

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Gondolkodom már egy ideje, hogy jó lenne javítani a Luminba érkező ethernet részt.
Nemrég sikerült is kipróbálnom egyik fórumtársunk jóvoltából egy etherregen-t és jól hallható változást okozott még a gyári tápjával is.
Most nagy összeget nem akarok elkölteni erre de fejleszrenék kicsit.
Jelenleg a szolgáltatói modem után van egy Asus router onnan megy a cat 5e kábel egy másik Asus routerbe majd egy D-link switch és abból egy supra kábellel a Lumin-ba.
A switch helyett gondoltam valami jobbat venni. 3 alternatíván gondolkodom.
- Luxor/Mz/x switch lineáris táppal
- Hydra Finelizer lite
- Etherregen lineáris táppal

Jó lehet ez az irány?
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fapaci írta:
2023.12.26., kedd 18:49

Én a lineáris LPS40 verziót választanám, a hybrid tápegység nagyobb áramfelvételekhez lett kitalálva, de azzal is működne a routered. Aztán hogy a kapott különbség számodra milyen lesz, arról fogalmam sincs. Az ide vágó történetet már leírtam párszor, nem ismételném.
Az a helyzet, hogy fogalmam sincs, mennyi a tényleges áramfelvétele a routernek.
A gyári kapcsitápja 3.5 Amperes, nem tudom, ésszerű lenne-e annál kisebb teljesítményűt választani.
Ha biztosan elég lenne a 2.5 A, én is az analóg LPS 40 - et választanám.
Ellenkező esetben a 4 Amperes LPS 75 és az olcsóbb hybrid 5 Amperes HPS 90 közül választanék.
Mi a véleményed ?

A Limeetrés történetre gondolsz ?
Nekem afelől semmi kétségem nincsen, hogy a router kis gyári kapcsitápjánál mindegyik sokkal jobban szerepelne.
A Telekomos boxnál már végigpróbáltam vagy öt tápot, abból négy különböző kapcsitáp volt, a gyárival kezdődően a 18 Amperes DELL tápig bezárólag.
Ezek közül az utóbbi volt a legígéretesebb, annyi pénzért egy csoda.
Végül az ötödiknél, egy analógnál kötöttem ki, egyértelműen avval a legjobb a hang.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Alex_Aston írta:
2023.12.26., kedd 22:58
sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 14:25
Vagy egy akkora ordenáré foshalmaz a Limetree, mint amekkora ténylegesen, valójában, és akkor tökmindegy mit raksz elé/mögé, mert semmitől sem lesz, és nem is lehet jobb. A realitás körülbelül ez.
A Limetree minősége a kínai 20ezres dacokkal versenyzik. Nagyjából mindennek a legalja, ahogy személyesen tapasztaltam. Esetleg lehet, hogy nem egy ilyennel kellene kialakítani véleményt a tápok hatását illetően.
De persze, értem én, ebbe lehet dugdosni bármit.
Én bírlak téged Süti, és tisztelem az elhivatottságodat, de ennyire ne legyél már elfogult, és felelőtlen kijelentéseket puffogtató személy.
Másfél évig éltem egy Limetree-vel, aminek a hangját én egy TMP táppal javítottam valamelyest (csodákat persze nem kell várni, mert nem is lehet).
Tök élhető, és jó hangú cucc, sokan szeretik is, nem véletlenül. Persze vannak jobbak, nem is kevés készülék, de azok nem ennyibe kerülnek.

Ha ez lenne a legalja, akkor mik azok, amik tényleg még ennyit sem tudnak, de még is sokan elégedetten hallgatják, és akiknek a Limetree is már egy "álom" lenne?

