Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Házimozi erősítők,processzorok

szigony
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1279

Re: Házimozi erősítők,processzorok

Hozzászólás Szerző: szigony »

Cutler írta:
2021.01.02., szomb. 17:14
Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 16:03
Cutler írta:
2021.01.02., szomb. 15:26
Ennyi🤷‍♂️
Lehet próbálkozni, de egyszerűen kell a hangerő, hogy maximális legyen az élmény. Most moziról beszélek, mivel ez mozis topik, így a 2.0-ás zenehallgatást ne keverjük ide.
Mozin viszont, hogy teljesen beszippantson a képi mellett a hang élmény is, kell a nagy hangerő.
Persze nem kötelező a referencia hangerő, de a 75dB, az nagyon soványka.
Szoba és rendszer függő is a dolog. Sok már bántóvá válik 75dB fölött vagy ha a határok vannak feszegetve, beleértve az enyémet is. Mondjuk úgy hallottam már többektől is, hogy Nálad ez a veszély nem áll fenn. :D
Lehet félreérthetően fogalmaztam, mert számomra alap, hogy egy rendszer erőlködés nélkül tudja a referencia hangerőt. Mind a hangfalak részéről, hogy ne torzítsanak, mind a végfokozás részéről, hogy ne kezdjen elfogyni a teljesítménye és kiabálóssá válni 105dB környékén.
Ha ez az alap megvan, úgy könnyedén lehet a referencia környékén is mozizni, mindenféle kellemetlen mellékhatás nélkül. Viszont ezek az erős rendszerek se tudják kifutni magukat 75dB-nél.
Rengeteg rendszert hallgattam már az évek során, az alap 5.1-es nappalis kiépítésektől kezdve, a 20-30 csatornás profi cuccokig, de olyannal még nem találkoztam, ami jobban szólt volna 75dB-n, mint a referencia hangerőn.
Persze találkoztam olyannal is, aminek baromira nem állt jól a 100dB feletti hangerő, de ott sajnos a rendszer volt kevés hozzá.
És nem azt állítom, hogy 75dB-n, ne lenne térérzet v részletezettség, de egy jó rendszernél ezek a jóságok csak növekednek, a hangerő emelésével.

Ez így igaz. A nagyobb kivezérléseken jön meg a húzása egy jól összerakott rendszernek. Nálam sem a 75dB az átlag vagy a referencia csak egy példát írtam, hogy kinek mi lehet a halkabb és számokhoz tudjuk kötni.

szigony
V.I.P.
V.I.P.

A 75dB csak példa volt. Írtam is, hogy családi mozi két kisgyerekkel. Nekem 90-95dB körül már megfelel. Mondjuk ekkor még nem nagyon ugrálnak az XPR5 ledjei. Misi barátom jobban szereti a hajtást. Ami nekem már elég ő még akkor gazdagon teker rajta. Neki 95dB felett jön meg az élmény. Ami nekem hosszabb távon már "hangos". A Lexicon MC-10 Emotiva XPR5 a -nekem- halkabb 75dB is jól szól.

Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Gabo »

Teljesen logikus, hogy ha a master volume fel van véve, a CH level meg le, akkor elvileg ugyanott vagyunk, de mégsem..
Nekem jobban tetszik úgy, hogy a ch level fent, (0db) a master volume pedig lejjebb.
[/quote]

Szerintem azért veszi lejjebb, hogy maradjon lehetőség a növelésére anélkül, hogy plusszba menne. Ilyen növelés lehet pl. a Dinamic EQ, ami a szub hangerejét kezdi el növelni a referencia hangerő alatt, hogy igazodjon az Equal-loudness contour-hoz. Vagy ha a user kézzel szeretné valamelyik csatorna hangerőt növelni, mert kevésnek találja. Stb.

