Heed Audio termékek

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1236

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2020.04.05., vas. 18:23

the_real_mayan írta:
2020.04.03., pén. 06:08
Az omega egyébként nekem nagyon úgy tűnik hogy ugyanaz mint a PM, max pár alkatrész lehet más amivel kicsit másabb a hang, thesis-esebb. Ugyanez a helyzet az obelisk 3-nál is. Nagyon apró változtatások voltak csak. Ez most lehet hogy eretnekség lesz, de leírom: szerintem egyáltalán nem olyan nagy az evolúció és különbség a legújabb és legdrágább heed erősítők és a legrégebbiek -
Egy kicsit visszatérve erre,és belegondolva arra hogy pl az si2 után mennyi munkaóra és kisérletezés lehetett az utód si3-al is mire az ebben a formában elkészülhetett,akkor azt nem nevezném apró változtatásnak.Ha csak azt nézzük ami laikus szemmel is egyből feltűnik,tehát a nagy dac kártya használatának a lehetősége mint opció,ami miatt teljesen át is kellett tervezni az erősítőt,hát arra nem lehet azt mondani hogy csak apró változtatás és pár alkatrész,mert nem kis feladat lehetett ezt véghez vinni,és akkor még ott a többi változtatás,ami lehet fel sem tűnik laikusként.Nem is csak kicsit lett másabb a hangja mint az elődnek,én legalábbis így érzem.
Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ne gondolja senki azt hogy ami ránézésre hasonlónak tűnik,abban nincs is sok munka és csak apróságok is a változtatások,mert ez nem így van.Zsolt tudna erről mesélni ha itt lenne,de sajna nincs már,csak ritkán. sad.gif
A hangsugárzóknál ugyanez a helyzet.Nagyon sok munkaóra és kisérletezés van abban még egy egy típus elkészül.

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 217

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2020.04.03., pén. 20:25

Az Audioquest Dragonfly tényleg nem rossz amúgy... addig amíg a mögötte lévő notebook, pc konzumer kategória. Nekem már a Raspberry Pi is komoly feltisztulást hozott.

No offence: de csak az aláírást nézve, egy komolyabb, thesis lánca az alcor snugbook noti palacknyak lesz.

the_real_mayan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 63

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan » 2020.04.03., pén. 19:19

Mathias írta:
2020.04.03., pén. 11:20
Mindenesetre ha áttérnél Lambda+Omegáról a sokkal, sokkal pénztárca barátabb(főleg ha nincs is nagy különbség) Dragonfly+PM-ekre akkor mindenképp küldj nekem privit még mielőtt meghirdeted a Thesiseket! :)
Értettem :D :smile32:
alcor snugbook, audioquest dragonfly, heed thesis lambda + 2 x omega, dynaudio audience 42

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2320

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2020.04.03., pén. 13:36

Szolgálati közlemény!

A koronavírus miatt kihirdetett járványügyi vészhelyzetre való tekintettel a Heed Audio ügyfelek felé személyes ügyintézést nem vállal. Így a szerviztevékenység is csak futárszolgálattal vagy postai úton történő küldés által lenne elképzelhető. Azonban a cégnél csak ügyeleti tevékenységet látunk el délelőtt 8 és 12 óra között, így félő, hogy a hozzánk érkező csomagok kézbesítése csúszik vagy nem lehetséges. Továbbá a kollégák is csak rész munkaidőben dolgoznak, így egy-egy készülék várhatóan nagyon hosszú időt töltene nálunk, semmilyen határidőt garantálni nem tudok.
Ezért arra kérek mindenkit, hogy ilyen jellegű problémájával várja meg a vészhelyzet végét.
Sajnálom a kialakult helyzetet, mindenkitől megértést és elnézést kérek, de ez most egy 'vis maior' szituáció.

