Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Pc alapú audio lejátszás

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1977

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 » Tegnap, 11:54

Hátha érdekel valakit HDPlex Dc-to-ATX konverzió és EVGA Nu Audio kártya kapcsán:

"There is a new Version 2.1 of the 400W DC-ATX that is now available to order.

Another improvement in Version 2.1 of the 400W DC-ATX ... the 4-pin output for SATA devices has been changed to a 6-pin output which now supports 3.3V devices like the EVGA Nu Audio card. The prior version supported only 5V or 12V."

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.11.15., pén. 09:36

juliush írta:
2019.11.15., pén. 08:52
kaef2 írta:
2019.11.15., pén. 08:19
Nekem nagyon rosszak a tapasztalataim a viszonylag olcsó, gyenge CPU-kat és kevés RAM-ot használó, közvetlenül a NAS-on futó média megoldásokkal, általában nagyon lassúak, akár Roon is, például. Legfeljebb csak arra jók, hogy mondjuk a Tidalt ilyen módon futtassuk egy pár száz cd-nyi háttértáron lévő, max 1-2 TB-nyi zenével.
Nálam a 2-magos Celeron processzoros Synology DS218+ 6GB-ra bővített RAM-mal, külső USB-s SSD meghajtóra telepített Roon-nal szépen kezel kb. 3100 lokális albumot és a TIDAL-t. Azért a konverzió már sok neki.
Igen, ennyi zenéhez a 6 GB RAM a praktikus minimum, de sokan csak 2 GB-tal veszik, az meg nagyon kevés.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1058

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.15., pén. 08:52

kaef2 írta:
2019.11.15., pén. 08:19
Nekem nagyon rosszak a tapasztalataim a viszonylag olcsó, gyenge CPU-kat és kevés RAM-ot használó, közvetlenül a NAS-on futó média megoldásokkal, általában nagyon lassúak, akár Roon is, például. Legfeljebb csak arra jók, hogy mondjuk a Tidalt ilyen módon futtassuk egy pár száz cd-nyi háttértáron lévő, max 1-2 TB-nyi zenével.
Nálam a 2-magos Celeron processzoros Synology DS218+ 6GB-ra bővített RAM-mal, külső USB-s SSD meghajtóra telepített Roon-nal szépen kezel kb. 3100 lokális albumot és a TIDAL-t. Azért a konverzió már sok neki.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.11.15., pén. 08:21

juliush írta:
2019.11.15., pén. 07:43
juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:14
Mathias írta:
2019.11.14., csüt. 20:59
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! Blablabla...
A mintavételi frekvencia követéséhez feljebb kell lépni a Focusrite RedNet eszközeihez, ha jól értettem, de ilyesmit nem volt alkalmam kipróbálni.
Igen, de ott sem mindegy, hogy az eszközön milyen firmware fut és milyen Audinate chip van a gépben.

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.11.15., pén. 08:19

Mathias írta:
2019.11.15., pén. 07:26
juliush írta:
Mathias írta:
Ha a NASon közvetlenül be lehetne állítani kimenetként és váltogatná automatikusan a mitavételi frekit, azonnal vennék egyet.
Szerintem itt van némi félreértés! A NAS valójában nem más, mint egy célszámítógép...

Amennyiben az alkalmazás tartalmaz olyan funkcionalitást ÉS a NAS hardver erőforrásai (processor sebesség, RAM) lehetővé teszik, akkor a NAS képessé válhat a formátumok közötti konverzióra, beleértve a mintavételi frekvenciát is. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Nem hiszem hogy lenne félreértés. A NAS-okon most is futhat lejátszó szoftver és ha pl van egy USB DAC rákötve, akkor azon keresztül tud lejátszani. A lejátszó szoftver jó esetben nem konvertál mintavételi frekik között, ha 44,1kHz-et kell lejátszani akkor azt tolja ki, ha 96kHz-et, akkor azt. Én arra gondoltam, hogy ha ezt a Dante AVIO adapter driverét fel lehetne rakni a NAS-ra akkor ki lehetne választani a NAS-on mint kimenetet és ki lehetne próbálni milyen.(a mintavételi freki automatikus igazodása a lejátszott anyaghoz lehet csak az én preferenciám, de nem ártana ha tudna ilyet, és akkor konvertálni se kell) Lehet külön PC-vel jobb lenne a hangminőség, ki tudja, kipróbálhatná mindenki mi a jobb, de lehet sokaknak így is elég lenne és akkor egy NAS + egy 200euro alatti kütyüvel meg lehetne oldani és akkor nem kell külön lejátszó PC vagy streamer.
Mindenesetre ez csak teoretikus dolog részemről, mert nem megy ez a konkrét kütyü linux alól és nem tud mintavételi frekik között váltogatni.

