A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

magyar ceg költsegteritesi formaja

Azoknak a kérdéseknek melyeknek nincs helye a fórum általános részén, vagy nem a hifivel / zenehallgatással kapcsolatosak.
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 775

Re: magyar ceg költsegteritesi formaja

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2019.03.04., hétf. 17:52

avl2 írta:
2019.03.04., hétf. 16:48
ZolaBA írta:
2019.03.04., hétf. 16:37
...a kp-s számlát a pénztárból kell kifizessék cég vonatkozásban...
ha ez tenyleg igy van "törvenyileg vagy elöírásilag szabályozva", nekem ez itt elég.

mar vonatjegyek elszamolasanal is rettenetes a bürokracia, hogy Mo.-on (pl. svajci vonatjegyet) nem lehet siman kifizettetni, hanem szamla kellene a ceg nevére, ez A-ban, D-ben, CH-ban nem téma. ha a vonatjegy vételénél számlát kérnék CH-ban, kicsit sem akadna meg a gépezet :-)) plane, ha automataban veszem.
no akkor kérdezek én most tovább:sokat utazom,külföldre,előleget veszek fel=utal a cégem a saját számlámra,elutazom,vannak mindenféle költségeim,pl autópálya dij (legyen ez a vonatjegy?),amely lehet matricás,vagy helyszinen fizető..a cetlicskun szerepel,honnét-hova,és mikor,X pénz...semmilyen + számlát nem kérek,elég az..elmegyek kajálni,hozom a sima pénztár számlát,ahol tételesen látszanak a fogyasztások....szwsz,hazaérkezem,elszámolok=eredeti külföldi számlák+bankszámlakivonatom,ahol látszik,valóban mennyi volt a költségem az X szolgáltatásra...amikor megvan az elszámolásom,a hátralékomat (mert az estek 99%-bn ez van) rendezhetem a cégem felé:
-közvetlen utalással a cégem számlájára (pl másik úton vagyok már vagy szabin,és nincs kedvem ez végett bemenni)
-kártyás fizetés a pénztárnál, a cégünkben
-kp ben,buxa kinyit,és kicsenget,a pénzárunknál/a cégünkben

Soha semmilyen + számlát nem hozok (cégnévre kitöltve),és nem csak én,a többi kollágám sem amikor külföldi költségünk van,és vagyunk egy páran "kiváltságos helyzetben"...szálláshely számlán kérik legyen látható a mi cégünk pontos neve,cime,és szerepeljen valahol az én nevem is....nemrég jó nagy perpatvart csináltam Zagreb/Hotel Astoria "adjam meg a cégem VAT számát"..mondtam hogy fogalmam sincs,nem kérik elszámolásnál...felment az internetre,és megtalálta....

Belföldi költségeink:mindenre ÁFÁ-s számla,cégnévre....és nem a sarki kis pékbolt :D
Thorens 126/3,Grace G707/II...Shure V15/xMR JICO SAS/ ,Shure M95ED JICO/Ed Saunders,Stanton 681EEE,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

ZolaBA
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 359

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.03.04., hétf. 17:04

avl2 írta:
2019.03.04., hétf. 16:48
ez a szabalyozas vajon miert jo ? gondolkodik.gif
Ez nem is szabályozás hanem tény kérdés. A számla fizetési módja, hogy készpénz. Ami azt jelenti, hogy a vevő és az eladó találkozott és az áru vagy szolgáltatás ellenértékét az egyik képviselője kp-ban fizette ki a másik képviselőjének :D te képviselted a céged, te fizettél a nevükben (nevükre szól a számla) mondjuk egy villáskulcsért. A KP-s számlát meg a pénztárból fizetik ki. -- eddig a dolog első része és emiatt kár bárkit szidni.

A második rész, hogy veled ezt hogy rendezi a céged. Persze a klasszikus és egyszerű, hogy odamész és cash megadják. De nem hiszem el, hogy ne lenne rá más mód. Tulajdonképpen semmi titkolni való nincs, hitelezted a költségüket ami meg kell adjanak, szerintem simán elutalhatná, beírja, hogy abc12345 kp számla kiegyenlítése és kész. A számlára meg ráírja, hogy bankól utalva. Fordított esetben pl. (olyat már csináltam) átutalásos számla, mégse utalták hanem bedobták kp, azt mondta a könyvelő írjam rá, hogy kp-ban fizetve és kész. Szerintem kell megoldás legyen, csak nem egybites karót nyelt könyvelő kell hozzá :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 548

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.03.04., hétf. 16:48

ZolaBA írta:
2019.03.04., hétf. 16:37
...a kp-s számlát a pénztárból kell kifizessék cég vonatkozásban...
ha ez tenyleg igy van "törvenyileg vagy elöírásilag szabályozva", nekem ez itt elég.

ez a szabalyozas vajon miert jo ? gondolkodik.gif
nyilvan irnek meghatalmazast is, hogy nekem utalhatnak, engem az sem zavar, ha XY alairja helyettem, nyilvan soha nem reklamalnék, söt: mindig mondanam, ha kerdezne egy vizsgalat (nem erzem, hogy ez realis lenne): persze, az az en alairasom, csak most furcsan sikerült.

gondolom csak az kiderül az ügyböl, hogy mennyire rugalmasak, segitöek, vagy merevek, inkabb keresztbe tevök.

az - noha jonehany ertelmetlen magyar szabalyozassal szembesültem mar - szinte elkepzelhetetlen szamomra, hogy joszandekkal ne lehetne megoldani. wo ein Wille ist, ist auch ein Weg.

mar vonatjegyek elszamolasanal is rettenetes a bürokracia, hogy Mo.-on (pl. svajci vonatjegyet) nem lehet siman kifizettetni, hanem szamla kellene a ceg nevére, ez A-ban, D-ben, CH-ban nem téma. ha a vonatjegy vételénél számlát kérnék CH-ban, kicsit sem akadna meg a gépezet :-)) plane, ha automataban veszem.