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1015

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 16:03
Cutler írta:
Ennyi🤷‍♂️
Lehet próbálkozni, de egyszerűen kell a hangerő, hogy maximális legyen az élmény. Most moziról beszélek, mivel ez mozis topik, így a 2.0-ás zenehallgatást ne keverjük ide.
Mozin viszont, hogy teljesen beszippantson a képi mellett a hang élmény is, kell a nagy hangerő.
Szoba és rendszer függő is a dolog. Sok már bántóvá válik 75dB fölött vagy ha a határok vannak feszegetve, beleértve az enyémet is. Mondjuk úgy hallottam már többektől is, hogy Nálad ez a veszély nem áll fenn. :D
Lehet félreérthetően fogalmaztam, mert számomra alap, hogy egy rendszer erőlködés nélkül tudja a referencia hangerőt. Mind a hangfalak részéről, hogy ne torzítsanak, mind a végfokozás részéről, hogy ne kezdjen elfogyni a teljesítménye és kiabálóssá válni 105dB környékén.
Ha ez az alap megvan, úgy könnyedén lehet a referencia környékén is mozizni, mindenféle kellemetlen mellékhatás nélkül. Viszont ezek az erős rendszerek se tudják kifutni magukat 75dB-nél.
Rengeteg rendszert hallgattam már az évek során, az alap 5.1-es nappalis kiépítésektől kezdve, a 20-30 csatornás profi cuccokig, de olyannal még nem találkoztam, ami jobban szólt volna 75dB-n, mint a referencia hangerőn.
Persze találkoztam olyannal is, aminek baromira nem állt jól a 100dB feletti hangerő, de ott sajnos a rendszer volt kevés hozzá.
És nem azt állítom, hogy 75dB-n, ne lenne térérzet v részletezettség, de egy jó rendszernél ezek a jóságok csak növekednek, a hangerő emelésével.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 382

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 16:18
Azt a részét nem tudom, hogy miért dinamikusabb a hangzás ha a levels 0-hoz közelít. A kimenő feszt a hangerőszabályzóval együtt határozza meg a két beállítás. Ha a ch levels jobban le van véve akkor a master volume van jobban felvéve, a kimenő fesz meg ugyanannyi. gondolkodik.gif Nem?
(Persze ha elő-végfok témát és az input sensitivity beállítást is belevesszük ott már nem teljesen mindegy. gondolkodik.gif )
A kettő szerinted teljesen ugyanúgy működik?
Ha a ch levelhez nyúlsz, akkor az teljesen ugyanott és ugyanúgy változtat, mintha a master volume tekerentyűt elforgatod?

Egy OPPO-t mondjuk hasonló dolog miatt nem is lehet használni - ha +3db-nél többet szeretnénk emelni valamelyik hangfalon, torzítani kezd. (már régen használtam, lehet 4db)

Jigsaw04
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: Jigsaw04 »

Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 16:18
Jigsaw04 írta:
2021.01.02., szomb. 16:07
Teljes mértékben egyetértek!
Egyértelműen testesebb, erősebb, dinamikusabb a hangzás amennyiben 0db-hez közelít a "levels" beállítás.
Nem is értem, hogy az Audyssey miért veszi a legtöbb esetben erősen vissza a hangerőszinteket?!
Nem ritka a -10db es érték a mérés után.
Persze, nyílván az akusztika miatt rakja ennyire alacsonyra, de akkor is logikátlan.
Ha ilyen 15dB-es kiemelések vannak a frekimenetben (szinte minden átlag méretű szobában előfordul), szerencsétlen azt hiszi hogy baromi hangos aztán visszahúzza, azt veszi alapul. De cáfoljatok meg ha tévedek, nem lehetetlen.
Azt a részét nem tudom, hogy miért dinamikusabb a hangzás ha a levels 0-hoz közelít. A kimenő feszt a hangerőszabályzóval együtt határozza meg a két beállítás. Ha a ch levels jobban le van véve akkor a master volume van jobban felvéve, a kimenő fesz meg ugyanannyi. gondolkodik.gif Nem?
(Persze ha elő-végfok témát és az input sensitivity beállítást is belevesszük ott már nem teljesen mindegy. gondolkodik.gif )
Teljesen logikus, hogy ha a master volume fel van véve, a CH level meg le, akkor elvileg ugyanott vagyunk, de mégsem..
Nekem jobban tetszik úgy, hogy a ch level fent, (0db) a master volume pedig lejjebb.

