A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 346

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox » 30 perccel ezelőtt

hollohazi írta:
Ma, 17:39
hosszu írta:
Tegnap, 09:22
Mivel elkanyarodtatok a topik eredeti témájától, ezért megosztom, miként és hogyan lehet "ezoterikus hifi eszközként" használni a tíz és ötforintos fémpénzeket.

http://longkft.hu/audioblog/a-25-forintos-tuning/
Nagyon meggyőző.
Valóban..
Van kb. 15 ezer HUF ilyen akusztika kijavító 5 10 20 50 és 100 Ft-os érmém..
Szerintem megér vagy 100ezret..
Valaki? bocs.gif
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna usb/spdif konverter, Mark Levinson 380S előfok,ATC scm50asl hangfal
Technics 1200G ,Clearaudio Charisma v2,,shure se 20.Wireworld silver eclipse 8 tyúkbelek,ww platinum starlight aes/ebu, Ifi mercury 3.0 usb, Vertere LAN, Faló tápok,

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 190

Hozzászólás Szerző: hollohazi » Ma, 17:39

hosszu írta:
Mivel elkanyarodtatok a topik eredeti témájától, ezért megosztom, miként és hogyan lehet "ezoterikus hifi eszközként" használni a tíz és ötforintos fémpénzeket.

Nagyon meggyőző.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Entreq Silver Minimus , Tiglon TMZ, TMX, Tuning Belt,  Power-R kábelek

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2760

Hozzászólás Szerző: Vinkler » Ma, 07:29

Ebben a témaban foglalkozzunk a woodooval légyszi. :yingyang:
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2202

Hozzászólás Szerző: fülelek » Tegnap, 15:46

Ha az audio cucc (forrástól az akusztikáig) minden egyes eleme eléri azt a színvonalat, ami szükséges ahhoz, hogy élvezzük az adott zenét (a kívánt szint nem tudatos, hanem spontán), akkor nincs szükség egyáltalán semmilyen érzékelés/tudat módosító ezo bizbaszra, piára, stb. Minél nagyobb élvezeti különbséget hallunk bármilyen vuducucc használatakor, annál valószínűbb, hogy audio fogatunk több sebből is vérzik, azaz műszaki/akusztikai értelemben nem elég jó. Leginkább az elektronikák a bűnösek, valamint a hangsugárzók, a környezeti akusztikával karöltve. Egymillió dolláros szett is igen szarul szól egy üres vasbeton panelszobában, legfeljebb némi potenciál hallatszik.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1805

Hozzászólás Szerző: istvan01 » Tegnap, 15:06

marconi írta:
Tegnap, 12:30
istvan01 írta:
Tegnap, 11:16
hosszu írta:

Miért pont 25Ft, miért nem 65Ft vagy 115Ft?
Mert két 10 est és egy 5 forintost rak egymásra, az 25 Ft.
pedig van még néháyn opció 3 db magyar pénzérme variációra 5, 10, 20, 50, 100, 200Ft-os érmékkel.
Nekem 30 féle variációt sikerült összeraknom ezekből, úgy hogy mindig 3 érme legyen a pakkban.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 803

Hozzászólás Szerző: -KP- » Tegnap, 15:01

Én ezt csak úgy beteszem ide, főleg a vaktesztelést taglalgató rész érdekes.

https://www.youtube.com/watch?v=zrpUDuUtxPM
Sztereó: Linn Majik DS-I Mozi: Anthem MRX500 Hangfalak: Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2, 2db SVS SB12

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1727

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » Tegnap, 12:51

istvan01 írta:
hosszu írta:

https://www.youtube.com/watch?v=cveFKer ... b&index=21

marconi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 47

Hozzászólás Szerző: marconi » Tegnap, 12:30

istvan01 írta:
hosszu írta:

Mert két 10 est és egy 5 forintost rak egymásra, az 25 Ft.
Pierre Lurne J1, Airtangent 2b, Supex SD900 Super II, 47Lab Shigaraki(Kondo silver), Core Audio Daido PC, Core Audio USB/SPDIF konverter, Ayon CD5s, Takács Jenő OTL twin servo monoblokk, Takács Jenő vFET srpp végfok, Gryphon Guideline GOLD hangfalkábel, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » Tegnap, 11:16

hosszu írta:

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1221

Hozzászólás Szerző: hosszu » Tegnap, 09:22

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 831

Hozzászólás Szerző: cables » Tegnap, 08:00

Shimano írta:
2019.04.18., csüt. 16:04

Azért arra kíváncsi lennék csak hogy a topik témájától ne menjünk nagyon el,hogy az ezotérikus kütyüket próbálgatókat milyen okok vezérlik.Vajon csupán a kíváncsiság,vagy más,esetleg az elégedettlenség motiválja őket sok minden kipróbálása után ez irányba is?

Azt a választ nem fogadom el hogy a legtöbbet akarják kihozni a rendszerükből,mert egy rendszer hangja vagy élvezetes,vagy nem,és olyan nincs hogy kicsit,jobban,és még jobban élvezetes.
Azokat, akiket én ismerek az vezérli, hogy az ő rendszerükben egyértelműen hallani az ezotérikusnak nevezett eszközök hatását.

Az utolsó mondatodnál nagyobb hülyeséget még nem olvastam. A hangminőség nem egy bites jellemző!

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » Tegnap, 07:32

chord írta:
2019.04.18., csüt. 20:47
Shimano írta:
zizi8003 írta:
2019.04.18., csüt. 11:29

Azért arra kíváncsi lennék csak hogy a topik témájától ne menjünk nagyon el,hogy az ezotérikus kütyüket próbálgatókat milyen okok vezérlik.Vajon csupán a kíváncsiság,vagy más,esetleg az elégedettlenség motiválja őket sok minden kipróbálása után ez irányba is? gondolkodik.gif
Azt a választ nem fogadom el hogy a legtöbbet akarják kihozni a rendszerükből,mert egy rendszer hangja vagy élvezetes,vagy nem,és olyan nincs hogy kicsit,jobban,és még jobban élvezetes.
Szerintem az ok a hangi diszkomfort.
Valami nem jó.
Az, hogy tényleg nem jó a hang, vagy csak a gazda fejében nem jó a hang, az nem lényeg.
Ha a gazda szerint jó, akkor minden más irreleváns. Magadnak építesz rendszert jó esetben, nem másnak.

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1718

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.04.18., csüt. 20:47

Shimano írta:
zizi8003 írta:
2019.04.18., csüt. 11:29
Shimano írta:
2019.04.18., csüt. 11:01

Azért arra kíváncsi lennék csak hogy a topik témájától ne menjünk nagyon el,hogy az ezotérikus kütyüket próbálgatókat milyen okok vezérlik.Vajon csupán a kíváncsiság,vagy más,esetleg az elégedettlenség motiválja őket sok minden kipróbálása után ez irányba is? gondolkodik.gif
Szerintem az ok a hangi diszkomfort.
Valami nem jó.
Az, hogy tényleg nem jó a hang, vagy csak a gazda fejében nem jó a hang, az nem lényeg.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1044