Bízva a mihamarabbi enyhülésben és pozitív fordulatban, üdvözlettel:
Zsolt
#maradjotthon

Ps.: Telefonon illetve e-mailben természetesen továbbra is állok rendelkezésre:
+36209568007
zsoltaudio@gmail.com
info@heedaudio.com

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2020.04.03., pén. 12:45

the_real_mayan írta:
Ez most lehet hogy eretnekség lesz, de leírom: szerintem egyáltalán nem olyan nagy az evolúció és különbség a legújabb és legdrágább heed erősítők és a legrégebbiek - és akkoriban még olcsók közt, - mint azt a gyártó szeretné hogy higgyük. Mondom ezt úgy hogy nagyjából az egész palettát volt szerencsém birtokolni. Tökéletesen boldog lehet az ember bármelyik heed erősítővel hiányérzet nélkül, bármeddig. ;peace;
A gyártó csak azt szeretné,ha mindenki megtalálná azt amit az utolsó mondatodban írtál.A különbség a régi és új készülékek közt elég nagy a mért műszaki paraméterekben,a kivitelezésben,és ezzel együtt hangzásban is,az élvezhetőség viszont nem a műszaki fejlettségi szint függvénye,ha nem inkább annak hogy egymásra talál e a nyújtott hang a hallgatói igénnyel,és elvárással.
Egyépként ha már felmerült a thesis lánc,és azon gondolkodva hogy nekem milyen felállásban is lehetne az jó,akkor így hallatlanban a thesis cd játszóra,az analóg előfokra,és a sztereo végfokra tenném a voksom az enigma 5 mellett.Egyszerű és nagyszerű lehetne ez a rendszer.Három készülék mint most,szóval én ezzel indítanék,aztán hogy hová jutnék,az már más kérdés. :D

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 171

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2020.04.03., pén. 11:20

the_real_mayan írta:
Akkor jó hogy nem olyanom van :D :smile32:
Miért? Mit számítana, ha neked amúgy pont az kellene és nálad bevált volna?
egyébként dragonfly dac-ról hallgatom a thesis rendszert,
Ezt nem teljesen értem. A dragonflynak nem fej-/fülhallgatós kimenete van, ami gyakorlatilag azt jelenti hogy DAC + előfok + fejhallgatóerősítő a kimeneti lánc? Lehet hogy ezután tényleg nem érdemes egy előfokot még bekötni. Rendes vonalszintű kimenetű DAC-al nem próbáltad?

Visszatérve még az előfok kérdésére: Nálam anno a viszonylag magasabb kategóriás Marantz HM erősítőre(előfok-ként használva) voltak kötve a Canopus végfokok. Aztán jött a Luna előfok és az iszonyat nagyot dobott a hangon. Nélküle úgy szólt, szólt, de úgy sehogy. Lunával meg jöttek a finomságok, az érzelmek. Szóval én hiszek az előfokokban. :)
Az omega egyébként nekem nagyon úgy tűnik hogy ugyanaz mint a PM, max pár alkatrész lehet más amivel kicsit másabb a hang, thesis-esebb.
Hát nem tudom. Nekem a PM-ek valahogy soha nem jöttek be, amikor Zsoltnál valami rendezvényeken hallottam őket. Valahogy mintha a többi Heed terméktől eltérően kicsit szétzilálnák, szétszednék a zenét, kicsit kevésbé könnyed, kevésbé hihető volt nekem az előadásuk, kicsit mesterkéltebbeknek hatottak nekem. (legalábbis Heed mércével mérve ez az érzés maradt meg róluk)
Ezzel szemben a Thesis-ek, különösen az Omega, hihetetlen gördülékenyek, könnyedek, eszköztelenek, jó ritmusúak, belevonnak a zenébe, annyira hogy tényleg "forget hi-fi" van és csak a zenét élvezed mégha amúgy úgy is ültél le hogy na most jól kielemzem hogy is szól a Thesis.
Persze én csak Zsoltnál hallottam párszor ezeket, nem éltem velük együtt.
Mindenesetre ha áttérnél Lambda+Omegáról a sokkal, sokkal pénztárca barátabb(főleg ha nincs is nagy különbség) Dragonfly+PM-ekre akkor mindenképp küldj nekem privit még mielőtt meghirdeted a Thesiseket! :)