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 615

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Jigsaw04 írta:
2021.01.02., szomb. 16:07
Egyértelműen testesebb, erősebb, dinamikusabb a hangzás amennyiben 0db-hez közelít a "levels" beállítás.
Nem is értem, hogy az Audyssey miért veszi a legtöbb esetben erősen vissza a hangerőszinteket?!
Persze, nyílván az akusztika miatt rakja ennyire alacsonyra, de akkor is logikátlan.
Ha ilyen 15dB-es kiemelések vannak a frekimenetben (szinte minden átlag méretű szobában előfordul), szerencsétlen azt hiszi hogy baromi hangos aztán visszahúzza, azt veszi alapul. De cáfoljatok meg ha tévedek, nem lehetetlen.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú PD F22

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 229

Hozzászólás Szerző: R.G. »

szigony írta:
2021.01.02., szomb. 13:36
Eddig nem láttam és érdekelne, hogy kinél mit takar pontosan az "alacsony" és a "nagy" hangerő dB-ben megadva?
Ez nagyban befolyásolja a megítélését az adott zenei vagy mozis anyagoknak. Van akinek a referencia szint 105dB alatt nem élvezhető. Nekem személy szerint már zavaróan hangos.
Egyébként értem az alapfelvetést. Akkor szembesültem ezzel amikor Laci barátomnál hasonlítottuk össze a Marantz AV8801 es a Datasat LS10. Ott pl 75dB-nél is minden tisztán érthetőn és tökéletes egyensúlyban szólalt meg. Ott nem sűlyedt bele semmi az alapzajba. A Marantz-nál a 75dB körüli családi vagy esti mozis hangerőn harmat gyenge volt. Ott ahogy korábban említették tényleg belesűyedt sok minden az alapzajba és a front surround szekció között nem volt olyan kapcsolat egységesség, mint a Datasat-nál.
Jött még egy összehasonlítás az én Lexicon MC-10 vs Datasat LS10. A Lexicon Dirac mérés után abban a rendszerben és akusztikai körülmények között már alacsony hangerő, részletek, térhatás tekintetében is nagyon közel volt a Datasathoz. Utóbbi egy picit még mindíg transzparensebnek tűnt, de a különbség elenyésző volt.
Ahogy írtam nekem is Lexicon MC-10 van ezért érdeklődve olvasom a Dirac méréssel kapcsolatos tapasztalatokat.
Eddig senki nem valaszolt konkretan, de nehez is moziban, hisz vannak hatalmas csucsok is
En vagyok az aki a 80-90db vel siman megelegszek, holott a rendszerem birna, hisz termeszetesen ki volt mar probalva par ismerossel. Es ami jo nalam, hogy nem lesz banto, vagy legalabbbis ezek az Emotiva hangsugarzok nem lesznek azok (nalam). A regebbi Klipsch az egy ido utan banto volt mar. Nagy ritkan van amikor hangosabban mozizok, az ido es hangulat is kell azert 😉
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz

Jigsaw04
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: Jigsaw04 »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 10:52
Quetz írta:
2021.01.01., pén. 09:45
Ha igazad lenne, akkor a magas érzékenységű hangfalak használata esetén sosem lenne dinamika, mert azokat tipikusan jócskán mínuszba rakják az önbemérők. Ugyanis nem történik más, mint előre konfigurált feszültségű mérőjellel lefut a bemérő algoritmus, és tudja, milyen hangnyomás választ kellene kapnia. Az elvárt és a mért hangnyomás függvényében pedig tologatja a channel trim-et. A magas érzékenység miatt azonos mérőjel esetén a kapott hangnyomás is magasabb, tehát a trim pedig alacsonyabb (negatívabb) lesz. Ergó, a csatornák trimjének csak annyi köze van a dinamikához, hogy a hangfalak hangereje egyensúlyban legyen.
Nekem ez a tapasztalatom.
Az első Dirac méréskor az egyik szubhoz képest, ami 0db szintet jelentett, -31 (nem tévedés) szintet állított be a Dirac a frontokra.
Korábban az Audyssey is szerette -8, -9db-re állítani a hangfalakat.
Ha ezt megváltoztattam 0db környékére, akkor egészen másképpen szólt a rendszer.
Pont az általad is említett tipikus beállítás nem klappolt a legtöbb esetben.
Papíron OK, de a valóságban nem jó.

