A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Gyerek bicikli választás 10 évesnek

Azoknak a kérdéseknek melyeknek nincs helye a fórum általános részén, vagy nem a hifivel / zenehallgatással kapcsolatosak.
Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 149

Re: Gyerek bicikli választás 10 évesnek

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2019.03.18., hétf. 16:05

Igen, a legnagyobb feleslegesség pl. utcára a hátsó teleszkóp: totál nem arra találták ki! Még egy jófajta is elnyel elég sokat a pedálozás energiájából, egy olcsó bringáé meg - katasztrófa. Mindig sajnálom szegény kissrácokat, amikor az összteleszkópos bringájukkal szenvednek... Bár a fiatalok még erősek ;-)

Ha a vázméret jól van megválasztva (elég kicsi) , akkor a nagy kerék jó dolog. Szerintem 150 centihez is simán egy megfelelő méretű 26"-os való, 155 centitől meg már a 28"-os bringákat ajánlják. Csak persze nem 56-os vázzal ;-)

Én megvettem a lányaimnak mindig a nagyobbat, erősödjenek csak ;-) Persze a geometriára mindig ügyelve, megbízható bringaboltban, csak úgy, hogy az eladó is rábólintson a pozícióra, ahogy ül rajta a gyerek, stb. Most már eljutottak a 28"-os Trekking-ig: huhhh, nem kell több bringát vennem ;-)

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 241

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2019.03.16., szomb. 22:06

maxbike írta:
2019.03.14., csüt. 13:53
10 éves fiú gyereknek ti melyik gyerek biciklit választanátok ebből a választékból? https://goo.gl/RXRzYW
Egyértelműen a testmagasság dönt. Van egy egyszerű próba amit a gyermekkel el kell végeztetni: lába közé veszi a kiszemelt bringát, normál állásban (minimális terpesz) a felső cső és az ágyeka között 8-10cm legyen a távolság, ez a tökéletes vázmagasság számára. A hosszára is ügyelni kell, a túl hosszú váz, kényelmetlen és fárasztó a gyerek számára. Akkor az ideális, ha a nyereg magassága pontosan be van állítva és a rajta ülő törzse a karjával, kb. 90 fokot zár be.
Továbbá törekedni kell rá, hogy minél könnyebben kezelhető és minél könnyebb legyen a bicaj. A kevesebb néha több elv itt is igaz. A mindenféle telós villák, rugós tagok igaz menőn néznek ki, de csak plusz súly, amit a gyereknek cipelnie kell fölöslegesen, valamint plusz hibaforrás is.
Az én fiam 11 éves, közel 150cm magas, neki 24"-os bringája van. Erre a testmagasságra ez az ideális.
Sokszor látom, hogy jóval nagyobb bringát vesznek a gyereknek, a "majd belenő" elv alapján, de szegény gyerek csak kínlódik, a teljesen leengedett nyergen, hasal a hosszú vázon, a kormányt alig éri el, és ez a szenvedés így évekig eltart. Lehet, hogy így spórolnak vele, de a gyereknek meg ártanak.
Analóg: Linn Axis, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC(diy)"By fpalotás"
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2019.03.16., szomb. 17:51

Persze, a vázméret is sokat számít: nekem 26-os bringám van, 180 centi vagyok. A lányaimnak 28-as, ráadásul nem is egyforma vázmérettel vettük, mert az egyik 160, a másik meg 175 centi magas: de a nagyobbiké is kicsi nekem (44-es és 48-as vázzal vettük őket)

De én mindig úgy voltam vele, hogy a gyerekeknek a lehető legnagyobb kerekű bringát vettem mindig, ha új bringát kaptak, olyan vázmérettel, ami éppen jó volt nekik a vásárláskor: nőnek, mint a gomba, a fene sem akar minden tavasszal új biciklit venni ;-)

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 425

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2019.03.16., szomb. 14:00

Vasti írta:
2019.03.16., szomb. 12:01
Annyit azért hozzátennék, hogy az életkor tök mindegy: a testmagasság számít!!!

Egy 120 centi magas embernek nem jó a 28"-os bringa akkor sem, ha 50 éves, de egy 10 évesnek is simán kell legalább 26"-os, de inkább a 28"-os, ha 180 centi magas ;-)
Azért ennél több mindenre kell figyelni!
Pl a 26-os leginkább MTB, a hozzá való áttételekkel. Aki bírja, az felteker vele a függőleges falon is, de gyorsan menni nem fog vele senki.
Bár soha nem gondolkodtam , gyerek biciklinél mi a fontos paraméter, felnőttnél (férfi) a felső vázcső magasság a felső korlát. :)

Vasti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Vasti » 2019.03.16., szomb. 12:01

Annyit azért hozzátennék, hogy az életkor tök mindegy: a testmagasság számít!!!

Egy 120 centi magas embernek nem jó a 28"-os bringa akkor sem, ha 50 éves, de egy 10 évesnek is simán kell legalább 26"-os, de inkább a 28"-os, ha 180 centi magas ;-)

Lemmy9
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 1729

Hozzászólás Szerző: Lemmy9 » 2019.03.14., csüt. 20:29

Tárgytalan.
Szerintem.
És kijelentem, hogy recece!

maxbike
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Gyerek bicikli választás 10 évesnek

Hozzászólás Szerző: maxbike » 2019.03.14., csüt. 13:53

10 éves fiú gyereknek ti melyik gyerek biciklit választanátok ebből a választékból? https://goo.gl/RXRzYW

Válasz küldése

Vissza: “Gyors kérdések helye”