A Dante tudomásom szerint nem megy Linuxon. Amennyiben a NAS szoftver valamilyen nem Linuxos, hanem mondjuk embedded Windows, akkor még akár működhetne is.

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 136

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2019.11.15., pén. 07:59

juliush írta:
2019.11.15., pén. 07:43
Reggel, kicsit kipihentebben azt hiszem végre felfogtam a kérdésed lényegét! Ha jól értem, olyan megoldást szeretnél, amelyben az AVIO adaptert közvetlenül beállíthatod lejátszó zónaként a NAS-on futó Roon Core-ban és ráadásul kövesse is a mintavételi freki változásait automatikusan. Sajnos mivel a Roon architektúrájának egyik alapvető eleme a különböző funcionalitású hálózati eszközök (Core, Control, Output) közötti saját protokoll (RAAT) használata, mindenképp kell a Dante felé egy Bridge.
Nem ragaszkodom a Roonhoz, más NAS-on futó lejátszó is megfelelhetne nekem.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.15., pén. 07:45

Na ezt jól időzítettük! :D
Gyula 

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.15., pén. 07:43

juliush írta:
Mathias írta:
Szerintem itt van némi félreértés! Blablabla...
Reggel, kicsit kipihentebben azt hiszem végre felfogtam a kérdésed lényegét! Ha jól értem, olyan megoldást szeretnél, amelyben az AVIO adaptert közvetlenül beállíthatod lejátszó zónaként a NAS-on futó Roon Core-ban és ráadásul kövesse is a mintavételi freki változásait automatikusan. Sajnos mivel a Roon architektúrájának egyik alapvető eleme a különböző funcionalitású hálózati eszközök (Core, Control, Output) közötti saját protokoll (RAAT) használata, mindenképp kell a Dante felé egy Bridge. Ez akár lehetne egy a NAS-on a Roon Core mellett futó RAAT/Dante bridge program, amelyet a Roon Core-ban Zónaként állíthatsz be. Sajnos azonban ilyesmiről nem hallottam. A Roon-tól nem valószínű, hogy kapunk beépített Dante támogatást.
A mintavételi frekvencia követéséhez feljebb kell lépni a Focusrite RedNet eszközeihez, ha jól értettem, de ilyesmit nem volt alkalmam kipróbálni.
Gyula 

Mathias
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2019.11.15., pén. 07:26

juliush írta:
Mathias írta:
Szerintem itt van némi félreértés! A NAS valójában nem más, mint egy célszámítógép...

Amennyiben az alkalmazás tartalmaz olyan funkcionalitást ÉS a NAS hardver erőforrásai (processor sebesség, RAM) lehetővé teszik, akkor a NAS képessé válhat a formátumok közötti konverzióra, beleértve a mintavételi frekvenciát is. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Nem hiszem hogy lenne félreértés. A NAS-okon most is futhat lejátszó szoftver és ha pl van egy USB DAC rákötve, akkor azon keresztül tud lejátszani. A lejátszó szoftver jó esetben nem konvertál mintavételi frekik között, ha 44,1kHz-et kell lejátszani akkor azt tolja ki, ha 96kHz-et, akkor azt. Én arra gondoltam, hogy ha ezt a Dante AVIO adapter driverét fel lehetne rakni a NAS-ra akkor ki lehetne választani a NAS-on mint kimenetet és ki lehetne próbálni milyen.(a mintavételi freki automatikus igazodása a lejátszott anyaghoz lehet csak az én preferenciám, de nem ártana ha tudna ilyet, és akkor konvertálni se kell) Lehet külön PC-vel jobb lenne a hangminőség, ki tudja, kipróbálhatná mindenki mi a jobb, de lehet sokaknak így is elég lenne és akkor egy NAS + egy 200euro alatti kütyüvel meg lehetne oldani és akkor nem kell külön lejátszó PC vagy streamer.
Mindenesetre ez csak teoretikus dolog részemről, mert nem megy ez a konkrét kütyü linux alól és nem tud mintavételi frekik között váltogatni.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.14., csüt. 22:53

diagnet írta:
2019.11.14., csüt. 22:33
Összehasonlítottad a DSaudio-val? Ha igen tapasztaltál valami eltérést?
DSaudio-val nem próbálkoztam.
Gyula 

diagnet
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 98

Hozzászólás Szerző: diagnet » 2019.11.14., csüt. 22:33

juliush írta:
. A Roon Core is rendelkezik ezzel a képességgel, de például nálam a NAS (Synology DS218+) processzora már túl lenne terhelve.
Úgyhogy adja magát a megoldás, hogy a különálló audio PC-n futó HQPlayer-re bízzam a konverziót, amúgy is az a "fekete öves" szoftver erre!
Összehasonlítottad a DSaudio-val? Ha igen tapasztaltál valami eltérést?