the_real_mayan
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan » 2020.04.03., pén. 06:08

hukkle írta:
2020.04.02., csüt. 22:21
Thesis Alpha szerintem nem találta meg a közönségét.
Akkor jó hogy nem olyanom van :D :smile32: egyébként dragonfly dac-ról hallgatom a thesis rendszert, és kipróbáltam előfok nélkül direktbe a dac-ról hajtani is az omegákat. Nagyon érdekes a különbség, a lambda előfokkal és anélkül eléggé más a kapott hang, de nem tudom megmondani melyik a jobb. Mindig az a verzió volt a jobb amelyiket éppen hallgattam. :D Direkt dac-ról hajtva függöny elhúz, napfény árad, kristálytiszta levegő, de kissé steril, és mintha kicsit kevesebb energia lenne a hangban. A lambdával együtt ezzel szemben teltebb, energikusabb, "kövérebb" hangzást kaptam, több méllyel és gazdagabb, életszerűbb középtartománnyal. Régebben volt obelisk PM párom is, azt is hallgattam direktben és PRE-vel is, ott is nagyon hasonló volt a helyzet. Ezzel együtt akkor jobban tetszett direktben hallgatva, kifinomultabbnak hallottam. Az omega egyébként nekem nagyon úgy tűnik hogy ugyanaz mint a PM, max pár alkatrész lehet más amivel kicsit másabb a hang, thesis-esebb. Ugyanez a helyzet az obelisk 3-nál is. Nagyon apró változtatások voltak csak. Ez most lehet hogy eretnekség lesz, de leírom: szerintem egyáltalán nem olyan nagy az evolúció és különbség a legújabb és legdrágább heed erősítők és a legrégebbiek - és akkoriban még olcsók közt, - mint azt a gyártó szeretné hogy higgyük. Mondom ezt úgy hogy nagyjából az egész palettát volt szerencsém birtokolni. Tökéletesen boldog lehet az ember bármelyik heed erősítővel hiányérzet nélkül, bármeddig. ;peace;
alcor snugbook, audioquest dragonfly, heed thesis lambda + 2 x omega, dynaudio audience 42

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2020.04.02., csüt. 22:21

Thesis Alpha szerintem nem találta meg a közönségét.

Ha lenne pénzem Thesis sorozatra, akkor inkább az analóg előfokat vennék külön DAC-al.

the_real_mayan írta:
2020.03.31., kedd 17:48
A thesis alpha előfok eltűnt a kínálatból... Megszűnt ? Tud valaki valamit a thesis sorozat jövőjéről ? :rolleyes:

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 633

Hozzászólás Szerző: Ear » 2020.04.02., csüt. 13:55

Skipper írta:
2020.04.02., csüt. 13:43
Köszi; HZS-nek van most olyan közösségi felülete, ahol elérhető? (Ugye se itt, se a "régi" blogon nincs már :( )
Email meg telefon.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Skipper » 2020.04.02., csüt. 13:43

Köszi; HZS-nek van most olyan közösségi felülete, ahol elérhető? (Ugye se itt, se a "régi" blogon nincs már :( )

baka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

Hozzászólás Szerző: baka » 2020.04.02., csüt. 13:01

Skipper írta:
2020.04.02., csüt. 08:45
Engem is picit felpiszkált (újra) a hirdetett Nexus MX mono - melyik jelnelegi Heed termékhez áll a legközelebb?
PM vagy esetleg Thesis Omega?
A PM ill. Thesis Omega lényegesen messzebb áll rokonságban a Nexus MX-től, ellentétben az említett PAS100/S100-al. Utóbbiak egyeneságiak.
Előfok szempontjából nem tudom van-e a jelenlegi kínálatban, ami szinergikus viszonyban lenne velük. Ezt gondolom a gyártótól kellene megkérdezni.
Én jelenleg négy ilyen "dobozt" hajtok egy Bryston előfokkal. Nehezen (sehogy) nem tudok elképzelni jobbat.

Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: Skipper » 2020.04.02., csüt. 08:45

Engem is picit felpiszkált (újra) a hirdetett Nexus MX mono - melyik jelnelegi Heed termékhez áll a legközelebb?
PM vagy esetleg Thesis Omega?
(2008 környékén volt nálam pár hétig egy PAS100/S100 mutáció, az nagyon tetszett, csak akkor még nem volt keretem egy normális Heed előfokra hozzájuk - a Luna nem igazán passzolt oda).

BLX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 247

Hozzászólás Szerző: BLX » 2020.04.01., szer. 21:16

vkz írta:
2020.04.01., szer. 20:03
the_real_mayan írta:
A thesis alpha előfok eltűnt a kínálatból... Megszűnt ? Tud valaki valamit a thesis sorozat jövőjéről ? :rolleyes:
Lehet van összefüggés.

https://www.facebook.com/pg/HeedAudio/posts/
Nagyon gusztusos az új DA kártya a Lagrange-hoz. :smile32:
Jó zenék > Főleg magyar és angol eszközökön > Alisca Orange, Etalon, hiVOX, VibaVoice, RIF Audio, Zsolt Audio, Creek, Epos, Royd

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 110

Hozzászólás Szerző: vkz » 2020.04.01., szer. 20:03

the_real_mayan írta:
Lehet van összefüggés.

https://www.facebook.com/pg/HeedAudio/posts/

the_real_mayan
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: the_real_mayan » 2020.03.31., kedd 17:48

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 726

Hozzászólás Szerző: akvapark » 2020.03.30., hétf. 11:53

Csak úgy:
HiFi.2.JPG
HiFi.2.JPG (346.49 KiB) Megtekintve 1157 alkalommal

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

gyt
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 190

Hozzászólás Szerző: gyt » 2020.03.27., pén. 12:39

hukkle írta:
2020.03.27., pén. 09:49
31_1_21.gif

"Szóval egy Heed thesis előfok vagy sztereó végfok éri meg első lépésként."

Szerintem mindegy. Úgyis meglesz mindkettő... :)

gyt

Heed, Soulines, Power-R

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2020.03.27., pén. 10:42

Egyszerű ez,bár a jelenlegi helyzetben nem is annyira sad.gif ,de meg kell hallgatni otthon,és ezután dönteni.Én arra tippelnék hogy ha már van pl egy obelisk végfok,akkor a thesis előfok lehet az előrébb vivő első lépés,de ha ez felmerül kérdésként,akkor úgy is az lesz a vége hogy thesis elő és végfok,szóval lényegében mindegy is hogy hol kezdünk. :D

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1409

Hozzászólás Szerző: trane » 2020.03.27., pén. 10:05

hukkle írta:
2020.03.27., pén. 09:49
...Szóval egy Heed thesis előfok vagy sztereó végfok éri meg első lépésként.

A thesis phono, mint funkcionálisan előfok
gyakorlatilag leiskolázott minden korábban általam hallott forráskészüléket.

Sokan a jó végfokra esküsznek, keveset hallani a jó előfok méltatásáról.

Ez bővebben az érdeklődésem lényege

Fiskális oldalról annyi, hogy egyszerre a kettőre nagyon nem lesz pénz, de már készülök és "álmodozás" van.
ha az a cél, aminek innét látszik, azaz egy Heed Thesis elő/végfok kombó, akkor szvsz a jelenlegi helyzeted mérd föl, és aszerint vásárolj gondolkodik.gif . egy példával: ha a jelenlegi végfokod/integráltad jól meg tudja hajtani a hangfalaidat (és - integált esetében - van rajta pre-in), akkor vedd meg az előfokot elsőként leborulok.gif . ha viszont érzed, a teljesítmény-többlet (vagy bármi) miatt a mostanihoz képest jobb lenne a végfok, azt lépd meg először :yingyang: . egyetemlegesen viszont és sajna olyan, hogy az elő- vagy végfok kell-e, hogy 'jobb' legyen, nincs :ohnoohnoohno:

ennél konkrétabban Heed-ügyben pedig azt hiszem, HZS tud csak segíteni :rolleyes:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2020.03.27., pén. 09:49

31_1_21.gif

A prediktív bevitel legyőzött.