ZolaBA
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 359

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.03.04., hétf. 16:37

avl2 írta:
2019.03.04., hétf. 16:25
köszi.

az adott esetben - azt nem tudom miert -, a ceg ragaszkodik elvileg a kp-s kifizeteshez.
Azt hittem ír valaki okosabb :D

Na szóval addig igazuk van sajnos, hogy a kp-s számlát a pénztárból kell kifizessék cég vonatkozásban, illetve, hogy le is kell könyvelni az áfa miatt - ez a része adott. A kérdés inkább az, hogy veled hogyan számolnak el. Létező fogalom az "elszámolásra adott előleg", amikor adnak X pénzt és te abból költesz cég ügyre, a végén meg elszámoltok. Mint mikor a beszerző előbb felvesz a pénztárban pénzt aztán megy költekezni. Ez könyvelés technikailag úgy néz ki, hogy amikor a dolgozó megkapja a pénzt akkor az egy követelés felé, ami az elszámolással szűnik meg. Na a nagy kérdés, hogy lehet-e ezt az elszámolásra adott előleget esetleg utalva odaadni a dolgozónak...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.03.04., hétf. 16:25

köszi.

az adott esetben - azt nem tudom miert -, a ceg ragaszkodik elvileg a kp-s kifizeteshez.

ilyet is irtak: "Ezt a szigorú magyar törvények indokolják, mert ha olyan számlát kapunk, mely kiegyenlítése készpénzben történt meg (ezt Ön készpénzben kiegyenlítette) akkor azt nekünk is készpénzben kell kiegyenlítenünk Ön felé, ráadásul hónapon belül a számlának be kell érkeznie hozzánk, hogy a számlában feltűntetett áfát –amennyiben van rajta - levonásba tudjuk helyezni.
Ez személyes találkozást feltételezne
."

fogalmam sincs, hogy ez igaz-e, vagy tulzott ertelmezes, vagy csak ki akarnak szurni a tavmunkassal

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2019.03.04., hétf. 15:29

dixie-chicken írta:
2019.03.04., hétf. 15:05
avl2 írta:
2019.03.04., hétf. 12:54
Sziasztok,

profi szakertök reakciojat varom ebben: magyar ceg azt mondja: "kp-ban kifizetett számlát elszámolni és kifizetni mi is csak készpénzben tudunk"

ez igy korrekt vagy csak valami ceges önkény ? a nehezseg, hogy tavmunka miatt a dolgozo sok km-re van a cegtöl, oda-visszaut költsege + idöigenye nem keves (lenne)
én a másik variációt ismerem (pl Ikea,Media Markt) a visszaadott terméket,ha bankártyával fizettél,oda utalják vissza,nem KP-ét kapsz..de pl Auchan,kártyával fizettél,pár terméket visszaadsz,KP-ét kapsz..

nem vagyok profi,gondoltam hasznos lehet..de van egy érzésem,cégre válogatja az ügymenet...
most beszéltem pénzügyes csajainkal:ha bankártyás fizetés volt,bankártyára utalnak vissza...ha KP volt,preferálják a számlára való utalást,visszafizetésnél (erre a magyarázat az volt "lehet személynek/cégnek tartozása van felénk,oda aki tartozik,nem adunk vissza pénzt,sem utalva,sem KP-ben :D )

:napsut:
Thorens 126/3,Grace G707/II...Shure V15/xMR JICO SAS/ ,Shure M95ED JICO/Ed Saunders,Stanton 681EEE,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken » 2019.03.04., hétf. 15:05

avl2 írta:
2019.03.04., hétf. 12:54
Sziasztok,

profi szakertök reakciojat varom ebben: magyar ceg azt mondja: "kp-ban kifizetett számlát elszámolni és kifizetni mi is csak készpénzben tudunk"

ez igy korrekt vagy csak valami ceges önkény ? a nehezseg, hogy tavmunka miatt a dolgozo sok km-re van a cegtöl, oda-visszaut költsege + idöigenye nem keves (lenne)
én a másik variációt ismerem (pl Ikea,Media Markt) a visszaadott terméket,ha bankártyával fizettél,oda utalják vissza,nem KP-ét kapsz..de pl Auchan,kártyával fizettél,pár terméket visszaadsz,KP-ét kapsz..

nem vagyok profi,gondoltam hasznos lehet..de van egy érzésem,cégre válogatja az ügymenet...

avl2
V.I.P.
V.I.P.

magyar ceg költsegteritesi formaja

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.03.04., hétf. 12:54

Sziasztok,

Válasz küldése

Vissza: “Gyors kérdések helye”