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

Cutler írta:
Ennyi🤷‍♂️
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú PD F22

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

szigony írta:
2021.01.02., szomb. 13:36
Eddig nem láttam és érdekelne, hogy kinél mit takar pontosan az "alacsony" és a "nagy" hangerő dB-ben megadva?
Ez nagyban befolyásolja a megítélését az adott zenei vagy mozis anyagoknak. Van akinek a referencia szint 105dB alatt nem élvezhető. Nekem személy szerint már zavaróan hangos.
Egyébként értem az alapfelvetést. Akkor szembesültem ezzel amikor Laci barátomnál hasonlítottuk össze a Marantz AV8801 es a Datasat LS10. Ott pl 75dB-nél is minden tisztán érthetőn és tökéletes egyensúlyban szólalt meg. Ott nem sűlyedt bele semmi az alapzajba. A Marantz-nál a 75dB körüli családi vagy esti mozis hangerőn harmat gyenge volt. Ott ahogy korábban említették tényleg belesűyedt sok minden az alapzajba és a front surround szekció között nem volt olyan kapcsolat egységesség, mint a Datasat-nál.
Jött még egy összehasonlítás az én Lexicon MC-10 vs Datasat LS10. A Lexicon Dirac mérés után abban a rendszerben és akusztikai körülmények között már alacsony hangerő, részletek, térhatás tekintetében is nagyon közel volt a Datasathoz. Utóbbi egy picit még mindíg transzparensebnek tűnt, de a különbség elenyésző volt.
Ahogy írtam nekem is Lexicon MC-10 van ezért érdeklődve olvasom a Dirac méréssel kapcsolatos tapasztalatokat.
Igen, ez is igaz és az is, amit Quetz írt.
Sajnos ő úgy írta le megint, mintha az lenne a tuti és az általánosan jó.

Különböző rendszerek különbözőképpen viselkednek.

Van, amikor "meg kell küldeni" a rendszert, hogy szóljon, mert egyébként fulladozik. Van, amelyik meg szépen teszi a dolgát kisebb hangerőn is.

De még hasonló erősítőkkel is el tudom mondani ugyanezt.
Nagyon régen a CA 650R erősítőm minden szinten piszkosul dinamikusan szólt.
A 751R CA erősítő már kizárólag a nagy hangerőt szerette, normál szinten sokkal gyengébbnek tűnt.

Mindenesetre akkor az igazán jó a rendszer, ha referencia szinten is kiválóan dolgozik és nem torzít, nem élesedik fel, nem fülbántó a mély, stb...

Viszont szerintem ez (sem) fehér, vagy fekete.

Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1015

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Quetz írta:
2021.01.02., szomb. 12:45
Alacsony hangerőn nem lesz dinamikus a hang. Ez pusztán fizika. Ahogy csökkented a hangerőt, úgy süllyednek bele a részletek az alapzajba. Tegnap próbáltam a balrogos jelenet referencia hangerőn, és átmasszírozott :D. De amint visszavettem 10dB-t a hangerőből eltűnt ez az érzés, mondhatnám, hogy lapos lett a hang.
Ennyi🤷‍♂️

szigony
V.I.P.
V.I.P.

Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 473

Hozzászólás Szerző: Quetz »

R.G. írta:
2021.01.02., szomb. 10:02
nekem továbbra is cél az, hogy kisebb hangerőn is kellően erős hangja legyen, hisz nem akarom éjjel nappal küldeni, hogy teljes élmény legyen. itt lehet savazni, de továbbra sem célom az irgalmatlan hangerő
Alacsony hangerőn nem lesz dinamikus a hang. Ez pusztán fizika. Ahogy csökkented a hangerőt, úgy süllyednek bele a részletek az alapzajba. Tegnap próbáltam a balrogos jelenet referencia hangerőn, és átmasszírozott :D. De amint visszavettem 10dB-t a hangerőből eltűnt ez az érzés, mondhatnám, hogy lapos lett a hang.

Érdemes lehet belenézni a Dirac topikba: https://www.avsforum.com/threads/the-of ... d.3137722/
Találni linkeket arról, hogy készítsük elő a bemérést, optimalizáljuk a hangerő szinteket (szerintem ezt te megcsináltad), target curvekhez, stb...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 10:28
Nem gúnyolódtam. Még csak nem is neked szólt amit írtam hanem annak akit idéztél, hogy már megint ez a dinamika hülyeség. A targettel viszont semmi gond vagy hogy az tetszik neki.

Nekem room curve-ra van ráhúzva, azonkívül manuálisan nincs pluszba emelve semmi csak a magas kicsit vágva. A flat-et én sem szeretem.
A magas hang ejtése szerintem tökéletes, én is ilyet használok.
A mély pedig a tökéletesnél is jobb. Ilyet csak szeretnék használni.
Sajnos ilyen mély görbe a legtöbb esetben csak álom...

:tutiok:

Tipikus az R.G. által betett görbe - nagy kiemelés 30Hz környékén, utána beszakadás, majd 90Hz-en megint egy hatalmas beszakadás.
A mélyeknél szerintem sok esetben a Harman által kikísérletezett görbe jobb lehet, mint a flat és az ilyen esetekre is jobb lehet ráhúzni.

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

DeLorean írta:
2021.01.02., szomb. 10:11
Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 09:10
Mélykiemelés és máris dinamikusabb. :D Tipikus.
Nincs ezzel semmi baj ha valaki ilyen görbét használ, csak nem a dinamikáról szól a dolog.
Szerintem gúnyolódás helyett érdemesebb lenne betenni, hogy te mit használsz és mi vált be neked.
Persze, ha ez így jó neked, nem akarom az örömödet elrontani.
:smile32:
Nem gúnyolódtam. Még csak nem is neked szólt amit írtam hanem annak akit idéztél, hogy már megint ez a dinamika hülyeség. A targettel viszont semmi gond vagy hogy az tetszik neki.

Nekem room curve-ra van ráhúzva, azonkívül manuálisan nincs pluszba emelve semmi csak a magas kicsit vágva. A flat-et én sem szeretem.
Tam_FLFRC.JPG
Tam_FLFRC.JPG (179.98 KiB) Megtekintve 381 alkalommal
Tam_SUB.JPG
Tam_SUB.JPG (153.44 KiB) Megtekintve 380 alkalommal

TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 11:15

Ehhez képest egy tipikus Audyssey eredmény is hasonló (hirtelen a neten ollóztam egyet):
Front L -8dB
Front R -7.5dB
Center -9.5dB
Sub -8.5dB
Sur. L -6dB
Sur. R -6dB

Továbbra sem értek hozzá.... , de mi értelme van akkora értékeknek? Nem a különbség a lénye? Mert akkor lehetne 0dB- -3,5dB vagy az úgy nem jó? Mert a mérés is csak egy “hangerőn” lövi be az értékeket, halkabban, hangosabban már más értékek a különbségek?