Szóval egy Heed thesis előfok vagy sztereó végfok éri meg első lépésként.

A thesis phono, mint funkcionálisan előfok
gyakorlatilag leiskolázott minden korábban általam hallott forráskészüléket.

Sokan a jó végfokra esküsznek, keveset hallani a jó előfok méltatásáról.

Ez bővebben az érdeklődésem lényege

Fiskális oldalról annyi, hogy egyszerre a kettőre nagyon nem lesz pénz, de már készülök és "álmodozás" van.

Eunos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)

Hozzászólás Szerző: Eunos » 2020.03.27., pén. 09:22

:smile29: Előfok-utófok?

vkz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 110

Hozzászólás Szerző: vkz » 2020.03.27., pén. 08:35

hukkle írta:
2020.03.26., csüt. 22:46
Viszont egy kérdés....elődök vagy sztereó végfok jobb Thesis szériában elsőre :-)
Öö... mit szerettél volna kérdezni? :D

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2020.03.26., csüt. 22:46

Viszont egy kérdés....elődök vagy sztereó végfok jobb Thesis szériában elsőre :-)

hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2020.03.26., csüt. 22:44

Nekem volt Dactilus 3 most van Abacus. A Dactilus külső tápjával egy melegebb hang volt, az Abacus teljesen más, modern hangzási irányvonal. DA nem volt nekem.

Szerintem a kis és nagy kártya kifejezés kicsit(muhaha... szóvic) megtévesztő lehet. Ahogy a verziószámok is, a nagyobb méret nem jelent olyan többletet, ami halmazszerűen a kisebbet is magába foglalja.

Ha az Abacust egybevetem az si 3 kis dac kártyájával, egyértelmű, hogy minden hallható paraméterben jobb az Abacus.

Sokáig nem is használtam az si digit kártyáját.

Mostanában pedig a kis kártyával zenélgetek...

Nem tudom... szubjektív ez nagyon.

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 861

Hozzászólás Szerző: Doky » 2020.03.26., csüt. 21:28

adodaniel írta:
2020.03.24., kedd 07:35
Si mk2-be milyen Dac kártyát lehet tenni, illetve érdemes-e vele foglalkozni egy Dactilus 3 + Q-PSU kombóval szemben?
Mint ahogy már leírták... ki kell próbálni.
Nekem Obelisk si 2-vel és Dactilus Plus (II) van tapasztalatom (saját gyári tápjával).
Esetemben az Obeliskhez vettem az 1.2-es kártyát majd jött a Plus 1.0-ás kártyával.
Az 1.2-es kártya zeneibb volt mind2 készülékbe.
Viszont a slotba helyezve nekem jobb volt talán a rövid jelút miatt talan a Dactilushoz nem jó kabelt használtam (mondjuk Zimonyi Attila kábelen nem a szűk keresztmetszet)...
Viszont a jelszint az 1.2-es kártyával alacsonyabb volt az Obeliskben (későbbi elméletben ezért született meg az 1.3-as kártya... ha nem így van akkor sorry de így tudom).
Tehát az 1.2 mindenhol jó de az 1.3 inkább az Obeliskbe passzol.

Aztán mikor el kellett adnom az Obelisket az 1.2 ment a Dactilusba (efektive Dactilus II lett) az 1.0 pedig el lett cserélve ha jol emlekszem...
Egyébként nekem az 1.0 is tetszett!
Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”