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2019.04.18., csüt. 11:01

zizi8003 írta:
2019.04.17., szer. 23:50
trane írta:
2019.04.17., szer. 21:25
hollohazi írta:
2019.04.17., szer. 18:56
...Sajnos amióta megjelentek Rudolf kábelei, a Kondo spc-t nem igen lehet eladni, vagy csak fél ár alatt, pedig sokáig a bekerülési új ár volt, ami alá nem akart menni az eladó. Ezzel nem azt mondom, hogx nincs olyan rendszer, ahol nem jobb a Kondo-t alkalmazni. A Kondo réz hálózati kábel viszont a csöves Kondo vagy AN erősítő kábele. De ez mind nem témája ennek a topiknak...
egy pici OFF:
Rudibá' kábeleiből, a tudtával és anélkül, volt nálam jópár, s én biza' nagyon nem merném ilyen határozottan a fentieket kijelenteni :ohnoohnoohno: . ugyanez igaz a Kondo SPc vagy réz hálózati kábelek vonatkozásában leborulok.gif . s olyannyira nem tartom igaznak a kijelentést, hogy ma egy Power-R maZZag sincs a rendszerben, és az mégis, és sőt!, ZENÉL :music1:
Nálam az Audio Note + EAR rendszerből Rudolf kábelei lassan kiszorították az AN és Kondo kábeleket. :-) Az összes voodoo hogy az egyik táp beépített VFes, jelentsen amit akar. A teljes igazsághoz hozzá tartozik hogy eddig nem volt még keret teljes AN ezüstkábelezés kipróbálására, de mostanra a késztetés is megszűnt. (ez nagy szó...)
Ha most az jön sorban hogy kinek miket szorítottak ki a mágus kábelei,az vicces lesz. :D
Az meg hogy az egyszerű bolti réz sok helyen nagyobb élmény mint a spéci hifis célra gyártott,csak azt erősíti hogy a rendszerek többségének függetlenül attól hogy mennyire is mutatnak egy koherens egészet,nincs szükségük semmilyen javító kozmetikára kábel részről.Ha nem teljesen egységes a rendszer akkor azért tud fárasztó lenni egy spécibb drótozás,ha meg egységes,akkor meg azért mert szükségtelen bármiben is ezen még javítgatni valami nagytudású drótozással.
A rendszerek többségére ez szerintem igaz lehet,bár kivételek mint mindenütt itt is lehetnek.

zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 72

Hozzászólás Szerző: zizi8003 » 2019.04.17., szer. 23:50

trane írta:
2019.04.17., szer. 21:25
hollohazi írta:
...Sajnos amióta megjelentek Rudolf kábelei, a Kondo spc-t nem igen lehet eladni, vagy csak fél ár alatt, pedig sokáig a bekerülési új ár volt, ami alá nem akart menni az eladó. Ezzel nem azt mondom, hogx nincs olyan rendszer, ahol nem jobb a Kondo-t alkalmazni. A Kondo réz hálózati kábel viszont a csöves Kondo vagy AN erősítő kábele. De ez mind nem témája ennek a topiknak...
egy pici OFF:
Rudibá' kábeleiből, a tudtával és anélkül, volt nálam jópár, s én biza' nagyon nem merném ilyen határozottan a fentieket kijelenteni :ohnoohnoohno: . ugyanez igaz a Kondo SPc vagy réz hálózati kábelek vonatkozásában leborulok.gif . s olyannyira nem tartom igaznak a kijelentést, hogy ma egy Power-R maZZag sincs a rendszerben, és az mégis, és sőt!, ZENÉL :music1:
Nálam az Audio Note + EAR rendszerből Rudolf kábelei lassan kiszorították az AN és Kondo kábeleket. :-) Az összes voodoo hogy az egyik táp beépített VFes, jelentsen amit akar. A teljes igazsághoz hozzá tartozik hogy eddig nem volt még keret teljes AN ezüstkábelezés kipróbálására, de mostanra a késztetés is megszűnt. (ez nagy szó...)

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1727

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.04.17., szer. 22:05

Erről a Kondo vs. Rudibácsi 'vitáról' eszembe jutott egy régi anekdóta. És elnézést, ha nem pontos az idézet (pedig úgy illenék) de azt hiszem a lényeg azért érthető lesz.
Ivor Tiefenbrunnak egyszer feltették a kérdést, hogy hogyan viseli, hogy a Sondek LP12 már csak sokadik sereghajtó a legjobb lemezjátszók sorában? Mire ő mosolyogva megkérdezte, hogy akkor vajon miért ehhez a sokadikhoz hasonlítják az összes többit..?!
Hát, ennyi...

