Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Heed Audio termékek

Moderátor: huszti-zsolt

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 1

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: dgab » Ma, 10:36

Klaca írta:
Ma, 08:32
dgab írta:
Tegnap, 22:30
akvapark írta:
Tegnap, 17:18

Abban segíts, a pirossal jelölt mi az?
Semmi, ne gondold túl, haladok afelé, hogy minden cserélhető kábel egy gyártótól származzon :smile54:
És gondolom, a gyártót Szilárdnak hívják.
“szilárdságú”, szigorúan kis betűvel.

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 422

Hozzászólás Szerző: Klaca » Ma, 08:32

dgab írta:
Tegnap, 22:30
akvapark írta:
dgab írta:
Tegnap, 14:01

Aztán lecseréltem a tápkábelt, alapvetően az egyenszilárdságú kábelezés felé haladván, semmint bármiféle hiányérzettől vezérelve. Jobb lett (a következő posztban leírom, h miben). Nem nagy a különbség, de hallható, és jól esik. Árban kicsivel a Canamp fele alatt járunk.

Remélem, ez segítség!
Üdv
Semmi, ne gondold túl, haladok afelé, hogy minden cserélhető kábel egy gyártótól származzon :smile54:
És gondolom, a gyártót Szilárdnak hívják.

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: dgab » Tegnap, 22:30

akvapark írta:
dgab írta:
kecstama írta:
2019.12.09., hétf. 18:29
Sziasztok! Lenne egy kérdésem:

Mennyire érzékeny kábelekre, "áramminőségre"? gondolkodik.gif
Szia!

Saját Canamp-sztori.
Bekötöttem az akkori integrált erősítő tape-outjára, kicsit jobb volt, de nem volt lényeges különbség a beépített fejhallgató-erősítőhöz képest. Furcsálltam (főként, hogy korábban egy Questar egészen nagy változást hozott a beépített phonohoz képest), de hát jó, akkor nem rossz ez az integrált chipes dolog.

Később rendszer re-install, ment közvetlenül a phonora, nem volt jó. Ott volt minden, arányos, sávszélek, felbontás, de olyan nyers volt, mint a frissen vágott, kezeletlen deszkalap, a bútorrá válás felé valahol félúton. Sértett, bántott, kellemetlen volt hallgatni.

Egy idő után adódott egy Obelisk Pre, és minden helyre billent! Lehet, hogy másoknak ez egyértelmű, nekem meglepő és nagyon fontos tapasztalat volt: jó előfok nélkül nincs jó hang!

Aztán lecseréltem a tápkábelt, alapvetően az egyenszilárdságú kábelezés felé haladván, semmint bármiféle hiányérzettől vezérelve. Jobb lett (a következő posztban leírom, h miben). Nem nagy a különbség, de hallható, és jól esik. Árban kicsivel a Canamp fele alatt járunk.

Remélem, ez segítség!
Üdv

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 696

Hozzászólás Szerző: akvapark » Tegnap, 17:18

dgab írta:
kecstama írta:

Szia!

Saját Canamp-sztori.
Bekötöttem az akkori integrált erősítő tape-outjára, kicsit jobb volt, de nem volt lényeges különbség a beépített fejhallgató-erősítőhöz képest. Furcsálltam (főként, hogy korábban egy Questar egészen nagy változást hozott a beépített phonohoz képest), de hát jó, akkor nem rossz ez az integrált chipes dolog.

Később rendszer re-install, ment közvetlenül a phonora, nem volt jó. Ott volt minden, arányos, sávszélek, felbontás, de olyan nyers volt, mint a frissen vágott, kezeletlen deszkalap, a bútorrá válás felé valahol félúton. Sértett, bántott, kellemetlen volt hallgatni.

Egy idő után adódott egy Obelisk Pre, és minden helyre billent! Lehet, hogy másoknak ez egyértelmű, nekem meglepő és nagyon fontos tapasztalat volt: jó előfok nélkül nincs jó hang!