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Tamoo írta:
2021.01.02., szomb. 09:10
Nincs ezzel semmi baj ha valaki ilyen görbét használ, csak nem a dinamikáról szól a dolog.
Szerintem gúnyolódás helyett érdemesebb lenne betenni, hogy te mit használsz és mi vált be neked.
Persze, ha ez így jó neked, nem akarom az örömödet elrontani.
:smile32:

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

ha a lábamba jön a bugi, és nem csak hallgatom akkor dinamikus, a többi csak valami hang
ezért pl a Crown XTI-t továbbra is nagyon jónak tartom akár otthonra is, azok ezt tudták nekem adni
(azért a Lexicon is tudja ezt és annak a magas hagjai azért máshogy szólnak :))
na vissza a témához
hajnalig eltartott ugyan, de sikerült valami hasonlót csinálnom ahhoz ami az elképzelés lenne
(ez lehet nem a hanganyag, a stúdió és a többiek elképzelése, de ez nem érdekel most sem, ahogy korábban sem)
az alap a Dirac mérése volt, ezt tologattam, mivel ennek a tér érzetével nem lehet vetekedni, azt sokkal jobban tudja nálam és valószínű mindenkinél :)
a legnagyobb eltérés 8,5db, kb. ennyivel volt hangosabb a jobb oldlali front amit továbbra sem értek, mert ezt soknak találom, persze láttam már többet, de akkor is és "punktum"
A centerrel neház bánni, mivel a teret kitolja, így vékonyabbnak érezzük a hangot ugyan azon a hangerőn, de egy kis tili tolival itt sokat lehetett segíteni, köszönöm a tippeket, volt amit megléptem belőle, de nem pont olyannal sikerült egész jót elérnem. és it visszatérnék a Crown XTI DSP-re, hisz ez előtt kb ugyan ezt csináltam azokkal is, hisz a szoftvere nagyon hasonló ebben a tekintetben, de ott nem mér mikrofon sajnos, cserébe viszont irgalmatlan sok finomáítás beállítás lehetséges
és itt megint jöhet az egyéni ízlés dolga, hisz itt sem a Dirac mérés és állítás (elvileg a legjobb, legoptimlisabb, leghanghűbb görbe) az amit elfogadunk, hanem "javítgatunk rajta"
egy dolog viszont biztos! ha a csatornák között a hangerőszintet beállítjuk és eltaláljuk, akkor az alap Dirac mérés is teljesen jó, sokkal jobb mint korrekciók nélkül. az is biztos, hogy a hangerőt ha növeljü, sokkal "dinamikusabb :)" lesz a hangja. nekem továbbra is cél az, hogy kisebb hangerőn is kellően erős hangja legyen, hisz nem akarom éjjel nappal küldeni, hogy teljes élmény legyen. itt lehet savazni, de továbbra sem célom az irgalmatlan hangerő
kb ennyi most. köszönöm imételten a tippeket, segítségemre volt
(azért ha lesz időm akkor majd teljesen eszemet görbéket is létrehozok, hogy abból is tanulni lehessen) :smile52:
Emotiva T2, C2, B1, XMC-1 GEN2, DIY Ultimax 15", Crown XTi 2002, Lexicon LX-5, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo X9S, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Van Damme, Klotz

Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég

DeLorean írta:
2021.01.02., szomb. 08:53
Sok példát lehet hozni.
Ez volt az alap grafikon és "The suggested target curve.... I found not very dynamic and "flattened"...."

Ezután kipróbált egy ilyet és "To get some of the bass back...! I have found this much better.... Large sweet spot, better imaging, lovely soundstage!"

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

Dorian írta:
2021.01.02., szomb. 07:11
Na hát isten ments, hogy mèg egy ilyen görbèt engedjék rá.
Nekem alapbòl van 10-15dB kiemelèsem 30-40 Hz között legjobb dolog volt, hogy ezt leszedtem.
Egy "rendesen" berendezett szoba átvitele meg eleve esik 15kHz felett, minek ezt mèg tetèzni?
Nem is azért tettem be, mert kötelező ilyet használni.
A lényeg, hogy ki lehet próbálni sok mindent és saját grafikont lehet/kell készíteni ízlés szerint.
Az alap Dirac grafikon nem a legjobb.