Mert persze, hogy egy 5-ös BMW jobb, mint egy Golf, de nem is annyiba kerül, és tulajdonképpen a Golf is elég már szinte mindenre, vagy talán többre is, mint amit az ésszerűség kíván.
Hát nézd, nem akartalak belekeverni, de ha már így..
Éppen nálad hallottam a limetree-t. Ott akkor a Marantz CD17 klasszisokkal volt jobb. Én értem, hogy évekig (1-2) éltél vele, de az már akkor is hallatszott, hogy még a Marantz cd játekoshoz képest is értékelhetetlen a cucc. Épp, mint egy D10-es Topping, vagy valami hasonló romhalmaz kínai 20forintos elektronika. Nincs nagy meglepetés, 300k-ért gyakorlatilag azt adják, amit sikerül összesöpörni az asztalon meg a fiókokból. Sajnos a céges működés, a nemzetközi diszribicios hálózat és a marketing tevékenység költségei nem engedik, hogy 10-15% felett legyen a bekerülési költsége egy ilyen készüléknek, ígyaztán gyakorlatilag egy 30-40ezres kütyüről beszélgetünk, de pont ezért nem volna szabad egy ilyennel messzemenő következtetéseket levonni táp ügyben. Nyilván még erre is van hatásuk, de messze nem olyan mértékben, mint ami valójában a táp minősége. Ezért szóltam hozzá.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 14:25
Vagy egy akkora ordenáré foshalmaz a Limetree, mint amekkora ténylegesen, valójában, és akkor tökmindegy mit raksz elé/mögé, mert semmitől sem lesz, és nem is lehet jobb. A realitás körülbelül ez.
A Limetree minősége a kínai 20ezres dacokkal versenyzik. Nagyjából mindennek a legalja, ahogy személyesen tapasztaltam. Esetleg lehet, hogy nem egy ilyennel kellene kialakítani véleményt a tápok hatását illetően.
De persze, értem én, ebbe lehet dugdosni bármit.
Én bírlak téged Süti, és tisztelem az elhivatottságodat, de ennyire ne legyél már elfogult, és felelőtlen kijelentéseket puffogtató személy.
Másfél évig éltem egy Limetree-vel, aminek a hangját én egy TMP táppal javítottam valamelyest (csodákat persze nem kell várni, mert nem is lehet).
Tök élhető, és jó hangú cucc, sokan szeretik is, nem véletlenül. Persze vannak jobbak, nem is kevés készülék, de azok nem ennyibe kerülnek.

Ha ez lenne a legalja, akkor mik azok, amik tényleg még ennyit sem tudnak, de még is sokan elégedetten hallgatják, és akiknek a Limetree is már egy "álom" lenne?

Mert persze, hogy egy 5-ös BMW jobb, mint egy Golf, de nem is annyiba kerül, és tulajdonképpen a Golf is elég már szinte mindenre, vagy talán többre is, mint amit az ésszerűség kíván.
Csak a Marantz! :-D

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

gomolalaci írta:
2023.12.26., kedd 20:29

Na ne!!!
Mi ne ?
A táp, vagy a kabát ?

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 18:05
asebestyen írta:
2023.12.26., kedd 15:23

Így van, de a hájenddé avanzsált 3e Ft-os ugyancsak kínai kreálmány modem/router mindent megmutat, még a telefon kijáratra akasztott BG kondit is, meg a legbutább lineáris tápegység bármely alkatrészének a cserélgetését is. Ez valóban maga a realitás. :)
Úgy lehet valahogy...
Süti mesélte el a napokban, hogy a 400 - 500 ezres táppal mennyivel jobban szól a 3 ezres routerje, mint a százezressel.
Ebben semmi meglepő nincsen. Egy húsz forintos gomb is jobban mutat egy kétszázezres kabáton, mint egy tízezresen.
Na ne!!!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 18:15
Ezért írtam le, hogy router elé kellene, ezt Zolinak is megemlítettem. Ez lenne a konkrét feladat... :smile53: Nem használom a "jobb" kifejezést, a hybrid, vagy az analóg táp lenne oda alkalmasabb ?
Én a lineáris LPS40 verziót választanám, a hybrid tápegység nagyobb áramfelvételekhez lett kitalálva, de azzal is működne a routered. Aztán hogy a kapott különbség számodra milyen lesz, arról fogalmam sincs. Az ide vágó történetet már leírtam párszor, nem ismételném.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fapaci írta:
2023.12.26., kedd 13:26

Az MZ/X tápegységek forgalmazójaként szívesen válaszolok a kérdéseidre, kivéve arra, hogy melyiknek milyen hangja van. Ez miként a kábeleknél, a tápegységeknél sem értelmezhető a rendszer többi elemétől függetlenül. A kínálatunkban is szándékosan többféle megoldás található, mivel a tervezés nem hit alapján, hanem a konkrét feladatnak megfelelően történt.
Ezért írtam le, hogy router elé kellene, ezt Zolinak is megemlítettem.
Ez lenne a konkrét feladat... :smile53:
Nem használom a "jobb" kifejezést, a hybrid, vagy az analóg táp lenne oda alkalmasabb ?

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

asebestyen írta:
2023.12.26., kedd 15:23

Így van, de a hájenddé avanzsált 3e Ft-os ugyancsak kínai kreálmány modem/router mindent megmutat, még a telefon kijáratra akasztott BG kondit is, meg a legbutább lineáris tápegység bármely alkatrészének a cserélgetését is. Ez valóban maga a realitás. :)
Úgy lehet valahogy...
Süti mesélte el a napokban, hogy a 400 - 500 ezres táppal mennyivel jobban szól a 3 ezres routerje, mint a százezressel.
Ebben semmi meglepő nincsen. Egy húsz forintos gomb is jobban mutat egy kétszázezres kabáton, mint egy tízezresen.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”