Remélem, ez segítség!
Üdv

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1228

Hozzászólás Szerző: trane » Tegnap, 14:16

mishow írta:
Tegnap, 13:47
A megjegyzésem arra vonatkozott, hogy tapasztalataim szerint akinél egyszer télleg betalál a Heed hang, az utána már nem kalandozik másfelé - érzékenyebb lelkű fórumtársak kedvéért meg ott volt a mosolygós szmájli ;)

Váteszként pedig már rég nem tetszelgek magam előtt sem, pláne nem tenném ezt máshol, de azért a Mester megszólítás jól esett :kapdelm:
a görög mitológia és a ráépült életfoma számtalan csodálatos lélekkel :smile32: ajándékozott meg bennünket, akik hatása a mai napig életünk fontos részéül szolgál - ezek egyike rhétór Arisztophanész volt... :smile53:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: dgab » Tegnap, 14:15

És hogy miben lett jobb. Nincs sok tapasztalatom, de az alapján kábel és kábel (szolgáljon bármilyen célt) között van különbség. A jó kábel mindig precízebb hangokat, neutrálisabb frekvenciamenetet, nagyobb dinamikát hoz. Ezen jellemzők mentén történő előrelépés definíció szerint célja a magas hanghűségű zenevisszaadásnak, ezért károsnak tartom, ha ezt egy pejoratív “hifizés” címkével elintézzük. Az egy más témahalmaz, és természetesen kell róla beszélgetni, hogy ki, mit, mennyiért, hogyan árul. De a jó kábelek szerepét tagadni szerintem butaság.

A nem túl sok tapasztalatom szerint a Heed elektronikák azért (is) nagyszerűek, mert az összes, a fenti “hifizés” címke alá besorolható dolog használatba vételével a zene, ami a végén kijön, sosem lesz kevesen. Az, hogy a szintén a fenti értelemben vett esetleges hangminőség-javulás kinek-kinek személy szerint tetszik-e, pedig csak egyféleképp derülhet ki.

dgab
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: dgab » Tegnap, 14:01

kecstama írta:

Szia!

Saját Canamp-sztori.

Remélem, ez segítség!
Üdv

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 815

Hozzászólás Szerző: mishow » Tegnap, 13:52

mgus írta:
Tegnap, 11:34
És mi lenne ha még ki is használná a kábelek adta lehetőséget?
Semmi. Kapna egy másik hangot :D

mishow
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: mishow » Tegnap, 13:47

trane írta:
Tegnap, 13:01
mishow írta:
Tegnap, 09:17
...A többiek meg előbb-utóbb úgyis eladják a Heed motyójukat, és vesznek helyette hifit :rolleyes: de ezzel sincs semmi gond...
...lehet, van másik, netán több, személyre-szabott igazság is, ó Mester
A megjegyzésem arra vonatkozott, hogy tapasztalataim szerint akinél egyszer télleg betalál a Heed hang, az utána már nem kalandozik másfelé - érzékenyebb lelkű fórumtársak kedvéért meg ott volt a mosolygós szmájli ;)

Váteszként pedig már rég nem tetszelgek magam előtt sem, pláne nem tenném ezt máshol, de azért a Mester megszólítás jól esett :kapdelm:

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 246

Hozzászólás Szerző: SoXxX » Tegnap, 13:46

Ha már Nordost Odin (de szinte bármelyik cardast is mondhatnám vagy akár audioquestet).
Érdekes tény, hogy kínából megrendelhető az 1:1-es "hamisítványuk", olyan 5-10%-os áron (vagy alacsonyabban).

Egyszer poénból egy ismerős rendelt is egyet. A kábeleket szétszedve is teljesen megegyező volt a gyárival. Felmerül a kérdés, hogy nem-e ugyanonnan származott mint az eredeti, csak nem volt annyira túlárazva?
Ha nem eretnekség ilyet mondani, a hangja is teljesen megegyező volt.

A válasz megadását mindenkire rábízom:)

trane
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: trane » Tegnap, 13:01

mishow írta:
Tegnap, 09:17
...A többiek meg előbb-utóbb úgyis eladják a Heed motyójukat, és vesznek helyette hifit :rolleyes: de ezzel sincs semmi gond...
...lehet, van másik, netán több, személyre-szabott igazság is, ó Mester :yingyang:

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 277

Hozzászólás Szerző: mgus » Tegnap, 11:34

És mi lenne ha még ki is használná a kábelek adta lehetőséget, mondjuk Nordost Odinra optimalizálná a rendszereit, egyébként már lassan ott tart a dolog. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,DB audio T-rexux,Tuningusz DVD-2200,
Neotech NEI-1002, Furutech Alpha & Nano liquid.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1155

Hozzászólás Szerző: Shimano » Tegnap, 10:05

Azok a fránya drótok. :D
Nekem az az érzésem,hogy ha egyben van a hang,tehát ha azt egy kerek egésznek érezzük,és amit szívesen is hallgatunk mert élvezzük,akkor a felbontás növeléséért vívott további "harc" drótokkal,meg az egyéb kütyükkel a zenei élményt már nem emeli.Rövid távon lehet,de egy idő után mikor már bevésődik az új-más hang is,azaz megszoktuk azt,akkor a zenei élménnyel kb ott leszünk ahonnét elindultunk.