Sok példát lehet hozni.
Ez volt az alap grafikon és "The suggested target curve.... I found not very dynamic and "flattened"...."
d1.jpg
d1.jpg (273.95 KiB) Megtekintve 319 alkalommal
Ezután kipróbált egy ilyet és "To get some of the bass back...! I have found this much better.... Large sweet spot, better imaging, lovely soundstage!"
d2.jpg
d2.jpg (273.37 KiB) Megtekintve 319 alkalommal

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 797

Hozzászólás Szerző: Dorian »

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 17:26

Target-nek meg hasonlót ki lehet próbálni, mint ezek.
Mondjuk nekem túlzás a mély így, de a görbéket ilyesmire érdemes formálni:

SynthesisTarget.jpeg

Custom_target_curve.png
Na hát isten ments, hogy mèg egy ilyen görbèt engedjék rá.
Nekem alapbòl van 10-15dB kiemelèsem 30-40 Hz között legjobb dolog volt, hogy ezt leszedtem.
Egy "rendesen" berendezett szoba átvitele meg eleve esik 15kHz felett, minek ezt mèg tetèzni?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 17:35
Erdekes felvetes kikapcsolni minden dsp-t a fusion on majd rakuldeni a diracot. Igazabol igy olyan mintha egy passziv hangfalat meretnek a dirac-al. Kifogom probalni ;)
Ez a target curve melyben sok magasban sovany azert 10Khz nel nem szeretnem ha igy fittyenne le.
Hidd el, nem baj, ha lefittyen - főleg nagy hangerőn lesz más és sokkal hallgathatóbb. SZVSZ.

DeLorean
Törzsvendég
Törzsvendég

R.G. írta:
2021.01.01., pén. 18:01
de ha jól látom a subnál itt sincs semmilyen filter nem?
ettől még ok, hogy kell, meg egy próbátmegér, de jól látom?
Igen, jól látod.
Egy próbát megér, de ezt már próbáltad.

Az egész rendszerre ez a target az OK.
rew harman target.JPG
rew harman target.JPG (42.2 KiB) Megtekintve 388 alkalommal
A szubra meg itt látod. Ezt próbáld meg beállítani - vagy hasonlót. Följebb engedheted és 150hz-től is ejtheted, de nem érdemes kiegyenesíteni. Vagyis a próba megmutatja.
Synthesis Target Curve.jpg
Synthesis Target Curve.jpg (81.5 KiB) Megtekintve 388 alkalommal

R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég

DeLorean írta:
2021.01.01., pén. 17:26
motorgyilkos írta:
2021.01.01., pén. 17:20
Forditva csinaltam nalam volt egy rew mindegyik hangfalon (aktiv mind dsp-vel) be lettek allitva aztan rakuldtem a diracot ami mast mert mint a rew. Egyebkent az is megfordult a fejemben hogy nem e az a baj hogy duplan van dsp-ve es ezert csokken a dinamika. Probaltam lehuzni a kiemelest de akkor is ott marad es joval lejebb tolja a magasat. A mikrofonban nem vagyok biztos hogy egyforman fognak merni.
A Dirac mérés előtt mindenféle korrekciót ki kell kapcsolni. Főleg a szubnál.
Nálam, ha be volt állítva low pass, akkor már nem is tudta rendesen megmérni.

Először a Dirac-kal állítsd be, más nélkül szerintem.
Tudja, hogy mit kell csinálnia és rá lehet bízni a dolgot. Ha utána az ellenőrzés szar eredményt hoz, akkor lehet gondolkodni, hogy mi legyen.

Target-nek meg hasonlót ki lehet próbálni, mint ezek.
Mondjuk nekem túlzás a mély így, de a görbéket ilyesmire érdemes formálni:

SynthesisTarget.jpeg

Custom_target_curve.png
de ha jól látom a subnál itt sincs semmilyen filter nem?
ettől még ok, hogy kell, meg egy próbátmegér, de jól látom?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”