Bécó
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 526

Hozzászólás Szerző: Bécó » 2019.04.17., szer. 21:56

Szerintem meg örülni kellene hogy egyáltalán felmerül a neve a Kondo mellett.Nem tudom mennyibe kerül sem a Kondo sem a Power-R de azt gondolom árban nem egy kategória. gondolkodik.gif
Rega P8,Rega Aphelion,Rega Aura,Rega Isis,Flow One,Franco Serblin Ktêma,Viard,Yter.

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 969

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.04.17., szer. 21:25

hollohazi írta:
egy pici OFF:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.04.17., szer. 21:01

hollohazi írta:
kaef2 írta:
2019.04.17., szer. 10:29
hollohazi írta:
2019.04.17., szer. 09:08

Igen, jobbak mint az spc vagy a Vc.

Off:
Jobban tetszenek abban a rendszerben - én így mondanám, tudom szőrszálhasogatás, jobbanszól náciskodás, de a "jobb" számomra nem mutatja a szubjektivitását ennek a véleménynek annyira, mint a "nálam jobban tetszik" kifejezés.

On.
Sajnos amióta megjelentek Rudolf kábelei, a Kondo spc-t nem igen lehet eladni, vagy csak fél ár alatt, pedig sokáig a bekerülési új ár volt, ami alá nem akart menni az eladó.
A nagy kérdés, hogy ez valójában melyik kábelt és woodoo-t minősíti?!

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1117

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.04.17., szer. 20:54

hollohazi írta:
kaef2 írta:
hollohazi írta:

Off:
Jobban tetszenek abban a rendszerben - én így mondanám, tudom szőrszálhasogatás, jobbanszól náciskodás, de a "jobb" számomra nem mutatja a szubjektivitását ennek a véleménynek annyira, mint a "nálam jobban tetszik" kifejezés.

On.
Bocs Feri, de ezt a területet talán jobban ismerem nálad. Nem az én rendszeremről van szó, hanem az enyémen kívül vagy 5 különböző rendszerről, köztük csöves AN rendszerről, de azt Rudolf jobban tudja nálam, hogy még hány rendszerről. Sajnos amióta megjelentek Rudolf kábelei, a Kondo spc-t nem igen lehet eladni, vagy csak fél ár alatt, pedig sokáig a bekerülési új ár volt, ami alá nem akart menni az eladó. Ezzel nem azt mondom, hogx nincs olyan rendszer, ahol nem jobb a Kondo-t alkalmazni. A Kondo réz hálózati kábel viszont a csöves Kondo vagy AN erősítő kábele. De ez mind nem témája ennek a topiknak.
Az itt lévő az árnyékbokszolásban, a továbbiakban hadd ne vegyek részt.
Félreértesz. Nem beszéltem semmilyen konkrét gyártóról vagy termékről, mivel egyik emlitettet sem ismerem.

Off:

A megjegyzésem mondhatni szemantikai jellegű: számomra a "jobb" valamilyen konkrét, objektív értékítéleten alapuló határozott vélemény. Az, hogy egy kábel (vagy bármely rendszerelem, alkatrész, eszköz) hogyan teljesít egy adott környezetben lévő rendszerben, meg nem objektív, hanem erősen szubjektív. Ezért én a magam részéről legalább annyira kerülöm a "jobb" használatát, mint amennyire az Lp-re sem mondom, hogy bakelit. Azt szoktam mondani, hogy "jobban tetszik"- mert ez jobban kifejezi a vélemény szubjektív voltát.

ON.

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 190

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.04.17., szer. 18:56

kaef2 írta:
hollohazi írta:
mgus írta:
2019.04.17., szer. 09:02
Ezek szerint a power r kábelek jobbak mint a kondo kábelek? :D

Off:

On.
Bocs Feri, de ezt a területet talán jobban ismerem nálad. Nem az én rendszeremről van szó, hanem az enyémen kívül vagy 5 különböző rendszerről, köztük csöves AN rendszerről, de azt Rudolf jobban tudja nálam, hogy még hány rendszerről. Sajnos amióta megjelentek Rudolf kábelei, a Kondo spc-t nem igen lehet eladni, vagy csak fél ár alatt, pedig sokáig a bekerülési új ár volt, ami alá nem akart menni az eladó. Ezzel nem azt mondom, hogx nincs olyan rendszer, ahol nem jobb a Kondo-t alkalmazni. A Kondo réz hálózati kábel viszont a csöves Kondo vagy AN erősítő kábele. De ez mind nem témája ennek a topiknak.
Az itt lévő az árnyékbokszolásban, a továbbiakban hadd ne vegyek részt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Entreq Silver Minimus , Tiglon TMZ, TMX, Tuning Belt,  Power-R kábelek

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 202

Hozzászólás Szerző: mgus » 2019.04.17., szer. 15:09

marconi írta:
2019.04.17., szer. 14:12
mgus írta:
Én is erre jutottam, anno a phonoval kaptam egy kb 120 e értékű kondo tápkábelt a shigarakihoz, de megtáltosodott amikor bedugtam a mindenhová használt tápkábelemet. (Tizedannyi az értéke)
Mondjuk annál a saját rendszeremben még nem hallottam jobb tápkábalt 150-200e es kategóriáig. Afelett lehet hogy már van...
Mondjuk én ezekbe nem hiszek, egy tizedannyi kábel nem lehet jobb mint egy drágább társa, szerintem csak az lehet hogy az jobban illeszkedett az aktuális rendszeredhez. Ahonnan elhoztam a mostani erősítőmet ott is power-r kábelezés volt bekötve, igazából úgy nagyon nem tudtam belekötni a kábelezésbe vagyis a kapott hangba amit ott produkált.Az erősítőt otthon átnézve tapasztaltam a kondenzátorok teljes kiszáradt állapotát, tehát az akartam mondani ezzel hogy még hibásan is meggyőzőek voltak a hangok amik kijöttek akkor ott akkor, persze itthon már más volt a helyzet. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,DB audio T-rexux,Tuningusz DVD-2200,
Neotech NEI-1002, Furutech Alpha & Nano liquid.

marconi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 47

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.04.17., szer. 14:12

mgus írta:
Én is erre jutottam, anno a phonoval kaptam egy kb 120 e értékű kondo tápkábelt a shigarakihoz, de megtáltosodott amikor bedugtam a mindenhová használt tápkábelemet. (Tizedannyi az értéke)
Mondjuk annál a saját rendszeremben még nem hallottam jobb tápkábalt 150-200e es kategóriáig. Afelett lehet hogy már van...
Pierre Lurne J1, Airtangent 2b, Supex SD900 Super II, 47Lab Shigaraki(Kondo silver), Core Audio Daido PC, Core Audio USB/SPDIF konverter, Ayon CD5s, Takács Jenő OTL twin servo monoblokk, Takács Jenő vFET srpp végfok, Gryphon Guideline GOLD hangfalkábel, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1117

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.04.17., szer. 10:29

hollohazi írta:
mgus írta:

Off:

On.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2019.04.17., szer. 09:33

hollohazi írta:
2019.04.17., szer. 08:26
Soha nem cserélgettem komponest,kábelt. egyebet, mindíg végleges eszköz/hanglánc/vásárlásában, használatában gondolkodtam, kis túlzással egész életem során. Egyetlen kivétel ezért volt, a teljes Kondo kábelezésem lecserélése Radnai power-R kábelekre. Mentésgemre legyen mondva, az előbbiek megvásárlási időpontjában az utóbbiak még nem léteztek, így nem ismerhettem őket. De neked is melegen ajánlom, mert teljesen hibátlanok, jó áron.
Pont erről beszéltem, magad igazolod.
Aztán hogy cseréljek mert te is, miért is? 10éve nem volt változás nálam, pontosabb volt, mert kivettem egy-egy passzív hálózati szűrőt, meg a nem elég hatásos diódás hálózati DC blokkolót.
Ja, és feleztem a Shakti kő állományt, átadtam hosszunak, mert nálam nincs érdemleges hatása. A másikat meghagytam, hátha egyszer talán.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”