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.11.14., csüt. 22:28

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:02
Különösen abban az esetben, mikor az emberi hallás határait messze meghaladó transzparenciával rendelkező digitális formátumba konvertálunk (mint amilyen a 24/96 PCM) korrektül kivitelezett digitális szűrő algoritmusok alkalmazásával, egyszerűen nem veszítünk szubjektíve érzékelhető információt, ugyanakkor a konverziós eljárás mechanizmusához, műszaki megvalósításához jobban igazodó formátumba transzformálhatjuk az adatfolyamot, végső soron jobb hangzást eredményezve.
Ilyesmiről beszél például Ákos is, a nemrég megjelent stúdiós interjújában. https://youtu.be/-7ygSGOTNKs?t=1449
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.11.14., csüt. 21:58

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 21:46
kaef2 írta:
2019.11.14., csüt. 21:17
...de jó kompromisszum a DAC miatti 96k konverzió is.
Csak a pontosítás kedvéért, a Dante AVIO AES3 adapter már önmagában szűk keresztmetszet a maga maximális 24/96-os felbontásával.
Tudom, ezért is írtam, hogy jó kompromisszum. Mert így nem kell kézzel kapcsolgatni a mintavételezést. Egyszer segítettem valakinek beállítani felkonfigoni egy másik Dante eszközt és ott a DAC miatt mindent 192k-ra konvertáltunk fel.
Akinek ez szűk keresztmetszet az vessen egy pillantást a Merging Anubis nevű eszközére, ami szintén IP-alapú de Ravenna protokollal megy a Dante helyett, aminek 192k a max mintavételezése, szemben a Ravennával, aminek megy a 384 kHz és a DSD256 is (az Anubisnál ez utóbbihoz firmware upgrade szükséges egyelőre még a drágább verzónál is). A Mergingnek ráadásul van Linux ALSA meghajtója is, és ez az Audiolinux alá is integrált.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.14., csüt. 21:46

kaef2 írta:
2019.11.14., csüt. 21:17
...de jó kompromisszum a DAC miatti 96k konverzió is.
Csak a pontosítás kedvéért, a Dante AVIO AES3 adapter már önmagában szűk keresztmetszet a maga maximális 24/96-os felbontásával.
Gyula 

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.11.14., csüt. 21:17

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 15:26
Szeretném Veletek megosztani azokat az igencsak pozitív élményeket, melyeket mostanában szereztem egy (számomra) új felállással, melyben a NAS-on futó Roon Core számára az audio PC-m nem RAAT/USB bridge-ként játszik, hanem a DAC-omat XLR-en keresztül meghajtó Audinate AVIO Dante AVIO AES3 in/out adapter részére RAAT/Dante bridge-ként, miközben az AVIO feldolgozási képességeinek maximumára, 24/96-ra konvertálok mindent a PC-n futó HQPlayer-ben.
A részletek:
  • A Roon Core-ban a PC-n csücsülő HQPlayer került beállításra, mint Zóna.
  • A HQPlayer (ami Shell Replacement módban szinte magányosan fut a PC-n) elvégzi a konverziót (poly-sinc-short-mp, NS4, PCM 24/96, -3dB) és kimenetként a Dante Virtual Soundcard-ot használja mintegy hangkártyaként megcímezve a hálózaton elérhető AVIO adaptert. A két eszközt a Dante Controller szoftverrel tudom összepárosítani.
  • A hálózati switch egyik Power-over-Ethernet portján lóg az AVIO adapter kártya, ami a DAC XLR bementére csatlakozik.
Azt mondanám, abszolút partiban van a DAC ugyanezen a PC-n levő SotM TX-USBexp kártyán keresztül történő natív felbontásban történő táplálásával egy Audioquest Diamond USB kábellel összekötve. Valahogy a Dante különösen erős a ritmikájában, időzítéseiben pontos előadásban! Az összkép picit feszesebb, talán picit kevesebb a "hús", de a személyes ízlésvilágom inkább efelé hajlik amúgy is.
Nem egy méregdrága megoldás, érdemes kísérletezgetni vele, még akkor is, ha nincs XLR bemenete a DAC-nak. Az XLR-t egy primitív XLR->RCA átalakítóval tökéletesen működik a koax bemeneten keresztül is.
Nagyon igazad van, az AVIO igen jó cucc. Nekem is van az AES kimenetűből és az analóg kimenetűből is, egy különálló PoE+ táppal. Van egy nagyon vonzó "flow" a zenékben rajta keresztül.