mishow
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: mishow » Tegnap, 09:17

kecstama írta:
Pár napja vettem egy Canamp-ot ... Mennyire érzékeny kábelekre?
A kérdésed kissé "darázsfészek" mert a kábelezés ma a hifi egyik erősen (túl)hypeolt ágazata.
Éppen ezért nem is foglalnék állást abban a témakörben, arra ott a kábeles totyik, amúgy meg részemről itt és most annyit, hogy "virágozzék minden virág!"

A konkrét kérdésedre válaszul a saját tapasztalatomat tudom leírni a Heed / kábel témában: amikor még csak ismerkedtem a Heed készülékekkel és a Heed hanggal, mint "rendes" hifistát, engem is izgatott az általad feltett kábel kérdés.
Ki is próbáltam néhány dolgot, olcsót/drágát/nagy nevet/DIY titkos csodafegyvert. Azt tapasztaltam, hogy mindegyik elvitte a hangot valamelyik irányba, hozzátett/elvett a hangzás egyes elemeihez. Áthelyezte a hangsúlyokat, egyes paraméterek jobban tetszettek a változások után, mások inkább zavartak ... szóval pont úgy, mint amikor a kábellel próbáljuk hangolni a rendszert.

Igenám, de ahogy megismertem, mondhatom úgy, megtanultam a Heed hangot (igen, azt is kell!), rájöttem, mit is jelent a "Forget Hifi, Remember Music" szlogen. Ahogy előttem Hukkle fórumtárs írta: "Lerakod, használod .. zenét hallgatsz rajta."
Nem véletlen, hogy amikor visszakeresel a Heed topicban, azoktól a userektől, akik megértették ezt, folyamatosan azt olvashatod: mióta Heed van, megszűnt a kütyüzés. A többiek meg előbb-utóbb úgyis eladják a Heed motyójukat, és vesznek helyette hifit :rolleyes: de ezzel sincs semmi gond (l.fent: Virágozzék .. )

Nálam a kütyüzésnek mindig az lett a vége, hogy maradt a villanydrót, egyszerűen azzal volt kerek egész a hang, nem húzott semerre, szólt a zene oxt jónapot :D Amióta összeállt a mostani teljes Heed lánc, már kifejezetten kerülöm, hogy bárhol változtatnom kelljen benne, mert épp ezt a kerek egyensúlyt nem szeretném többet megbontani.
OK, tudom, vannak olyan fórumtársak, aki nem komputerzsinórt használnak, de tudomásom szerint ahogy megtalálták, ami tetszik, ők is megálltak, és nem kísérleteznek tovább.

Úgyhogy ugyanazt tudom mondani, amit trane kolléga írt kettővel ezelőtt: csak akkor kezdj el kísérletezni (kütyüzni), ha úgy érzed, ezzel a felállással valós hiányérzeted van a hanggal kapcsolatban.
Csak azért a gondolatért, mert ez most jó, és egy másik kábellel mennyivel jobb lehetne, ne kezd el kütyüzni!
Ezt ugyanis hifibogárnak hívják. Ismerem, megcsípett párszor. Kártékony rovar, a csípése csúnya viszketést okoz, a gyógyítása hosszú és drága folyamat :smile51:

Tehát részemről egy igen határozott +1 szavazat a komputerzsinór mellett, járasd és hallgasd a rendszert, sok örömteli zenét hozzá :smile32:

hukkle
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 180

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2019.12.10., kedd 21:32

Nekem az első "Heed" termék egy canamp klón 31_1_21.gif volt.

A cloneban minden jobb minőségű alkatrész volt. Valami közepesen drága tápkábel is volt ott. Gyakorlatilag hifis hangzás... némi zeneiség volt

.. de aztán hallottam az eredeti canampot.. sima pc zsinórral.

Az originalt meg jobb volt hallgatni. Termék megjelenése volt.... befejezett dolog. Lerakod, használod, tehát zenét hallgatsz rajta.

Szóval kábel helyett cd-t vagy lemezt vegyél! e

kecstama írta:

Pár napja vettem egy Canamp-ot, röviden tömören besz**tam a hangjától :smile29: , az erősítőm "integrált" fejes erőlködője vicc ehhez képest, na de jöjjön a kérdés maga:

Nemrég kezdtem bele a hifizésbe, kezdőnek számítok, sok helyen olvasgattam kábelek stb. iránt, de tapasztalatom még nincs,
nem tudom mennyire higgyek a "mostani" kábel/tápkábel istenítésnek, számomra kicsit szürreális hogy XY e. forintért vesznek tápkábeleket, "virtuális földeket" stb. de néha-néha van egy kis igazság bennük.