A Hqplayer konverzió sok esetben jobb, mint ami a DAC-ba beépített FPGA által elvégzett túlmintavételezés és konverzió. Habár igazán 192k feletti rátákra érdemes konvertálni a tapasztalataim szerint, de jó kompromisszum a DAC miatti 96k konverzió is.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.14., csüt. 21:14

Mathias írta:
Szerintem itt van némi félreértés! A NAS valójában nem más, mint egy célszámítógép, aminek az alapfunkciója a csatolt tárolóeszközök tartalmának különböző protokollok alkalmazásával történő megosztása a hálózat egyéb eszközei között. A processzálási teljesítmény növekedésével terjedtek el a NAS-okon futtatható egyéb alkalmazások, mint például a praktikus letöltő alkalmazások, vagy média szerverek, amelyek szintén információ megosztását végzik, csak épp a média formátumokra kihegyezett protokollok segítségével (UPnP, RAAT, stb.).
Úgyhogy adja magát a megoldás, hogy a különálló audio PC-n futó HQPlayer-re bízzam a konverziót, amúgy is az a "fekete öves" szoftver erre!
Gyula 

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.14., csüt. 21:02

Jester előző megjegyzése és számos korábbi poszt alapján a digitális tartományban végrehajtott konverzióval kapcsolatban érzek egyfajta ellenérzést. Úgy tűnik, többé-kevésbé általános a nézet, hogy a legjobb a natív, minden beavatkozás csak ronthat a hangzáson. Ezzel abszolút nem értek egyet! Különösen abban az esetben, mikor az emberi hallás határait messze meghaladó transzparenciával rendelkező digitális formátumba konvertálunk (mint amilyen a 24/96 PCM) korrektül kivitelezett digitális szűrő algoritmusok alkalmazásával, egyszerűen nem veszítünk szubjektíve érzékelhető információt, ugyanakkor a konverziós eljárás mechanizmusához, műszaki megvalósításához jobban igazodó formátumba transzformálhatjuk az adatfolyamot, végső soron jobb hangzást eredményezve.
Számos, a legjobbak között számon tartott DAC operál ilyen FPGA áramkörökben megvalósított DSP algoritmusokkal, az általam oly kedvelt Exogal Comet is.
Gyula 

Mathias
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2019.11.14., csüt. 20:59

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 20:35
A konverzió némileg kényszerpálya, ez az AVIO adapter nem tudja automatikusan követni a mintavételi freki váltását a forrás oldalon. Két opció közül választhattam: 1.) <=96kHz esetén kézzel állítgatom a Dante Controller szoftverrel a frekvenciát, >96kHz (és DSD)-nél meg mindenképpen konvertálok úgyis; 2.) mindent konvertálok a korábban ismertetett paraméterekkel és hátradőlök. Mi tagadás, lusta dög vagyok, ugyanakkor a tranziensekre optimalizált "poly-sinc-short-mp" szűrőt nagyon jónak tartom.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.14., csüt. 20:35

Jester írta:
2019.11.14., csüt. 19:41
Fura ezt tőled olvasni, megmondom őszintén felmerült bennem, hogy poénból írtad, legalábbis egy részét, mert a konverzió kicsit kilóg a sorból :)
Good catch!!! :tutiok:
A konverzió némileg kényszerpálya, ez az AVIO adapter nem tudja automatikusan követni a mintavételi freki váltását a forrás oldalon. Két opció közül választhattam: 1.) <=96kHz esetén kézzel állítgatom a Dante Controller szoftverrel a frekvenciát, >96kHz (és DSD)-nél meg mindenképpen konvertálok úgyis; 2.) mindent konvertálok a korábban ismertetett paraméterekkel és hátradőlök. Mi tagadás, lusta dög vagyok, ugyanakkor a tranziensekre optimalizált "poly-sinc-short-mp" szűrőt nagyon jónak tartom.
Gyula 

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 279

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.11.14., csüt. 19:41

juliush írta:
2019.11.14., csüt. 15:26
Szeretném Veletek megosztani azokat az igencsak pozitív élményeket, melyeket mostanában szereztem egy (számomra) új felállással, melyben a NAS-on futó Roon Core számára az audio PC-m nem RAAT/USB bridge-ként játszik, hanem a DAC-omat XLR-en keresztül meghajtó Audinate AVIO Dante AVIO AES3 in/out adapter részére RAAT/Dante bridge-ként, miközben az AVIO feldolgozási képességeinek maximumára, 24/96-ra konvertálok mindent a PC-n futó HQPlayer-ben.
A részletek:
  • A HQPlayer (ami Shell Replacement módban szinte magányosan fut a PC-n) elvégzi a konverziót (poly-sinc-short-mp, NS4, PCM 24/96, -3dB) és kimenetként a Dante Virtual Soundcard-ot használja mintegy hangkártyaként megcímezve a hálózaton elérhető AVIO adaptert. A két eszközt a Dante Controller szoftverrel tudom összepárosítani.
  • A hálózati switch egyik Power-over-Ethernet portján lóg az AVIO adapter kártya, ami a DAC XLR bementére csatlakozik.
Azt mondanám, abszolút partiban van a DAC ugyanezen a PC-n levő SotM TX-USBexp kártyán keresztül történő natív felbontásban történő táplálásával egy Audioquest Diamond USB kábellel összekötve. Valahogy a Dante különösen erős a ritmikájában, időzítéseiben pontos előadásban! Az összkép picit feszesebb, talán picit kevesebb a "hús", de a személyes ízlésvilágom inkább efelé hajlik amúgy is.
Nem egy méregdrága megoldás, érdemes kísérletezgetni vele, még akkor is, ha nincs XLR bemenete a DAC-nak. Az XLR-t egy primitív XLR->RCA átalakítóval tökéletesen működik a koax bemeneten keresztül is.
Fura ezt tőled olvasni, megmondom őszintén felmerült bennem, hogy poénból írtad, legalábbis egy részét, mert a konverzió kicsit kilóg a sorból :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

marconi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 88

Hozzászólás Szerző: marconi » 2019.11.14., csüt. 17:32

Ottokár írta:
2019.11.14., csüt. 08:49
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami egyszerűbb módszer, hogy két DAC-t összehasonlítsunk. Tehát ugyanaz a jelforrás, erősítés és hangszóró. Egy villámgyors gombnyomással. Hangszóróra van egy HAMA készülékem, jól tudok vele tesztelni 4 hangfalat is. Köszönöm!
Kösd be az egyiket, hallgasd ameddig jólesik, aztán tégy ugyan így a másikkal. Amelyikről szebb emlékeid lesznek nagy eséllyel az a jobb készülék.
Az ilyen kapcsolgatós összehasonlítás nem szokott jól működni.
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman),Core Audio Daido PC, CA USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod by Tunerman, Philips cd100 Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Gryphon Guideline GOLD, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.11.14., csüt. 15:26

A részletek:
Gyula 

Ottokár
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Ottokár » 2019.11.14., csüt. 08:49

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami egyszerűbb módszer, hogy két DAC-t összehasonlítsunk. Tehát ugyanaz a jelforrás, erősítés és hangszóró. Egy villámgyors gombnyomással. Hangszóróra van egy HAMA készülékem, jól tudok vele tesztelni 4 hangfalat is. Köszönöm!

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 932

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.11.11., hétf. 09:20

Ma van a Jriver MC 26 promóciós előrendelésének határideje, ha valaki elfelejtette volna.
Audio-PC by zozoweb - Yulong Sabre DA8 (Hoer-Wege mods) (+ Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Wyred4Sound - freeba - Versalab Woodblock(s)
FiiO X5 I / Oppo DVD981 - NAD 310 - Clearaudio Delta

nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 376

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2019.11.10., vas. 23:59

albertka írta:
2019.11.10., vas. 20:54
Jobb klikk a hangerő csúszka melletti hangszóró ikonra (v25-ben) és ott válaszd ki az internal volume-ot:

https://wiki.jriver.com/index.php/Volume

A 3.3v-rol a 750/752 hosszaszolasban írnak itt:
https://www.diyaudio.com/forums/pc-base ... ds-75.html

Jelölve a beavatkozás helyét:
STX 3v3v rail.jpg
LDO regulator on 3,3v rail.jpg

Én szeretném megcsinál(tat)ni, de elég nagy kalvariam volt az stx beuzemelesevel és még az 5/12v veglegesitesevel sem végeztem... Ez meg azért egy fokkal komolyabb beavatkozás és 3.3v sincs egyik tapomon sem.

Remélem tudtam segíteni!
Köszi!
Ez a 3,3V-os tuning elégé mókolásnak tűnik és nem vállalom be.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - HiDiamond D5 IC - NAD M25 végfok - HiDiamond D7 hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Yamaha CX-A5100, Elac 241.3, 2 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”