Válaszokat köszönöm! :smile53:

Heed

trane
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.12.09., hétf. 18:34

kecstama írta:

Pár napja vettem egy Canamp-ot, röviden tömören besz**tam a hangjától :smile29: , az erősítőm "integrált" fejes erőlködője vicc ehhez képest, na de jöjjön a kérdés maga:

Nemrég kezdtem bele a hifizésbe, kezdőnek számítok, sok helyen olvasgattam kábelek stb. iránt, de tapasztalatom még nincs,
nem tudom mennyire higgyek a "mostani" kábel/tápkábel istenítésnek, számomra kicsit szürreális hogy XY e. forintért vesznek tápkábeleket, "virtuális földeket" stb. de néha-néha van egy kis igazság bennük.

szvsz élvezd, amit hallasz 36_3_1.gif - majd ráérsz, ha lesz valós (ie. hiányérzetből-adódó) késztetésed kábelezni leborulok.gif

kecstama
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: kecstama » 2019.12.09., hétf. 18:29

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2165

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.12.05., csüt. 10:12

gyuszmo írta:
2019.12.05., csüt. 06:45
Kedves Zsolt! A Kubrick alatti u base-ről van valami információd, tapasztalatod? Köszönöm.
Nincs. Igor ígérte, hogy ha jön legközelebb, akkor hoz egyet kipróbálni, de ez még nem történt meg. Vizuálisan mindenesetre nagyon jót tesz a Kubricknak, már ezért megéri! :smile32:

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 663

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2019.12.05., csüt. 06:45

Kedves Zsolt! A Kubrick alatti u base-ről van valami információd, tapasztalatod? Köszönöm.

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

trane
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.12.04., szer. 23:43

huszti-zsolt írta:
2019.12.04., szer. 23:08
Az öreg már nagyon régóta visszavonult. Mióta én ismerem egyáltalán a márkát, már "csak" az újakat ismerem, ami az ifjabb Jean-Marie Reynaud nevéhez köthető. Azok eddig szinte az egyetlen olyan francia dobozok, amiket el tudok fogadni. Ezt a láncot egyébként így együtt nem hallottam (a litván képviselőnk állította össze egy kiállításon) de bizalomgerjesztő kombináció.
köszi szépen leborulok.gif - meglátjuk... :rolleyes:
("az öreg" 2011-ben elhalálozott... sad.gif )

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.12.04., szer. 23:08

trane írta:
2019.12.04., szer. 22:54
huszti-zsolt írta:
2019.12.04., szer. 22:47
...
hallottad őket együtt, Zsolt? :rolleyes: azért is kérdezem, mert azt írják, mióta JMR eltávozott e dimenzióból, más lett a Hang> milyen? gondolkodik.gif
Az öreg már nagyon régóta visszavonult. Mióta én ismerem egyáltalán a márkát, már "csak" az újakat ismerem, ami az ifjabb Jean-Marie Reynaud nevéhez köthető. Azok eddig szinte az egyetlen olyan francia dobozok, amiket el tudok fogadni. Ezt a láncot egyébként így együtt nem hallottam (a litván képviselőnk állította össze egy kiállításon) de bizalomgerjesztő kombináció.

trane
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.12.04., szer. 22:54

huszti-zsolt írta:
2019.12.04., szer. 22:47
...
hallottad őket együtt, Zsolt? :rolleyes: azért is kérdezem, mert azt írják, mióta JMR eltávozott e dimenzióból, más lett a Hang> milyen? gondolkodik.gif

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.12.04., szer. 22:47

audiogourmet-litvania.jpg
audiogourmet-litvania.jpg (440.69 KiB) Megtekintve 1047 alkalommal

kopaszbarack
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 28

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack » 2019.12.01., vas. 11:10

Heed Speacord h.s.kábel a Jófogáson https://www.jofogas.hu/heves/Heed_Audio ... 785583.htm
Nekem biamp-hoz kevés lenne. (tudom, hogy nem hirdetés topik, de hátha érdekel valakit)
Ez itt az a hely ahól az objektív is szubjektív.

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2019.11.27., szer. 23:26

Válasz küldése

Vissza: “Zsolt Audio”